سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

روابط عمومی داتین

روابط عمومی داتین

داتین موفق به دریافت گواهینامه‌های سیستم مدیریت کیفیت؛ ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ و مدیریت شایستگی و توسعه کارکنان؛ ایزو ۱۰۰۱۵:2019 شد.

شانزدهم شهریورماه 1400 ممیزان شرکت آرین توف پاسارگاد (توف اینترست) با هدف ممیزی و بررسی میزان انطباق سیستم مدیریت کیفیت داتین با استاندارد ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ در شرکت داتین حاضر شدند. ذکر این نکته ضروری است که استاندارد ایزو 9001 تاکید می‌کند که یک سازمان به تعیین، اجرا، مدیریت، بهبود مستمر و اثربخشی فرایندهایی که در سیستم مدیریت کیفیت مورد نیاز است، اهمیت می‌دهد و تاثیر متقابل این فرایندها را به منظور به‌دست‌آوردن اهداف سازمانی مدیریت می‌کند.

ایزو 9001 ویرایش 2015 نیز استاندارد بین المللی است که الزامات سیستم مدیریت کیفیت (QMS) را مشخص می‌کند. سازمان‌ها از این استاندارد برای ارتقای توانایی خود در ارائه محصولات و خدماتی که متناسب نیاز مشتریان است، استفاده می‌کنند. این استاندارد محبوب‌ترین در سری ISO 9000 است و تنها استانداردی است که تمامی سازمان‌ها می‌توانند آن را تایید کنند.

استاندارد ۱۰۰۱۵:2019 هم راهنمایی‏‌هایی به سازمان ارائه می‌دهد تا بتواند سیستم‏‌های مدیریت شایستگی و توسعه افراد را ایجاد، اجرا و حفظ کند و آن را ارتقا دهد. همچنین از این طریق، بر نتایج حاصل از مطابقت محصولات و خدمات با نیازها و انتظارات طرف‌های ذی‌نفع، تأثیر مثبت بگذارد.

با توجه به اینکه برنا‌مه‌ریزی برای دریافت این گواهینامه از یک سال پیش در داتین انجام شده بود، با اتمام موفقیت‌آمیز فرایند ممیزی، مشخص شد که داتین، شرایط دریافت این دو گواهینامه را دارد.

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ پیشین داتین در محدوده خدمات سرمایه‌های انسانی بود اما در ممیزی اخیر، گستره محدوده ممیزی و به تبع آن دامنه سیستم مدیریت کیفیت، به محدوده کل شرکت ارتقا یافت. از طرف دیگر، با این ایزو چارچوب لازم برای مدیران ارشد ایجاد می‌شود تا در دوره‌های مختلف بتوانند تطابق فعالیت‌های شرکت را با الزامات استاندارد، مورد پایش قرار دهند، از میزان انحراف احتمالی از چاچوب استاندارد سیستم مدیریت کیفیت مطلع شده و اقدامات اصلاحی متناسب را تعریف و اجرایی کنند.

Rate this post

مطالب مرتبط

مدیر واحد توسعه سرمایه‌های انسانی داتین از چالش مهاجرت و نگهداشت سرمایه‌های انسانی می‌گوید
مهاجرت نخبگان یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که در حال حاضر سازمان‌های بزرگ و فناوری‌محور با آن روبه‌رو هستند؛ افزایش بی‌ثباتی و عدم قطعیت در لایه‌های مختلف کشور، اعم از سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی فرهنگی مهم‌ترین دلایلی است که باعث مهاجرت نیروهای متخصص می‌شود.
روایت یک دهه تلاش و تجربه‌های یکتا
به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس شرکت داتین، گزارش ده‌سالگی این شرکت با عنوان «داستان داتین» منتشر شد. مسیری که شش سال پیش از تاسیس شرکت داتین، با راه‌اندازی فناپ و تولید نرم‌افزار کربنکینگ تماما بومی برای «بانک پاسارگاد» آغاز می‌شود.
 
میزان تغییراتی که فضای کسب‌وکار در ایران در یک‌سال‌ونیم گذشته تجربه کرد، شاید گسترده‌تر از یک دهه قبل از آن بود. تغییرات روال‌ها، شکل‌گیری خدمات غیرحضوری، رونق کسب‌وکارهای خدمت‌محور و شاید در رأس آنها اضافه‌شدن «دورکاری» مهم‌ترین این تغییرات بوده است. بازگشت بشر به کف هرم مازلو و دغدغه‌مندی درخصوص سلامت، کسب‌وکارها را ناگزیر کرد تا برای پاسخ به این دغدغه تدبیر بیندیشند.
 
داتین قصد دارد تعداد همکاران خود را از 900 نفر به دو هزار نفر تا پایان سال 1403 برساند و گستره جغرافیایی محل سکونت همکاران خود را از شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، اراک و اهواز به تمام ایران توسعه دهد. اگر شما علاقه‌مند به همکاری با ما هستید، به سایت این شرکت مراجعه و رزومه خود را فارغ از محل سکونتتان ارسال کنید.