سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

روابط عمومی داتین

روابط عمومی داتین

اول مردادماه دانشجویانی از دانشگاه‌های قم، امیرکبیر و تهران با حضور در داتین به عنوان کارآموزان این شرکت پذیرفته شدند.

داتین امسال با توجه به ظرفیت‌‌های خود، علاوه‌بر پذیرش دانشجویان فارغ‌التحصیل در مدرسه داتین، میزبان دانشجویان برای گذراندن دوره کارآموزی است.

دانشجویانی که شنبه یکم مردادماه برای شروع دوره کارآموزی خود در داتین حاضر شدند، از دانشگاه‌های قم، امیرکبیر و تهران بودند و پس از آشنایی مختصر با فعالیت‌های داتین، در واحدهای مدیریت کارت، مانیتورینگ و بانکداری الکترونیک فعالیت خود را آغاز کردند. در حال حاضر، به هر یک از آنها متناسب با فعالیتشان یک منتور، اختصاص داده شده تا همزمان آموزش حین کار را نیز تجربه کنند.

به این ترتیب، این دانشجویان پس از گذراندن دوران کارآموزی خود، متناسب با نحوه جذب در داتین و میزان ظرفیت‌ها در واحد مورد نظر، می‌توانند به عنوان یک همکار داتینی فعالیت رسمی خود را آغاز ‌کنند.

Rate this post

مطالب مرتبط

 
تحولاتی که در زمینه فناوری و صنعت نرم‌افزاری در دنیا و کشورمان رخ داده، بانک‌ها را به این سمت کشانده که به نیازهای مشتریان خود در کمترین زمان و هزینه ممکن پاسخ دهند. اتفاقی که کربنکینگ یا همان Centralized On Real Time Exchange به تسهیل آن کمک کرده است.
 
فناپ» به عنوان هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات گروه مالی پاسارگاد زیرمجموعه‌های متعددی دارد که بزرگترین آن، شرکت نرم‌افزاری داتیس آرین قشم یا همان داتین است؛ شرکتی که توانسته در طول فعالیت خود مسئولیت‌های مختلفی را در بانک‌ها، بیمه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون به ثمر برساند و به طور مستقل نیز فعالیت‌های بزرگی در حوزه مالی برای توسعه فراگیری مالی کشور انجام دهد.
 
قدم نخست ‌بانکداری الکترونیک در دهه‌ ۱۹۶۰ با معرفی دستگاه‌های ATM وکارت‌های اعتباری برداشته شد. محصولاتی که در آن زمان تحولات عظیمی را در حوزه بانکداری ایجاد کردند. چراکه مشتریان برای اولین بار در تاریخ، می‌توانستند ۲۴ ساعته به پول‌های خود دسترسی داشته باشند و دیگر لازم نبود برای دریافت پول حتما به شعب بانک‌ها مراجعه کنند.
 
کربنکینگ، زیرمجموعه‌ها و شعب یک بانک را به یکدیگر متصل کرده و اطلاعات آنها را در یک واحد متمرکز ادغام می‌کند. این سیستم به مشتریان اجازه می‌دهد تا به حساب‌های بانکی خود دسترسی پیدا کنند و تراکنش‌های خود را در هر یک از شعب عضو، انجام دهند.