چهارمین مسابقه برنامه‌نویسی کدناک دانشگاه شریف با حمایت داتین برگزار می‌شود

روابط عمومی داتین

روابط عمومی داتین

پنل سیاست‌گذاری کلان در طراحی تجربه کاربری با حضور محمد نژادصداقت، مدیرعامل داتین، پیمان منعم طبری، مدیرعامل ایران‌کیش و نیما نامداری، معاون توسعه و نوآوری شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا برگزار شد. رویکرد این پنل که مدیریت آن برعهده علیرضا نیکوکار، استراتژیست تجربه کاربری بود، به تجربه کاربری در خدمات مالی اختصاص داشت.

تاکید نژادصداقت؛ مدیرعامل داتین در این پنل بر این بود که نباید فضای بانکی و پرداخت کشور را ساده تصور کرد؛ چراکه قوانین فوق‌العاده محدودکننده هستند و با وجود قواعد بین‌المللی پیچیده‌تر هم می‌شوند. اما با این وجود باید کاربران را در استفاده از سرویس‌های خودمان خوشحال ببینیم و در این راستا باید فرایندها را تسهیل کرد.

نیما نامداری با تاکید بر اینکه وقتی از صنعت مالی صحبت می‌کنیم منظور ما فقط بانک نیست، گفت: «در این میان سایر بازیگرانی که به افراد می‌گویند پول تو را بهتر مدیریت می‌کنیم هم در این دسته‌بندی حضور دارند. بنابراین اینجا ما با مفهوم اعتماد سروکار داریم. بانک‌های بزرگ دنیا اعتبار و اعتماد دارند اما اقتدار ندارند. اعتماد در صنعت مالی نیز دو پارامتر اصلی دارد؛ ثبات مالی و ارتباط با مشتری و این اعتماد معمولاً از ثبات و پیش‌بینی پذیری می‌آید.»

طبری هم در ادامه اهمیت دادن مدیران بالادستی به مفهوم تجربه کاربری را پراهمیت خواند و تصریح کرد: «یکی از مهم‌ترین اصول در تجربه کاربری در یک سازمان این است که مدیران بالادستی را متوجه اهمیت آن کنیم. تجربه کاربری مواردی مانند اعتماد، شفافیت و کارایی را به دنبال دارد و صرفاً مختص صنعت مالی نیست و در این راستا باید تیم طراحی یک تیم مهم باشد و صرفاً نقش سرویس را نداشته باشد.»

نژادصداقت معتقد بود ایده خوبی در حوزه تجربه کاربری به صنعت بانکی نیامده و همین باعث شده فعالان صنعت دست به کار شوند. صنعت مالی، خوب، پولدار و مورد نیاز مردم است و باید حواس طراحان تجربه کاربری به آن باشد.

او ادامه داد: داتین نرم‌افزارهای بانکی را طراحی می‌کند. تمام تلاشمان این است که آنچه که B2B2C نام دارد را طراحی کنیم. مشتریان ما بانک‌ها هستند و تنها می‌توانیم محصول را به آنها پیشنهاد دهیم و در صورت پذیرش، آن را اجرا می‌کنیم و نمی‌توانیم روی مشتری نهایی کنترلی داشته باشیم.

مطالب مرتبط

 
یک وجه مهم در شناسایی روندهای تاثیرگذار سال آینده متعلق به امکان رشد روندهایی است که در سالیان اخیر نمایان شده و هنوز با جایگاه واقعی فاصله معناداری دارند. به‌عنوان نمونه، حوزه بانکداری دیجیتالی که سال‌هاست در انواع همایش‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌ها مطرح می‌شود.
 
همان‌طور که تجربه بروز و ظهور فناوری‌های مالی توانسته الگو و مسیر ارائه خدمات بانکی را تغییر دهد و ضمن ایجاد تحولات بنیادین در این حوزه سهم خدمات غیرحضوری بانکی و مالی را به شکل قابل توجهی افزایش دهد، به نظر می‌رسد قطار صنعت بیمه نیز برای تغییر ناگزیر از حرکت بر ریل اینشورتک است.
 
فناپ» به عنوان هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات گروه مالی پاسارگاد زیرمجموعه‌های متعددی دارد که بزرگترین آن، شرکت نرم‌افزاری داتیس آرین قشم یا همان داتین است؛ شرکتی که توانسته در طول فعالیت خود مسئولیت‌های مختلفی را در بانک‌ها، بیمه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون به ثمر برساند و به طور مستقل نیز فعالیت‌های بزرگی در حوزه مالی برای توسعه فراگیری مالی کشور انجام دهد.
 
با حکم محمد نژادصداقت، مدیرعامل داتین، هومن مسگری به عنوان معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های این شرکت منصوب شد. مسگری پیش از این «مدیر طرح استقرار و توسعه بانکداری متمرکز بانک سپه» در داتین بود.