کارت‌های بین المللی

راهبرد داتین در پیوستن به شبکه کارت‌های بین المللی

شرکت داتین با راه‌اندازی شعب خود در خارج از کشور، ضمن مطالعه و بررسی زیرساخت‌ها و فناوری‌های حوزه کارت‌های بین‌المللی، توانست با برقراری ارتباط و مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی پرداخت و کارت، بستر لازم را جهت صدور و پذیرندگی فراهم آورد. داتین در نخستین گام با شرکت‌های VISA و Master Card که شناخته شده‌ترین برند کارت‌های بین‌المللی هستند، مذاکراتی را انجام داده‌است که هنوز این مذاکرات به نتیجه نرسیده‌است. همچنین به طور همزمان با سایر شرکت‌های معتبر این حوزه از قبیل JCB، UPI، Mercury و Discover وارد مذاکره شده و قراردادهایی را نیز به انعقاد رسانده است.

اطلاعات بیشتر

UPI (UnionPay International) اطلاعات مربوط به کارت

با تایید بانک مردمی چین (بانک مرکزی چین) UPI در سال 2002 در شهر شانگ‌های در چین با همکاری بانک صنعت و تجارت، بانک کشاورزی، بانک چین و بانک ساخت و ساز شروع به کار کرد. UPI تنها شرکت صادر کننده‌ کارت بانکی داخلی و همچنین تنها شبکه‌ داخلی بین بانکی در جمهوری مردمی چین است. کارت‌های UPI در 141 کشور پردازش می‌شوند که آن را به دومین شبکه‌ کارت دنیا بر اساس حجم تراکنش پس از ویزا تبدیل کرده است. برخی از کارت‌های اعتباری UPI به شبکه‌ امریکن اکسپرس، مسترکارت و ویزا متصل شده‌اند ولی کارت‌های نقدی UPI تنها در شبکه آن و دیگر شبکه‌های دارای قرارداد با آن قابل پردازش هستند.

اطلاعات بیشتر

JCB (Japan Credit Bureau) اطلاعات مربوط به کارت

JCB در سال 1961 به عنوان دفتر اعتبارات ژاپن (Japan Credit Bureau) شروع به کار کرد و موقعیت خود را با خرید دفتر اعتبارات اوساکا تثبیت کرد. کارت‌های این شرکت در 20 کشور صادر و در 190 کشور پذیرش می‌شوند. در سال 2006 و پس از قرارداد همکاری با شبکه Discover، پذیرش کارت‌های JCB در آمریکا افزایش یافت. همچنین پس از تأسیس JCB USA، این کارت‌ها در برخی از ایالت‌های آمریکا صادر نیز می‌شوند. در حال حاضر در سراسر دنیا 91 میلیون دارنده کارت و 29 میلیون فروشنده پذیرندگی این کارت‌ها به عهده دارند. JCB علاوه بر Discover، با شبکه‌های بین‌المللی Unionpay، American Express, Diner Clubs اتحادهای بین‌المللی برقرار نموده است.

اطلاعات بیشتر