راهبرد داتین در پیوستن به شبکه کارت‌های بین المللی

شرکت داتین با راه‌اندازی شعب خود در خارج از کشور، ضمن مطالعه و بررسی زیرساخت‌ها و فناوری‌های حوزه کارت‌های بین‌المللی، توانست با برقراری ارتباط و مذاکره با شرکت‌های بین‌المللی پرداخت و کارت، بستر لازم را جهت صدور و پذیرندگی فراهم آورد. داتین در نخستین گام با شرکت‌های VISA و Master Card که شناخته شده‌ترین برند کارت‌های بین‌المللی هستند، مذاکراتی را انجام داده‌است که هنوز این مذاکرات به نتیجه نرسیده‌است. همچنین به طور همزمان با سایر شرکت‌های معتبر این حوزه از قبیل JCB ،UPI ،Mercury و Discover وارد مذاکره شده و قراردادهایی را نیز به انعقاد رسانده است.

اهم اقدامات داتین در حوزه کارت‌های بین‌المللی

شناخت قوانین و مقررات در حوزه پرداخت بین‌المللی

پیوستن به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت و صدور و پذیرندگی کارت‌های بین‌المللی مستلزم آگاهی از قوانین و مقررات این حوزه و پیاده‌سازی و اعمال آن در زیرساخت‌هاست. داتین نیز ضمن بررسی نیازهایی مانند PCI DSS، KYC، AML، Fraud، Settlement، Dispute Management، Charge Back و ... که متضمن ایجاد بستری امن در شبکه است، استانداردهای امنیتی لازم را شبکه خود فراهم آورده‌است.

شناسایی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مورد نیاز جهت اتصال به شبکه کارت‌های بین‌المللی

کارشناسان داتین مطالعات جامع و گسترده‌ در حوزه الزامات و نیازمندی‌های اتصال به شبکه‌های بین‌المللی و صدور و پذیرندگی کارت‌های بین‌المللی انجام داده‌اند. ماحصل آن، شناخت کامل و دقیق زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مطابق با استانداردهای PCI DSS و همچنین شناسایی برندهای معتبر جهانی ارائه دهنده این زیرساخت‌ها و آشنایی با محصولات و خدمات قابل ارائه توسط آن‌ها می‌باشد. نرم‌افزار شخصی سازی کارت (Data Preparation)، ماژول سخت‌افزاری امنیتی (HSM) و دستگاه چاپ کارت (Card Personalization) اهم نیازمندی‌های این حوزه است.

توسعه سوئیچ پرداخت جهت اتصال به شبکه‌ کارت‌های بین‌المللی

جهت اتصال به سوئیچ شبکه کارت‌های بین‌المللی، داتین با بهره‌مندی از تخصص کارشناسان خود توانست سوئیچ پرداخت را مطابق با الزامات امنیتی PCI DSS توسعه دهد. این سوئیچ موجب سهولت و تسریع در فرایند تراکنش‌های پرداخت هم در صدور و هم در پذیرندگی کارت‌های بین‌المللی می‌شود.

توسعه سامانه مدیریت کارت‌های بین‌المللی

جهت کنترل و مدیریت کارت‌های بین‌المللی، سامانه مدیریت کارت‌های بین‌المللی توسط کارشناسان داتین توسعه داده شده است. طراحی و پیاده‌سازی این سامانه به صورت ماژولار انجام شده و دارای قابلیت‌ چندارزی، چند محصولی و چند زبانی است. این سامانه جهت تناسب با نیازهای صادرکننده و پذیرنده ازمنظر انعطاف‌پذیری، سرعت پاسخگویی به نیازهای بازار و تسهیم منابع طراحی شده‌است.

برقراری مشارکت‌های تجاری

برقراری اتحادهای استراتژیک و مشارکت‌های تجاری با معتبرترین برندهای جهانی در حوزه صنعت پرداخت بین‌المللی، مزیت رقابتی داتین محسوب شده و موجب پیشرو بودن آن در این بازار ایران می‌گردد. حضور در کارگاههای تخصصی شرکای تجاری و اکتساب به روز ترین دانش و اطلاعات، موجب تقویت مهارت‌های متخصصین داتین شده و این فرصت را نیز به صنعت بانکداری ایران می‌دهد که از این دانش بهره‌مند شوند.

ایجاد بستر ایمن و قابل اعتماد جهت ارائه خدمات و محصولات حوزه کارت‌های بین‌المللی

با عنایت به تولیدات نرم‌افزاری شرکت داتین و شرکای تجاری آن در زمینه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، بانک‌ها و مؤسسات مالی ایرانی می‌توانند با بهره‌مندی از مشاوران و متخصصین داتین، کاراترین سامانه‌ها در این حوزه گزینش نموده و از خدمات داتین بهره‌مند گردند.

خدمات شرکت داتین در حوزه صدور و پذیرندگی کارت‌های بین‌المللی

پذیرندگی کارت‌های بین‌المللی

ارائه راهکار جامع صدور کارت (Total Solutions)

خدمات تراکنشی

خدمات مشاوره

خدمات آموزشی