سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

روابط عمومی داتین

روابط عمومی داتین

داده‌های بانک قوامین سابق به عنوان چهارمین واحد ادغامی در روزهای ۱۸ و ۱۹ آذرماه با موفقیت به بانک سپه مهاجرت داده شد.

برای انجام این مهاجرت، از روز پنج‌شنبه هجدهم آذرماه با قطع سامانه‌های بانک‌ قوامین و تایید تحویل دیتای مشتریان، بستر زیرساخت آماده و فرایند مهاجرت آغاز شد. داده‌های بانک قوامین در بخش‌های مشتریان، سپرده، چک و کارت،‌ موبایل‌بانک و اینترنت‌بانک در بازه زمانی ۱۸ ساعته به بانک سپه مهاجرت داده شد. اولین تراکنش موفق ساعت ۰۵:۳۰ صبح روز جمعه انجام شد و ساعت ۰۹:۵۰ صبح همان روز از تمام سامانه‌ها به صورت رسمی بهره‌برداری شد.

از چالش‌های این مهاجرت، می‌توان به حجم بالای داده‌های انتقالی این بانک سابق اشاره کرد که با سه بانکی که پیش از این مهاجرت داده شده بود، برابری می‌کرد.

اسفندماه ۱۳۹۷ بود که با امضای قرارداد میان بانک سپه و داتین، اجرای پروژه مهاجرت بانک سپه به کربنکینگ جدید، به این شرکت واگذار و درنهایت ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹، با مهاجرت به‌شیوه بیگ‌بنگ، مهم‌ترین گام اجرایی این پروژه برداشته شد و سامانه‌های بانک سپه به سامانه‌های بانکی داتین مهاجرت داده شدند.

پس از آن، با ابلاغ مصوبه هیئت‌مدیره بانک سپه، مقرر شد که تا پایان سال ۱۴۰۰ پنج بانک ادغامی به سامانه کربنکینگ داتین در بانک سپه مهاجرت داده شوند. از این رو، مهاجرت داده‌های موسسه اعتباری کوثر سابق به راهکار جامع بانکی داتین مردادماه انجام شد و داده‌های دو بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان سابق نیز در مهرماه ۱۴۰۰ به بانک سپه انتقال یافت.

Rate this post

مطالب مرتبط

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.