انقلاب امور مالی تعبیه‌شده در ارائه خدمات مالی
EN
EN
پادکست داتکست

اپیزود شماره 13 داتکست؛ عاملیت

داتکست، پادکستی است که قرار است از مسائل و مشکلات کاری و روش‌های بهبود تعاملات کاری حرف بزند.

تصور کنید قرار بوده یک سند را برای مدیرتان ارسال کنید اما به دلیل حواس‌پرتی آن را برای دیگری ارسال کرده‌اید. حالا، مدیرتان از شما سندی را مطالبه می‌کند که قرار بوده دیروز برایش ارسال کنید. در چنین شرایطی، مسئولیت حواس‌پرتی خودتان را می‌پذیرید یا مقصر دیگری برای تاخیرتان پیدا می‌کنید؟

زمانی که اتفاقی ناخوشایند رخ می‌دهد، در اکثر مواقع اولین واکنشمان این است که تقصیر را گردن هر چیزی به جز خودمان بیندازیم و هیچ مسئولیتی را نپذیریم. در واقع تصورمان آن است که دلیل رخداد اتفاقات، خواست شخص دیگری است و ما قدرت و عاملیت کافی را نداریم.

در سیزدهمین اپیزود داتکست، درباره «عاملیت» صحبت کردیم. قبل از هر چیزی مفهوم «عاملیت» را واضح‌تر گفتیم. از منشا این مفهوم صحبت کردیم و در نهایت، راهکارهایی برای افزایش میزان عاملیت در خود، که می‌تواند منجر به ایجاد حس بهتر نسبت به کارهایمان و افزایش انگیزه شود، ارائه دادیم.

شما می‌توانید در تمام پلتفرم‌های پادکستی با جست‌وجوی عبارت «DotCast – داتکست» یا از طریق سایت رسمی داتین، به اپیزودهای داتکست گوش بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دانشگاه فردوسی مشهد روز 13 تیرماه، جشن دانش‌آموختگی دانشجویان مهندسی کامپیوتر را که ورودی سال 1399 بودند، با حمایت مدرسه داتین برگزار کرد. در این مراسم بیش از 100 دانشجوی فارغ‌التحصیل حضور داشتند؛ کسانی که به‌زودی کار خود را در اکوسیستم فناوری کشور آغاز خواهند کرد.
مدیرمحصول بانکداری دیجیتال داتین در سمینار نرم‌افزاری دانشگاه صنعتی شریف:
لیلا پاکروان‌نژاد، مدیرمحصول بانکداری دیجیتال داتین در نخستین سری از سمینارهای نرم‌افزاری دانشگاه صنعتی شریف به ارائه‌ای تحت عنوان «چارچوب چابک مقیاس‌شده» پرداخت و جدیدترین تجربیات خود درباره رویکرد اجایل را برای حاضران تشریح کرد.
داتین در برگزاری سومین دوره مسابقات ملی برنامه‌نویسی Decode Cup (کدگشایی) همراه دانشگاه خاتم شد تا دانشجویان سراسر کشور بتوانند در رویدادی یک‌روزه، دانش برنامه‌نویسی خود را محک بزنند.
داتین و مدرسه داتین، به‌همراهی نخستین سری از سمینارهای نرم‌افزاری دانشگاه صنعتی شریف با نام Sharif Software Seminar Series یا S4 آمده‌اند تا متخصصان داتینی تجربه‌های خود را در حوزه نرم‌افزار با دانشجویان به اشتراک بگذارند.