سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

روابط عمومی داتین

روابط عمومی داتین

اگرچه کارت‌های اعتباری در طول سالیان دراز مانند چیزی که در حال حاضر وجود دارند، نبوده است، اما اعتبار همیشه یک ابزار اصلی مالی بوده است که هزاران سال است به مردم در خرید کالا و خدمات کمک کرده است. از تمدن‌های باستان گرفته تا جوامع پیشرفته امروزی، اعتبار محرک پایدار اقتصاد بوده است و خواهد بود.

کارت‌های اعتباری باستانی

وقتی به «کارت‌های اعتباری» فکر می‌کنید، احتمالاً آنها را یک نوآوری مالی مدرن در نظر می‌گیرید. اما مفهوم کارت اعتباری به تمدن‌های باستان برمی گردد. اعتبار تقریباً به قدمتی بیش از خود پول وجود داشته است.

تمدن بین النهرین و هاراپان از لوح‌های سفالی برای تجارت استفاده می‌کردند، دقیقاً مانند کارت‌های اعتباری امروزی. به گفته جاناتان مارک کنوایر، باستان شناس و استاد انسان شناسی در دانشگاه ویسکانسین – مدیسون، لوح‌های خاکی مهر و موم شده، نشان‌دهنده تمدن‌ها هستند و به دلیل ضرورت مورد استفاده قرار می‌گرفتند. زیرا حجم تجارت بین دو تمدن به قدری زیاد بود که تجارت با پول فیزیکی دست و پا گیر می‌شد.

در دوران امپراطوری بابل، برخی از اولین قوانین مکتوب در مورد اعتبارات در قانون هامورابی ظاهر شد. این خطوط اعتباری بیشتر شبیه وام‌های امروزی است تا کارت اعتباری. در همین حال، بسیاری از قوانین مربوط به بزهکاری و کلاهبرداری در محافظت‌ها و مقررات مدرن کارت اعتباری در آن منعکس شده است.

برای دانلود و مطالعه متن کامل این مقاله روی این لینک کلیک کنید.

منبع: Thepointsguy

Rate this post

مطالب مرتبط

 
با گسترش و پیشرفت تجارت الکترونیکی، تحولی عظیم در شیوه‌های خرید، ایجاد و باعث شده بشر از شیوه‌های سنتی که طی آن پول به‌صورت اسکناس و فیزیکی از مشتری به فروشنده منتقل می‌شد، گذر کند. فرایندی که منجر به پررنگ‌ترشدن اهمیت «درگاه پرداخت اینترنتی» شده است.
 
تحولاتی که در زمینه فناوری و صنعت نرم‌افزاری در دنیا و کشورمان رخ داده، بانک‌ها را به این سمت کشانده که به نیازهای مشتریان خود در کمترین زمان و هزینه ممکن پاسخ دهند. اتفاقی که کربنکینگ یا همان Centralized On Real Time Exchange به تسهیل آن کمک کرده است.
 
کربنکینگ، زیرمجموعه‌ها و شعب یک بانک را به یکدیگر متصل کرده و اطلاعات آنها را در یک واحد متمرکز ادغام می‌کند. این سیستم به مشتریان اجازه می‌دهد تا به حساب‌های بانکی خود دسترسی پیدا کنند و تراکنش‌های خود را در هر یک از شعب عضو، انجام دهند.
 
دانشجویان برخی از دانشگاه‌های مطرح به عنوان کارآموزان داتین پذیرفته شدند. داتین امسال با توجه به ظرفیت‌‌های خود، علاوه‌بر پذیرش دانشجویان فارغ‌التحصیل در مدرسه داتین، میزبان دانشجویان برای گذراندن دوره کارآموزی است.