همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس
طرح بانک کارآفرین

بانک کارآفرین پس از ارزیابی شرایط فنی و تخصصی تامین‌کنندگان کربنکینگ در کشور، پیاد‌ه‌سازی راهکار جامع بانکی خود را به داتین سپرد و با اضافه شدن این بانک به سایر مشتریان داتین، نیازهـای فناورانـه بانکـی بیـش از ۸۴ میلیون مشتری بانکی توسط این شرکت پاسخ داده می‌شود.

این بانک که به‌عنوان یکی از بهترین بانک‌های خصوصی کشور از منظر استانداردهای بانکی، تاکنون بر مشتریان شرکتی تمرکز داشته است، پیش از این از یک هسته نرم‌افزاری خارجی با توسعه متخصصان داخلی استفاده می‌کرد. حالا بر اساس اهداف توسعه‌ای، ارتقاء سامانه‌های بانکی خود را به‌منظور گسترش خدمات در دستور کار قرار داده و داتین را برای پشتیبانی از داده‌ها و تراکنش‌های خود انتخاب کرده است. بنابراین با تجهیز بانک کارآفرین به راهکار جامع بانکی داتین، ۷ بانک و موسسه مالی کشور سرویس‌ها و محصولات خود را به‌واسطه این راهکار بانکی ارائه می‌دهند.

همچنین با استقرار راهکار جامع بانکی داتین در بانک کارآفرین، جمع دستگاه‌های خودپردازی که به سامانه‌های بانکی داتین متصل هستند به  ۱۴ هزار دستگاه می‌رسد و روزانه  ۸۰ هزار همکار بانکی در ۷ هزار شعبه در کل کشور از کربنکینگ داتین برای ارائه خدمات بانکی به هموطنان استفاده خواهند کرد.

فرهنگ فرزان، معاون فروش و امور مشتریان داتین در خصوص مدت زمان مهاجرت و بهره‌برداری بیان کرد: «براساس قرارداد منعقد‌شده، راه‌اندازی و مهاجرت داده‌های بانک کارآفرین به راهکار جامع بانکی داتین، تا پایان سال ۱۴۰۲ انجام خواهد گرفت.»

معاون فروش و امور مشتریان داتین در ادامه گفت: «براساس ساختار و پوشش نیازهای انواع مشتریان بانک کارآفرین لازم دیده شده‌ تا زیرسیستم‌های مختلفی مد نظر قرار بگیرد. در این پروژه محصولات مختلف راهکار جامع بانکی داتین همچون سامانه‌های بانکداری متمرکز ریالی و ارزی، سامانه‌های راهکار پردازش تراکنش از جمله سامانه مدیریت کارت، سوئیچ، سامانه جامع قبض و شارژ، درگاه ارائه سرویس، سامانه‌های هوش تجاری از جمله انبار داده، سامانه‌های مشتری‌محور و همچنین سایر سامانه‌های این حوزه مناسب‌سازی، مستقر و مهاجرت داده می‌شود.»

به گفته او، با پیاده‌سازی این محصولات و آموزش همکاران ستاد و شعبه، بانک کارآفرین می‌تواند از امکانات سامانه‌های بانکی داتین برای رفع نیازهای مشتریان خود بهره ببرد.

بانک سپه به همراه مهاجرت و ادغام ۵ بانک دیگر در آن، آخرین پروژه کربنکینگ داتین به‌عنوان بزرگترین پروژه نرم‌افزاری بانکی کشور بود که در سال ۱۴۰۰ به پایان رسید. با استقرار کربنکینگ داتین در بانک کارآفرین نیز، ۷ بانک و موسسه مالی کشور سرویس‌ها و خدمات خود را به‌واسطه سامانه‌ یکپارچه بانکی داتین ارائه می‌دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

داتین در اقدامی جدید، همراه طرح آموزشی فناپ کمپس با شعار «توانا بود هر که دانا بود» شده تا به افراد مستعد و توانمند برای مهارت‌آموزی و ورود به بازار کار فناوری اطلاعات کمک کند.
ویپاد، ترابانک پاسارگاد، از شیوه جدید تسهیلات‌دهی کاملا آنلاین و بدون ضامن و وثیقه تا سقف سی میلیون تومان به نام «تسهیلات برآیند» رونمایی کرد. در این شیوه جدید، کاربران در فرایندی کاملا آنلاین، براساس دریافت امتیاز در وی‌کلاب (باشگاه مشتریان ویپاد) می‌توانند وام سی میلیون تومانی دریافت کنند.
پروانه تحقیق و توسعه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که شرایط مطلوب و لازم را از نظر ساختار سازمانی و تجهیزات و زیرساخت داشته باشند.
قسمتی از تجربه‌نگاری مسیر یازده ساله داتین در طراحی و توسعه نرم‌افزارهای بزرگ مقیاس، تحت‌نام «سکوی تجربه» و با پیام «بازخوانی تجربه‌های داتین» در سایت داتین به آدرس www.dotin.ir/experience-platform در دسترس قرار گرفت.