همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس
پروژه ادغام

داده‌های بانک قوامین سابق به عنوان چهارمین واحد ادغامی در روزهای ۱۸ و ۱۹ آذرماه با موفقیت به بانک سپه مهاجرت داده شد.

برای انجام این مهاجرت، از روز پنج‌شنبه هجدهم آذرماه با قطع سامانه‌های بانک‌ قوامین و تایید تحویل دیتای مشتریان، بستر زیرساخت آماده و فرایند مهاجرت آغاز شد. داده‌های بانک قوامین در بخش‌های مشتریان، سپرده، چک و کارت،‌ موبایل‌بانک و اینترنت‌بانک در بازه زمانی ۱۸ ساعته به بانک سپه مهاجرت داده شد. اولین تراکنش موفق ساعت ۰۵:۳۰ صبح روز جمعه انجام شد و ساعت ۰۹:۵۰ صبح همان روز از تمام سامانه‌ها به صورت رسمی بهره‌برداری شد.

از چالش‌های این مهاجرت، می‌توان به حجم بالای داده‌های انتقالی این بانک سابق اشاره کرد که با سه بانکی که پیش از این مهاجرت داده شده بود، برابری می‌کرد.

اسفندماه ۱۳۹۷ بود که با امضای قرارداد میان بانک سپه و داتین، اجرای پروژه مهاجرت بانک سپه به کربنکینگ جدید، به این شرکت واگذار و درنهایت ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹، با مهاجرت به‌شیوه بیگ‌بنگ، مهم‌ترین گام اجرایی این پروژه برداشته شد و سامانه‌های بانک سپه به سامانه‌های بانکی داتین مهاجرت داده شدند.

پس از آن، با ابلاغ مصوبه هیئت‌مدیره بانک سپه، مقرر شد که تا پایان سال ۱۴۰۰ پنج بانک ادغامی به سامانه کربنکینگ داتین در بانک سپه مهاجرت داده شوند. از این رو، مهاجرت داده‌های موسسه اعتباری کوثر سابق به راهکار جامع بانکی داتین مردادماه انجام شد و داده‌های دو بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان سابق نیز در مهرماه ۱۴۰۰ به بانک سپه انتقال یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ویپاد، ترابانک پاسارگاد، از شیوه جدید تسهیلات‌دهی کاملا آنلاین و بدون ضامن و وثیقه تا سقف سی میلیون تومان به نام «تسهیلات برآیند» رونمایی کرد. در این شیوه جدید، کاربران در فرایندی کاملا آنلاین، براساس دریافت امتیاز در وی‌کلاب (باشگاه مشتریان ویپاد) می‌توانند وام سی میلیون تومانی دریافت کنند.
پروانه تحقیق و توسعه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که شرایط مطلوب و لازم را از نظر ساختار سازمانی و تجهیزات و زیرساخت داشته باشند.
قسمتی از تجربه‌نگاری مسیر یازده ساله داتین در طراحی و توسعه نرم‌افزارهای بزرگ مقیاس، تحت‌نام «سکوی تجربه» و با پیام «بازخوانی تجربه‌های داتین» در سایت داتین به آدرس www.dotin.ir/experience-platform در دسترس قرار گرفت. 
اپلیکیشن ویپاد، ارائه‌دهنده نسل جدیدی از خدمات مالی و بانکی دیجیتال است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند تا سقف سی میلیون تومان تسهیلات را به‌صورت کاملا آنلاین، بدون ضامن و وثیقه دریافت کنند.