سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

روابط عمومی داتین

روابط عمومی داتین

در بیست‌وسومین همایش شرکت‌های برتر ایران که به تازگی برگزار شد، شرکت داتین موفق شد در این رتبه‌بندی نسبت به سال گذشته 26 پله صعود کند و رتبه 309 شرکت‌های برتر کشور را به خود اختصاص دهد.

سازمان مدیریت صنعتی از سال 1377 هرساله با ارزیابی شاخص‌هایی مانند رتبه فروش، میزان دارایی، ارزش‌افزوده، اشتغال‌زایی، سودآوری و ارزش بازار، شرکت‌های برتر ایران را رتبه‌بندی می‌کند و به اهالی کسب‌وکار کمک می­‌کند تا نگاه روشن­تری نسبت به فعالیت شرکت­‌ها و وضعیت اقتصادی و مالی آنها داشته باشند.

شرکت دانش‌بنیان داتین، با دانش بیش از 850 سرمایه انسانی خود، ازجمله شرکت‌های پیشرو در حوزه تولید نرم‌افزار و ارائه راهکارهای جامع بانکی، بیمه‌ای و مالی است است. در برخی از جدیدترین پروژه‌­های این شرکت در حوزه بانکی می­توان به مهاجرت بانک سپه به کر جدید و ادغام بانک‌های نظامی در آن اشاره کرد که به باور تعدادی از کارشناسان صنعت بانکی و پرداخت، پیچیده‌ترین پروژه تاریخ صنعت بانکی کشور است. در حوزه بیمه نیز علاوه بر اینکه راهکار بیمه­‌گری داتین از سال‌­های گذشته به بیمه‌­های پاسارگاد، حکمت صبا و باران ارائه می‌­شده است، در سالی که گذشت بیمه کوثر به نرم‌افزار جامع بیمه‌گری داتین مهاجرت کرد. کراینشورنس داتین، در مزیتی منحصربه‌­فرد این امکان را برای شرکت‌­های بیمه فراهم می­‌کند تا API خود را با تضمین امنیت و یکپارچگی در اختیار اینشورتک‌ها قرار دهند. همچنین فروش و صدور الکترونیکی بیمه‌­نامه شخص ثالث یکی دیگر از مزایای کر داتین است.

در یکی دیگر از جدیدترین پروژه­‌ها در سال 1399، داتین و پرداخت نوین در حوزه فروش مجوز سامانه سوئیچ صادرکنندگی و کارت اعتباری با یکدیگر همکاری کردند. به این ترتیب، داتین علاوه بر شرکت توسعه سرمایه پیشگامان پویا (وابسته به بانک ملی) زیرساخت‌های کامل نرم‌افزاری را برای صدور کارت اعتباری، در شرکت پرداخت نوین نیز پیاده‌سازی کرد.

یکی دیگر از فعالیت­‌های داتین در سال گذشته، حوزه بورس بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات شرکت‌­ها در برگزار مجامع، داتین با ارائه «سامانه مدیریت سهام و مجامع آنلاین»، معضل پیش آمده را مرتفع و امکان رای‌گیری و پرسش و پاسخ مجامع را به‌­صورت آنلاین فراهم کرد. درواقع سامانه مدیریت سهام و مجامع آنلاین داتین می‌تواند یک مجمع را صفر تا صد برنامه‌ریزی کند؛ سهامداران نیز از طریق پروفایل کاربری و حتی پیامکی به‌صورت خودکار از اتفاقات مطلع می‌شوند.

Rate this post

مطالب مرتبط