مراقبت از اعتماد مهم‌ترین اصل در همکاری بانک کارآفرین و داتین
EN
EN
dotinnews73

۱۰ راهکار برتر کُربنکینگ سال 2020

آیا هنوز از راهکارهای قدیمی کُربنکینگ استفاده می‌کنید؟ شاید فرصت‌های خوبی برای رشد بانک خود و بهبود خدمات مشتریان را از دست داده باشید. با معرفی خدمات دیجیتالی در بازار جهانی، بانک‌ها و سایر موسسات مالی، مسیر کاری خود را تغییر داده‌اند. امروزه، اکثر بانک‌ها برای بهینه‌سازی منابع خود و ارتقاء تجربه مشتریان، از راهکارهای قوی و پیشرفته فین‌تکی بهره می‌برند.

بنا به گزارش Statista، سرمایه بازار بانکداری دیجیتالی، در سه ماهه سوم سال 2019، حدود 2/7 میلیارد یورو بوده است. بنابراین، واضح است که بانک‌های امروزی به سرعت بدنبال تغییر سیستم‌های کُربنکینگ خود هستند و به طور گسترده از راهکارهای فناورانه بانکداری مدرن استفاده می‌کنند. پس اگر قصد دارید بانک و موسسات مالی خود را دیجیتالی کنید با این مطلب همراه شوید. در این مقاله، در خصوص ده راهکار برتر بانکداری دیجیتال که در بازار جهانی امروزی رواج یافته‌اند، صحبت می‌کنیم.

اما قبل از معرفی این راهکارها، ضروری است مواردی را در خصوص راهکارهای بانکداری دیجیتال مطرح کنیم. پس بهتر است شروع کنیم!

بانکداری دیجیتال چیست؟

با یک تغییر عمده در بازار رقابتی بانکداری و به دلیل نیازهای مشتریان که با سرعت در حال تغییر است، بانک‌ها نیاز به یک سیستم بانکداری مدرن و کارآمد را احساس کرده‌اند. این همان نقطه‌ای است که راهکارهای بانکداری دیجیتالی به میدان می‌آیند. ارائه خدمات آنلاین و معرفی پلتفرم‌های دیجیتال بیشتر، مشتریان بانکی را ترغیب می‌کند تا با بانک‌های خود به طور مؤثر همکاری کنند و به بانک‌ها این امکان را می‌دهد تا یک تجربه شخصی‌تر ارائه دهند.

بانکداری دیجیتال، به عنوان یک رویکرد بانکداری مدرن، امکان ارتقاء خدمات را به صورت مداوم و موثرتر برای بسیاری از بانک‌ها فراهم ساخته است. علاوه بر این، بانکداری دیجیتال، عملیات بانکی مطمئنی را ارائه می‌کند و حتی به مدیران در تصمیم‌گیری‌های موثر کمک می‌کند. همچنین، آخرین روندها از بانکداری دیجیتال، همانند بانکداری در لحظه، موجی از تغییرات در بخش کُربنکینگ را به دنبال داشته است. به طور کلی، می‌توان گفت بانکداری دیجیتال، یک رویکرد مشتری‌مدار است که به بانک‌ها در جهت کاهش هزینه‌ها و انطباق موثر با نیازهای در حال تغییر بانکداری مدرن، کمک می‌کند.

برای دانلود و مطالعه متن کامل این مقاله روی این لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین:
داتین از جمله مهم‌ترین شرکت‌های ایران در حوزه ارائه راهکارهای مالی به بانک‌هاست و طبق گفته هومن مسگری در 12 سال گذشته موفق به تولید 42 محصول متنوع شده و در جایگاه دومین شرکت عرضه‌کننده این نوع خدمات ایستاده است. عوامل متعددی در کسب این موفقیت نقش دارد که فرهنگ سازمانی و تخصص‌گرایی در صدر آن قرار می‌گیرد. مسگری در این گفت‌وگو علاوه‌بر معرفی شرکت داتین به جزئیات پروژه مهاجرت بانک کارآفرین نیز می‌پردازد.
نوآوری در اکوسیستم بانکی هرچند بسیار پیشروتر از بخش‌های دیگر کشور بود اما به نظر می‌رسد طی چند سال گذشته دچار یک رکود نسبی شده است و پروژه‌های نوآورانه با سرعتی که انتظار می‌رود اجرا نمی‌شود یا شکل اجرایش آنقدر تغییر می‌کند که دیگر شبیه آنچه از ابتدا برای آن برنامه‌ریزی شده بود نیست.
مدیرمحصول بانکداری دیجیتال داتین در سمینار نرم‌افزاری دانشگاه صنعتی شریف:
لیلا پاکروان‌نژاد، مدیرمحصول بانکداری دیجیتال داتین در نخستین سری از سمینارهای نرم‌افزاری دانشگاه صنعتی شریف به ارائه‌ای تحت عنوان «چارچوب چابک مقیاس‌شده» پرداخت و جدیدترین تجربیات خود درباره رویکرد اجایل را برای حاضران تشریح کرد.
داتین و مدرسه داتین، به‌همراهی نخستین سری از سمینارهای نرم‌افزاری دانشگاه صنعتی شریف با نام Sharif Software Seminar Series یا S4 آمده‌اند تا متخصصان داتینی تجربه‌های خود را در حوزه نرم‌افزار با دانشجویان به اشتراک بگذارند.