مراقبت از اعتماد مهم‌ترین اصل در همکاری بانک کارآفرین و داتین
EN
EN
همایش بانکداران آسیایی

حضور داتین در نشست کمیته حمایت از سیاست‌های انجمن بانکداران آسیا

شرکت داتین به عنوان نماینده بانک پاسارگاد در نشست کمیته حمایت از سیاست‌های انجمن بانکداران آسیا که 12 مردادماه برگزارشد، شرکت کرد.

سی‌وهشتمین دوره نشست انجمن بانکداران آسیا در آبان ماه امسال با تمرکز بر موضوع «تحول دیجیتال بانک‌ها» برگزار خواهد شد.در این راستا، چندین کمیته حمایتی برنامه‌ریزی‌ شده که نخستین کمیته این نشست، ۱۲ مردادماه با موضوع «امنیت سایبری» برگزار شد.

در این گردهمایی آنلاین، داتین به‌عنوان نماینده بانک پاسارگاد، عضو انجمن بانکداران آسیا حاضر شد تا تجربه‌های این بانک را در ارتقای امنیت سایبری با سایر حاضران به اشتراک بگذارد.

مدیریت و اهمیت امنیت سایبری، چالش‌ها و حملات رایج آن در صنعت مالی بخش از موضوعات مطرح‌شده در این نشست آنلاین بود. در ادامه، از ابتکاراتی که بانک پاسارگاد تا به امروز برای مدیریت امنیت سایبری انجام داده، صحبت شد که می‌توان به ایجاد یک شرکت مستقل و متخصص در حوزه امنیت سایبری، تشکیل دپارتمانی مجزا به منظور مدیریت اقدامات امنیتی با پیمانکاران بانک، شخصی‌سازی چارچوب امنیت سایبری، تولید داخلی چندین ابزار ضروری به منظور تشخیص و پاسخ به مسائل امنیتی، ایجاد یک تیم قرمز (Red Team) و اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی مشتریان اشاره کرد.

همچنین این نکته مد نظر قرار گرفت که محصولات بانک پاسارگاد در حوزه امنیت سایبری از جمله CDN بانکی داتین، یک سیستم امنیت سایبری است که به‌طور همزمان شرایط امنی را با استفاده از آخرین ابزارهای این حوزه برای بانک‌ها فراهم می‌کند.

در نشست اولین کمیته حمایت از سیاست‌های انجمن بانکداران آسیا، علاوه‌بر داتین به‌عنوان نماینده بانک پاسارگاد، بانک ملی هتن از کشور سریلانکا، بانک مالدیو و شرکت بانکداری تجاری ریزال نیز حاضر بودند.

انجمن بانکداران آسیایی بزرگترین انجمن بانکی در حوزه آسیا و اقیانوسیه است که بانک‌های معتبر در آن عضویت دارند و تعامل و ارتباط بین آنها در بهبود ارتباطات و تسهیل روابط دولت‌ها موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین:
داتین از جمله مهم‌ترین شرکت‌های ایران در حوزه ارائه راهکارهای مالی به بانک‌هاست و طبق گفته هومن مسگری در 12 سال گذشته موفق به تولید 42 محصول متنوع شده و در جایگاه دومین شرکت عرضه‌کننده این نوع خدمات ایستاده است. عوامل متعددی در کسب این موفقیت نقش دارد که فرهنگ سازمانی و تخصص‌گرایی در صدر آن قرار می‌گیرد. مسگری در این گفت‌وگو علاوه‌بر معرفی شرکت داتین به جزئیات پروژه مهاجرت بانک کارآفرین نیز می‌پردازد.
«زنجیره ارزش؛ مشارکت‌ها و توسعه بازار» موضوع هشتمین شماره فصلنامه فناوری‌های مالی است و از این می‌گوید که شرکت‌ها چطور می‌توانند برای توسعه و گسترش حضور خود در محیط بازار، به تکمیل زنجیره ارزش بپردازند.
فعالان صنایع مالی بر این باورند که با بلوغ نسل بومی عصر دیجیتال و تغییر زنجیره‌های ارزش خدمات مالی، امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان در سال‌های آینده توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد، اما توسعه آن در ایران احتمالاً درگیر چالش‌هایی خاص شود؛ ازجمله نحوه رویارویی رگولاتور با آن. در این مطلب به سراغ فاطمه حیدری، مدیر محصول منابع بانکداری متمرکز داتین رفتیم و با آنها درباره وضعیت امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان، مزایا و معایب آن و آینده‌ای که در انتظارش است، صحبت کردیم.
با رویکرد سرمایه‌گذاری در توسعه سازمانی؛
داتین در پیروی از فرهنگ سازمانی فراگیر و با نگاه به سرمایه‌گذاری در جذب سرمایه‌های انسانی از سراسر ایران، دفاتر شیراز و قزوین را راه‌اندازی کرد و تعداد دفاتر استانی خود را به چهار رساند.