همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس
همایش بانکداران آسیایی

شرکت داتین به عنوان نماینده بانک پاسارگاد در نشست کمیته حمایت از سیاست‌های انجمن بانکداران آسیا که 12 مردادماه برگزارشد، شرکت کرد.

سی‌وهشتمین دوره نشست انجمن بانکداران آسیا در آبان ماه امسال با تمرکز بر موضوع «تحول دیجیتال بانک‌ها» برگزار خواهد شد.در این راستا، چندین کمیته حمایتی برنامه‌ریزی‌ شده که نخستین کمیته این نشست، ۱۲ مردادماه با موضوع «امنیت سایبری» برگزار شد.

در این گردهمایی آنلاین، داتین به‌عنوان نماینده بانک پاسارگاد، عضو انجمن بانکداران آسیا حاضر شد تا تجربه‌های این بانک را در ارتقای امنیت سایبری با سایر حاضران به اشتراک بگذارد.

مدیریت و اهمیت امنیت سایبری، چالش‌ها و حملات رایج آن در صنعت مالی بخش از موضوعات مطرح‌شده در این نشست آنلاین بود. در ادامه، از ابتکاراتی که بانک پاسارگاد تا به امروز برای مدیریت امنیت سایبری انجام داده، صحبت شد که می‌توان به ایجاد یک شرکت مستقل و متخصص در حوزه امنیت سایبری، تشکیل دپارتمانی مجزا به منظور مدیریت اقدامات امنیتی با پیمانکاران بانک، شخصی‌سازی چارچوب امنیت سایبری، تولید داخلی چندین ابزار ضروری به منظور تشخیص و پاسخ به مسائل امنیتی، ایجاد یک تیم قرمز (Red Team) و اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی مشتریان اشاره کرد.

همچنین این نکته مد نظر قرار گرفت که محصولات بانک پاسارگاد در حوزه امنیت سایبری از جمله CDN بانکی داتین، یک سیستم امنیت سایبری است که به‌طور همزمان شرایط امنی را با استفاده از آخرین ابزارهای این حوزه برای بانک‌ها فراهم می‌کند.

در نشست اولین کمیته حمایت از سیاست‌های انجمن بانکداران آسیا، علاوه‌بر داتین به‌عنوان نماینده بانک پاسارگاد، بانک ملی هتن از کشور سریلانکا، بانک مالدیو و شرکت بانکداری تجاری ریزال نیز حاضر بودند.

انجمن بانکداران آسیایی بزرگترین انجمن بانکی در حوزه آسیا و اقیانوسیه است که بانک‌های معتبر در آن عضویت دارند و تعامل و ارتباط بین آنها در بهبود ارتباطات و تسهیل روابط دولت‌ها موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

داتین در اقدامی جدید، همراه طرح آموزشی فناپ کمپس با شعار «توانا بود هر که دانا بود» شده تا به افراد مستعد و توانمند برای مهارت‌آموزی و ورود به بازار کار فناوری اطلاعات کمک کند.
ویپاد، ترابانک پاسارگاد، از شیوه جدید تسهیلات‌دهی کاملا آنلاین و بدون ضامن و وثیقه تا سقف سی میلیون تومان به نام «تسهیلات برآیند» رونمایی کرد. در این شیوه جدید، کاربران در فرایندی کاملا آنلاین، براساس دریافت امتیاز در وی‌کلاب (باشگاه مشتریان ویپاد) می‌توانند وام سی میلیون تومانی دریافت کنند.
پروانه تحقیق و توسعه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که شرایط مطلوب و لازم را از نظر ساختار سازمانی و تجهیزات و زیرساخت داشته باشند.
قسمتی از تجربه‌نگاری مسیر یازده ساله داتین در طراحی و توسعه نرم‌افزارهای بزرگ مقیاس، تحت‌نام «سکوی تجربه» و با پیام «بازخوانی تجربه‌های داتین» در سایت داتین به آدرس www.dotin.ir/experience-platform در دسترس قرار گرفت.