اخبار

 • بچه‌های امروز، آینده بانکداری

  بچه‌های امروز، آینده بانکداری

  سید رحیم موسوی

  کارشناس روابط‌عمومی داتین

  اولین بانک‌ها به عنوان ارائه‌دهنده وام خرید و فروش غلات به کشاورزان و بازرگانان حدود 2000 سال قبل از میلاد در آشور، هند و سومر شناخته شدند. از آن زمان تاکنون این بازی به طور گسترده و فزاینده، یک بازی بانکی با محصولات متنوع‌تر و پیچیده‌تر برای بزرگسالان بوده است.

  ...بیشتر
 • چرا بانکداری به عنوان سرویس جدیدترین روند دنیای فین‌تک است؟

  چرا بانکداری به عنوان سرویس جدیدترین روند دنیای فین‌تک است؟

  مفهوم مدل «به عنوان یک سرویس» یکی از اصول اساسی فین‌تک است. فین‌تک‌ها یک سرویس را در اختیار شرکت‌های مالی قرار می‌دهند و به آنها کمک می‌کنند تا خدمات مالی جذاب‌تر و بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهند.

  ...بیشتر
 • شرکت داتین، کارشناس شبکه استخدام می‌کند

  شرکت داتین، کارشناس شبکه استخدام می‌کند

  شرکت داتین تولیدکننده نرم‌افزار و ارائه‌دهنده راهکارهای جامع بانکی و مالی در کشور، کارشناس شبکه استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • تاریخچه کامل کارت‌های اعتباری، از دوران باستان تا به امروز

  تاریخچه کامل کارت‌های اعتباری، از دوران باستان تا به امروز

  اگرچه کارت‌های اعتباری در طول سالیان دراز مانند چیزی که در حال حاضر وجود دارند، نبوده است، اما اعتبار همیشه یک ابزار اصلی مالی بوده است که هزاران سال است به مردم در خرید کالا و خدمات کمک کرده است. از تمدن‌های باستان گرفته تا جوامع پیشرفته امروزی، اعتبار محرک پایدار اقتصاد بوده است و خواهد بود.

  ...بیشتر
 • راهکار بیمه‌گری داتین

  راهکار بیمه‌گری داتین، API شرکت‌های بیمه را در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهد

  شرکت داتین با ارائه مجموعه وب‌سرویس‌های متنوع، این امکان را برای شرکت‌های بیمه فراهم کرده تا API خود را در اختیار استارت‌آپ‌های این صنعت یا همان اینشورتک‌ها قرار دهند.

  ...بیشتر
 • داتین برنامه جاوا استخدام می‌کند

  داتین برنامه‌‌نویس جاوا استخدام می‌کند

  شرکت داتین، بزرگترین زیرمجموعه هلدینگ فناپ برنامه‌نویس جاوا استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • داتین برنامه ‌نویس دات‌ نت استخدام می‌کند

  داتین برنامه ‌نویس دات‌ نت استخدام می‌کند

  شرکت داتین تولیدکننده نرم‌افزار و ارائه‌دهنده راهکارهای جامع بانکی و مالی در کشور، برنامه‌نویس دات‌نت استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • نگاهی به سامانه مدیریت یکپارچه کارت اعتباری داتین در گفت‌وگو با معاون فروش و امور مشتریان داتین

  نگاهی به سامانه مدیریت یکپارچه کارت اعتباری داتین در گفت‌وگو با معاون فروش و امور مشتریان داتین

  خبر همکاری داتین و پرداخت نوین در حوزه فروش مجوز سامانه سوئیچ صادرکنندگی و کارت اعتباری به تازگی منتشر شد و حالا داتین علاوه بر شرکت توسعه سرمایه پیشگامان پویا وابسته به بانک ملی، زیرساخت‌های کامل نرم‌افزاری را برای صدور کارت اعتباری در شرکت پرداخت نوین نیز پیاده‌سازی می‌کند.

  ...بیشتر
 • تحول دیجیتال صنعت بانکداری در سوئد

  تحول دیجیتال صنعت بانکداری در سوئد

  تهیه شده در واحد مطالعات تحول دیجیتال شرکت داتین

  صنعت بانکداری سوئد، مدتها به‌عنوان صنعت پیشرو در حوزه دیجیتال مطرح بود با این حال، اخیراً نسبت به سایر صنایع، عقب مانده است. بررسی دقیقتر این صنعت، نشان میدهد که بانکهای گوشهای مشکلات کمتری در پیادهسازی و انطباق با تحولات دیجیتال دارند. مطالعات متعددی در خصوص دیجیتالسازی در صنعت بانکداری انجام شده است اما هیچ یک به‌صورت جامع در رابطه با استراتژیهای مورد نیاز تحول دیجیتال، صحبت نکردهاند. با توجه به نو بودن مبحث مذکور، مطالعات پیشین اندکی در دسترس است.

  ...بیشتر
 • داتین و پرداخت نوین در حوزه کارت اعتباری همکاری می‌کنند

  داتین و پرداخت نوین در حوزه کارت اعتباری همکاری می‌کنند

  داتین و پرداخت نوین در حوزه فروش مجوز سامانه سوئیچ صادرکنندگی و کارت اعتباری با یکدیگر همکاری می‌کنند. به این ترتیب، داتین علاوه بر شرکت توسعه سرمایه پیشگامان پویا (وابسته به بانک ملی) زیرساخت‌های کامل نرم‌افزاری را برای صدور کارت اعتباری در شرکت پرداخت نوین پیاده‌سازی می‌کند.

  ...بیشتر
 • داتین کارشناس بازاریابی و فروش استخدام می‌کند

  داتین کارشناس بازاریابی و فروش استخدام می‌کند

  شرکت داتین تولیدکننده نرم‌افزار و ارائه‌دهنده راهکارهای جامع بانکی و مالی در کشور، کارشناس بازاریابی و فروش استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • کووید ۱۹ و تجربه کارمندی: مدیران چگونه می‌توانند از این موقعیت بهره ببرند؟

  کووید ۱۹ و تجربه کارمندی: مدیران چگونه می‌توانند از این موقعیت بهره ببرند؟

  واحد امور توسعه سرمایه های انسانی داتین

  برای سازمان‌ها، فاز برگشتی بحران کووید-۱۹ زمان خوبی برای طراحی واکنش‌های متناسب‌تر در مقابل چالش‌های محیط کار، توسعه مصلحت‌ها و دوستی‌هایی است که در فاز اولیه شکل گرفتند. به نظر می‌رسد، بیشتر شرکت‌ها در فاز اولیه کووید-۱۹ نیازهای اولیه کارمندان‌شان چون ایمنی، ثبات و امنیت را در اولویت اقدامات خود قرار دادند. با این حال این نیازها در حال گسترش هستند و با ورود سازمان‌ها به فاز دوم، اقدامات پیچیده‌تری نیاز است.

  ...بیشتر
 • ۱۰ راهکار برتر کُربنکینگ سال 2020

  ۱۰ راهکار برتر کُربنکینگ سال 2020

  آیا هنوز از راهکارهای قدیمی کُربنکینگ استفاده می‌کنید؟ شاید فرصت‌های خوبی برای رشد بانک خود و بهبود خدمات مشتریان را از دست داده باشید. با معرفی خدمات دیجیتالی در بازار جهانی، بانک‌ها و سایر موسسات مالی، مسیر کاری خود را تغییر داده‌اند. امروزه، اکثر بانک‌ها برای بهینه‌سازی منابع خود و ارتقاء تجربه مشتریان، از راهکارهای قوی و پیشرفته فین‌تکی بهره می‌برند.

  ...بیشتر
 • سازمان‌ها با چه تغییراتی چابک می‌شوند؟

  سازمان‌ها با چه تغییراتی چابک می‌شوند؟

  بهزاد نظربخش

  اسکرام‌مستر بانکداری متمرکز داتین

  با گسترش فناوری و افزایش رقابت، سازمان چابک به یکی از پرکاربردترین کلمات در صنعت نرم‌افزار تبدیل شده و چابکی در کسب‌وکارهای آی‌تی محور به دلیل فواید آن، باعث رشد چشم‌گیر شده است.

  ...بیشتر
 • داتین در دو عنوان شغلی برنامه ‌نویسی استخدام می‌کند

  داتین در دو عنوان شغلی برنامه ‌نویسی استخدام می‌کند

  شرکت داتین تولیدکننده نرم‌افزار و ارائه‌دهنده راهکارهای جامع بانکی و مالی در کشور، برنامه نویسBack-End و Front-End استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • داتین برگزیده چهارمین دوره ارزیابی ملی تحول دیجیتال شد

  داتین برگزیده چهارمین دوره ارزیابی ملی تحول دیجیتال شد

  اختتامیه چهارمین دوره ارزیابی ملی تحول دیجیتال روز گذشته برگزار شد و داتین موفق به کسب تندیس و تقدیرنامه در دو محور «زبدگی دیجیتال» و «رهبری دیجیتال» شد.

  ...بیشتر
 • چطور در حین دورکاری احساس همدلی‌مان را ابراز کنیم؟

  چطور در حین دورکاری احساس همدلی‌مان را ابراز کنیم؟

  واحد امور توسعه سرمایه‌های انسانی داتین

  کسب‌وکارها همیشه به دنبال راه‌های با حداقل منابع مورد نیاز برای حل مشکلات و چالش هستند. مدیرانی که نسبت به کارکنان خود حس همدلی دارند، می‌توانند به تا‌ب‌آور بودن کارکنان در دوران ناخوشی و شرایط غیرعادی کمک کنند. کووید-۱۹ همگان را با شرایط سختی مورد آزمایش قرار داده‌ است. اکثر ما حس همدلی را در ارتباطات رودررو بروز می‌دهیم اما حالا که دورکار هستیم، چطور می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ برد فلد، بنیان‌گذار گروه فاندری، موبیوس ونتور کپیتال و تک‌استارس، اندرو دوباووک معاون کمپانی لیگ و سنچالی پال هم بنیان‌گذار و مدیرعامل جورو از جمله افرادی هستند که هرکدام از آنها نکاتی را درباره ابراز همدلی حین دورکاری بیان کرده‌اند:

  ...بیشتر
 • سامانه یکپارچه مدیریت امور سهام و مجامع آنلاین داتین، چگونه در ایام کرونا بار را از دوش شرکت‌های بورسی برمی‌دارد؟

  سامانه یکپارچه مدیریت امور سهام و مجامع آنلاین داتین، چگونه در ایام کرونا بار را از دوش شرکت‌های بورسی برمی‌دارد؟

  با داغ شدن بازار سرمایه و افزایش اقبال عمومی به این بازار و از طرف دیگر متاسفانه با فراگیری کرونا و عدم امکان برگزاری جلسات و مجامع به صورت حضوری، موضوع برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی و بزرگ به یکی از دغدغه‌های مهم این شرکت‌ها تبدیل شده است. از همین رو بیش از هر زمان دیگری لزوم داشتن یک راهکار برای مدیریت امور سهامداری در شرکت‌های بزرگ احساس می‌شود. «سامانه مدیریت سهام و مجامع آنلاین داتین» راهکاری است که به ادعای مدیران این شرکت برای اولین بار تمامی امور مربوط به سهامداری را در شرکت‌ها به شکل جامع و یکپارچه مدیریت می‌کند.

  ...بیشتر
 • سامانه یکپارچه مدیریت سهام و مجامع آنلاین داتین راه‌اندازی شد

  سامانه یکپارچه مدیریت سهام و مجامع آنلاین داتین راه‌اندازی شد

  سامانه یکپارچه مدیریت سهام و مجامع آنلاین شرکت داتین با هدف تسهیل مدیریت اطلاعات سهام و امور مربوط به سهام‌داران سازمان‌های بورسی متولد شد.

  ...بیشتر
 • در دنیای بانکداری دیجیتال حفظ مشتری کلیدی است

  در دنیای بانکداری دیجیتال حفظ مشتری کلیدی است

  امین میرزایی عسگرانی

  کارشناس واحد برنامه‌ریزی و نظارت داتین

  جذب مشتری جدید همیشه یکی از برنامه‌های مهم بانک‌ها و مؤسسات مالی بوده است. تعداد بیشتر مشتریان، به‌طور مستقیم با سهم بازار بیشتر متناسب است و بانک‌ها همیشه بر این هدف به‌عنوان هدف استراتژیک اولیه خود متمرکز بوده‌اند. با این ‌حال، ظهور رقبای جدید مجهز به فناوری عصر جدید و افزایش روزافزون انتظارات مشتری، منجر به افزایش رقابت در صنعت بانکداری و در نتیجه منجر به ریزش مشتریان برای بانک‌های قدیمی و حتی بازیگران تازه‌وارد شده است.

  ...بیشتر
 • داتین کارشناس پشتیبانی مشتری استخدام می‌کند

  داتین کارشناس پشتیبانی مشتری استخدام می‌کند

  شرکت داتین، تولیدکننده نرم‌افزار و ارائه‌دهنده راهکارهای جامع بانکی و مالی در کشور، کارشناس پشتیبانی مشتری استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • بهره‌برداری از راهکار جامع بانکی داتین در ‎بانک سپه آغاز شد

  بهره‌برداری از راهکار جامع بانکی داتین در بانک سپه آغاز شد

  مهاجرت داده‌های بانک سپه از ظهر روز پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه آغاز و در کمتر از ۲۴ ساعت، خدمات غیرحضوری و مبتنی بر کارت و از روز شنبه، خدمات حضوری در کلیه شعب بانک بر بستر سامانه جدید ارائه شد.

  ...بیشتر
 • بانک سپه فردا به سامانه‌های داتین مهاجرت می‌کند

  بانک سپه فردا به سامانه‌های داتین مهاجرت می‌کند

  بانک سپه از مدت‌ها قبل به دنبال ارتقاء سامانه‌های خود بود؛ از دلایل مهم آن بهره‌مندی این بانک از فناوري‌های جدید، یکپارچگی هر چه بیشتر سامانه‌ها و خدمات و افزایش کیفیت و سطح اطمینان سامانه‌ها است.

  ...بیشتر
 • ۶ استراتژی رشد دیجیتالی بانک‌ها

  ۶ استراتژی رشد دیجیتالی بانک‌ها

  با وجود خبرهای حاکی از اختلالات دیجیتالی در خدمات بانکی، بانک‌های بزرگ قادر به جلوگیری از وقوع اختلال در سیستم بانکی خود بوده‌اند. درآمد خدمات مالی در سطح جهانی در ۱۰ سال اخیر به لطف کسب‌وکارهای نوظهور هر ساله ۴ درصد افزایش داشته است. استارت‌آپ‌های فین‌تکی و شرکت‌های بزرگ تکنولوژی تاکنون سهم بسیار کوچکی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. اما تکنولوژی دیجیتال و داده‌های کلان همچنان به دنبال متحول کردن خدمات مالی هستند. به عقیده‌ سرمایه‌گذاران، استارت‌آپ‌های فین‌تکی در آینده نیروی مهمی به شمار خواهند آمد و معادل ۱۲۰ میلیارد دلار آمریکا و یا ۷ درصد از سهام کل بانک‌های آمریکا ارزش خواهند داشت.

  ...بیشتر
 • نگاهی به تجربه «مدرسه داتین» برای حل معضل منابع انسانی در شرکت‌های فناوری‌محور/ جذب بیش از ۱۵ نفر در مدرسه داتین

  نگاهی به تجربه «مدرسه داتین» برای حل معضل منابع انسانی در شرکت‌های فناوری‌محور/ جذب بیش از ۱۵ نفر در مدرسه داتین

  داستان «نبودن کار» از زبان کارجویان و «نبودن نیروی کار» از زبان کارفرمایان، داستان مرغ و تخم‌مرغ شده است و پیچیده‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. این داستان چند سالی است در شرکت‌های فناوری‌محور به یک معضل تبدیل شده است و ریشه در موضوعات مختلفی دارد؛ یکی از دلایل این معضل این است که خیلی از افرادی که فارغ‌التحصیل می‌شوند و توانایی ورود به بازار کار را دارند و می‌توانند در جایی از هرم فعالیت عملی بنشینند، مهاجرت می‌کنند. عامل دیگر هم به سیستم آموزشی و دانشگاه‌ها باز می‌گردد. شرایط آموزش با گذشته متفاوت شده است و متخصصان معتقدند سیستم آموزشی فعلی در دانشگاه‌ها دیگر نه‌تنها به روز نیست، بلکه دیگر به دنبال شکل‌گیری یک مهارت عملیاتی در دانشجویان نیستند.

  ...بیشتر
 • داتین فروش و صدور بیمه‌نامه شخص ثالث را الکترونیکی کرد

  داتین فروش و صدور بیمه‌نامه شخص ثالث را الکترونیکی کرد

  همزمان با شیوع کرونا و در راستای دیجیتالی شدن هر چه بیشتر خدمات صنعت بیمه، داتین با ارائه زیرساخت‌های استعلام و صدور آنلاین بیمه‌نامه شخص ثالث، امکان فروش الکترونیکی بیمه‌نامه را برای بیمه‌گزاران شرکت‌های طرف قرارداد خود از ابتدای سال 99 فراهم کرد.

  ...بیشتر
 • اعتماد و شفافیت: آینده هوش مصنوعی

  اعتماد و شفافیت: آینده هوش مصنوعی

  علی بغدادی

  کارشناس عملیات راهکارهای تحلیلی داتین

  در طول سالهای دهه 80 و 90 میلادی، هوش مصنوعی (AI) مفهومی بود که در بسیاری از فیلمهای علمی تخیلی به نمایش درمی‌آمد - روشی که اغلب برای القا وحشت و به تصویر کشیدن دیستوپیا- آینده‌ای که در آن بشریت در آرزوی پیشرفت فناوری تلاش می‌کند- به نمایش در آمده است. پیشرفت سریع و رو به جلو در عصر حاضر باعث شده است تا ما پی ببریم در عصری زندگی میکنیم که به‌وسیله داده تعریف می‌شود؛ عصری که هوش مصنوعی نقش مهمی در بسیاری از بخشهای آن ایفا میکند.

  ...بیشتر
 • استراتژی‌هایی با پشتوانه علمی برای تاب‌آوری و انعطاف‌پذیری

  استراتژی‌هایی با پشتوانه علمی برای تاب‌آوری و انعطاف‌پذیری

  ترجمه و گردآوری: واحد امور توسعه سرمایه‌های انسانی داتین

  امروزه تاب‌آوری در کار مشخصه افرادیست که در محیط مدرن، با استرس و فشار‌ به خوبی کنار می‌آیند. تاب‌آوری نشان‌دهنده ظرفیت یک فرد برای واکنش به فشار و نیازهای زندگی روزانه است. معنای لغوی تاب‌آوری شامل مفاهیمی چون انعطاف‌پذیری، دوام و پایداری، قدرت، سرعت بازیابی و خوش‌بینی می‌شود. به‌طور خلاصه، تاب‌آوری بر توانایی ما برای بازگشتن به حالت عادی تاثیر می‌گذارد.

  ...بیشتر
 • داتین آزمون‌گر نرم‌افزار استخدام می‌کند

  داتین آزمون‌گر نرم‌افزار استخدام می‌کند

  شرکت داتین فعال در حوزه تولید نرم‌افزارهای مالی و بانکی و از شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد، آزمون‌گر نرم‌افزار را با شرایط زیر استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • کلاهبرداری و تقلب: از جمله علائم اجتناب‌ناپذیر ویروس کرونا

  کلاهبرداری و تقلب: از جمله علائم اجتناب‌ناپذیر ویروس کرونا

  علیرضا ملکی

  کارشناس تولید و توسعه واحد راهکارهای سازمانی داتین

  سردرگمی، حواس‌پرتی و آسیب‌پذیری ناشی از بحران‌ها فرصتی طلایی برای افراد سودجو و خلاف‌کار محسوب می‌شود. شیوع ویروس کرونا نیز از این قضیه مستثنا نیست. ترفندهای کلاهبرداری به سرعت در حال گسترش است چرا که بازیگران این عرصه به دنبال سودجویی از این همه‌گیری جهانی هستند.

  ...بیشتر
 • مدرسه داتین فارغ‌التحصیل کامپیوتر و IT استخدام می‌کند

  مدرسه داتین فارغ‌التحصیل کامپیوتر و IT استخدام می‌کند

  مدرسه داتین در نظر دارد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در رشته کامپیوتر و IT را بدون در نظر گرفتن جنسیت و سابقه‌ی کار پذیرفته و پس از کسب تجربه در یک محیط واقعی، امکان ادامه فعالیت را برای آنها فراهم کند.

  ...بیشتر
 • داتین در چهار عنوان شغلی استخدام می‌کند

  داتین در چهار عنوان شغلی استخدام می‌کند

  شرکت نرم‌افزاری داتیس آرین قشم (داتین) از شرکت‌های نرم‌افزاری پیشرو در ارائه محصولات و خدمات بانکداری، بیمه و پرداخت الکترونیکی در چهار عنوان شغلی برنامه‌نویس Front-End، کارشناس SQlserver، Oracle و طراحی و گرافیک استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • آیا می‌توان از تحول دیجیتالی بانک‌ها سخن گفت؟ تحول دیجیتالی همین الان

  آیا می‌توان از تحول دیجیتالی بانک‌ها سخن گفت؟ تحول دیجیتالی همین الان

  مهدیه نوروزیان

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه داتین

  به نظر می‌رسد این ‌بار واقعاً در برهه حساس کنونی قرار داریم! تهدید جدی سلامت منجر به تغییرات گسترده و پیش‌بینی‌ناپذیری شده است؛ تغییر در الگوی مصرف، رفتارها، شیوه‌های تعامل، کار کردن، جریان‌های مالی و غیره. بسیاری از خدمات و محصولات دچار کاهش تقاضا شده‌اند. افراد زیادی شغل خود را دست‌کم به صورت موقت از دست داده‌اند. کسب‌وکارهای زیادی به سراغ تعدیل، کاهش فعالیت‌ها و انجام اقداماتی برای بقا رفته‌اند. پروژه‌های بسیاری متوقف شده‌اند. تا جایی که می‌توان از عنوان رکود برای توصیف این شرایط استفاده کرد. در این میان بانک‌ها وظیفه خطیر در دسترس نگه داشتن خدمات مالی را بر عهده داشته‌اند و این مخاطره بدان حد جدی است که جان ده‌ها همکار شبکه بانکی در این راه از دست رفته است.

  ...بیشتر
 • مهاجرت بیمه کوثر به نرم‌افزار جامع بیمه‌گری داتین

  مهاجرت بیمه کوثر به نرم‌افزار جامع بیمه‌گری داتین

  بیمه کوثر از ابتدای امسال به نرم‌افزار جامع بیمه‌گری داتین مهاجرت و بیمه‌نامه‌های خود را از طریق این نرم‌افزار صادر کرد.

  ...بیشتر
 • هفت روش برتر برای بهبود جذب مشتریان بانکی

  هفت روش برتر برای بهبود جذب مشتریان بانکی

  سارا روشنی

  کارشناس واحد پشتیبانی مشتریان داتین

  شناخت و درک این هفت روش برتر به موسسه مالی شما در طراحی اپلیکیشن‌های دیجیتال کمک شایانی می‌کند و فروش دیجیتال شما را افزایش می‌دهد. بسیاری از بانک‌ها امکان استفاده آنلاین از محصولات‌شان را برای مشتریان فراهم کرده‌اند، هرچند که تجربه دیجیتال همیشه موثر نیست؛ به طور مثال کافی است که برای افتتاح حساب آنلاین اقدام کنید تا درگیر پیچیدگی روند آن شوید.

  ...بیشتر
 • رهبری در زمان کرونا؛ واکنش بانک‌ها نسبت به پیامدهای کرونا

  محسن احمدی

  اسکرام مستر بانکداری دیجیتال داتین

  بحران انسانی شیوع و گسترش سریع ویروس کرونا در جهان، احتمال بروز یک بحران اقتصادی جدید را که به ایجاد اختلال در بازارهای جهانی منجر خواهد شد به همراه خواهد داشت. با توجه به شیوع ویروس کرونا (COVID-19) و ادامه همه‌گیر شدن آن، بانک‌ها، نقش مهمی را در پایدارتر کردن شرایط و کمک به عبور از این بحران دارند.

  ...بیشتر
 • داتین به کمپین نفس پیوست / حمایت مالی داتین از کمپین نفس

  داتین در راستای مسئولیت اجتماعی و به منظور حمایت از جامعه و کسب و کارها در برابربحران کرونا از کمپین نفس حمایت مالی کرد.

  با شیوع کرونا و ابتلا جمعی از هموطنان‌مان به این ویروس، بی‌تفاوتی به این بحران کار بسیار دشواری است و در همین لحظات است که هر یک از ما باید با تمام قوا در کنار مردم و فعالان حوزه درمان و بهداشت بایستیم.

  ...بیشتر
 • هوش مصنوعی کلید خوشحال کردن مشتریان در صنعت بانکداری

  واحد مطالعات تحول دیجیتال شرکت داتین

  هر از چند گاهی، فناوری تحول‌سازی پدید می‌آید که پایه‌های کسب‌وکار را کاملاً تکان می‌دهد. اینترنت یکی از اولین بازیگران این تغییرات جهان‌مند بود و امروزه، هوش مصنوعی (AI) است که در تلاش است تا همین کار را انجام دهد. با افزایش انتظارات و نیازهای مشتری، هوش مصنوعی می‌تواند به صنعت بانکی کمک کند تا مشتریان را در یک دنیای فرارقابتی حفظ و جذب کند. ممکن است برای‌تان سؤالاتی در این زمینه پیش آمده باشد که هوش مصنوعی چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ معنای این فناوری برای تجربه‌ی مشتری و بانک‌ها چیست؟ و چه چیزی در دستیابی به موفقیت کامل در بهره‌گیری از این فناوری نوظهور مانع ایجاد کرده است؟ در ادامه‌ی این مقاله تلاش می‌کنیم تا به این سؤالات پاسخ دهیم.

  ...بیشتر
 • هفت اشتباه رایج در دستیابی به یک بانک دیجیتال

  محسن احمدی

  اسکرام‌مستر بانکداری دیجیتال داتین

  اینکه یک بانک جدید دیجیتالی را از ابتدا راه‌اندازی کنید یا خدمات دیجیتالی جدیدی را به یک بانک سنتی اضافه کنید در هر حال پیچیدگی‌هایی را برای شما به همراه خواهد داشت. بررسی‌های جدیدی که توسط اکونومیست منتشر شده است می‌گوید ۳۶ درصد از بانک‌هایی که به دنبال اضافه کردن خدمات دیجیتالی به استراتژی‌های خود بوده‌اند رویکرد حفظ محیط زیست را در دستور کار قرار داده‌اند و خدمات نوآورانه را بر همین اصل توسعه داده‌اند.

  ...بیشتر
 • معماری کسب‌وکار بانک، ستون تحول دیجیتال بانکداری

  واحد مطالعات تحول دیجیتال شرکت داتین

  شناسایی و بهبود معماری کسب‌وکار بانکداری، پایه و اساس تحول دیجیتالی و یک ضرورت استراتژیک برای بقا و شکوفایی بانک‌ها در دنیای امروز است. شناسایی و بهبود معماری کسب‌وکار بانکداری از ایجاد یک الگوی قابلیت‌های کسب‌وکار بانکداری (Banking Business Capabilities) شروع می‌شود؛ الگویی که پایه و اساس «تحول دیجیتالی بانکداری» است و امروزه بانک‌ها در سراسر جهان در حال کار کردن روی آن هستند.

  ...بیشتر
 • ۵ روند رو به رشد در شکل‌گیری بانک‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۰

  محسن احمدی

  اسکرام مستر بانکداری دیجیتال داتین

  هرچه رشد صنعت بانکداری پیچیده‌تر می‌شود، انتقال تجربیات کاربری از طریق کانال‌های مختلف هم دشوارتر می‌شود. موسسات مالی _ اعتباری و بانک‌ها با استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های نو، مسئولیت پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود را برعهده گرفته‌اند. در اینجا پنج روند رو به رشدی که می‌تواند در سال پیش‌رو به بانکداری دیجیتال کمک کند، بررسی می‌شود.

  ...بیشتر
 • امنیت نرم چیست و در کسب‌وکارهای بانکداری و پرداخت چه جایگاهی دارد؟ / نگاه متفاوت مدیر امور امنیت و تداوم کسب‌وکار داتین به مقوله امنیت در کسب‌وکارهای مالی

  احتمالاً وقتی صحبت از امنیت در موسسات مالی و شرکت‌های فناوری‌محور می‌شود، تصویری که بسیاری از ما در ذهن متصور می‌شویم افرادی هستند که با صورت عرق کرده پشت یک‌سری کامپیوتر با صفحه نمایش سیاه نشسته‌اند که کدهای سفید خیلی سریع از جلوی چشم‌شان رد می‌شود و افراد با سرعت تمام در حال کوبیدن انگشتان‌شان روی کیبوردها هستند!

  ...بیشتر
 • نوآوری بانک‌های دیجیتال در عصر اختلال

  محسن احمدی

  اسکرام مستر بانکداری دیجیتال داتین

  رقبا جدیدی که این‌روزها در حوزه FinTech وارد عرصه‌های مالی می‌شوند به سرعت در حال افزایش، پیشرفت و تبدیل شدن به رقبا جدید برای صنایعی‌ست که در یک قرن گذشته پایه‌های صنعت مالی و بانکداری را در دنیا بنا نهاده‌اند. صنعت بانکداری و سرمایه‌گذاری در کنار نوآوری‌های بانکداری دیجیتال در پرداخت‌های وجوه نقد، وام، بیمه، مدیریت پول و سرمایه با چالش‌های دیگری نیز روبه‌رو شده‌ است.

  ...بیشتر
 • صعود ۳۳ پله‌ای داتین در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر کشور

  همایش شرکت‌های برتر ایران روز یکشنبه ۲۹ دی ماه به‌منظور معرفی بنگاه‌های اقتصادی برتر کشور برگزار شد و داتین توانست با ۳۳ پله صعود نسبت به سال ۱۳۹۶، رتبه ۳۳۵ را به‌دست آورد.

  ...بیشتر
 • هشت سالگی داتین مبارک‌ باد

  ‏امروز هشتمین سال‌روز تاسیس شرکت داتین است؛ داتینی که به‌واسطه همت و تلاش شبانه‌روزی همکارانش و اعتماد مشتریانش از نهالی کوچک به درختی بزرگ و بالنده تبدیل شده و امروز در قله موفقیت‌ها یکی از نقاط افتخارآمیز کشور عزیزمان است.

  ...بیشتر
 • اطلاعیه شماره دو داتین در خصوص دسترسی به نسخه IOSهمراه‌بانک بانک‌های گردشگری، توسعه تعاون، قرض‌الحسنه رسالت و پاسارگاد

  ...بیشتر
 • اطلاعیه شماره یک داتین در خصوص اختلال در نسخه IOS موبایل بانک

  ...بیشتر
 • اهمیت خلق فرهنگ دیجیتالی برای تحول دیجیتالی بانک‌ها

  واحد مطالعات تحول دیجیتال داتین

  مؤسسات مالی در زمانی که برای تحول دیجیتالی کسب‌و‌کار خود تلاش می‌کنند‌ به چیزی فراتر از خرید فناوری‌های جدید و یا پیاده‌سازی راه‌حل‌های نوین نیاز دارند. برای دست‌یابی به موفقیت، مدیران حوزه‌ بانکداری خرد، باید فرهنگی را خلق کنند که انتظارات روزافزون مصرف‌کنندگان را برآورده سازد.

  ...بیشتر
 • یک روز در داتین به روایت پیوست

  در چند سال اخیر قواعد بازی در اکوسیستم بانکداری، ماهیتی پیچیده و چندوجهی پیدا کرده است؛ ماهیتی که بخش عمده‌ای از پیچیدگی خود را وامدار تغییرات به‌وجودآمده در نظم جهانی و تغییر قواعدی است که با تولد و رواج اینترنت و فضای مجازی پدید آمده. تولدی که شکل حضور در میدان‌های مبارزه را تغییر داده و گوی سبقت را نَه به پرزورترین‌ها که به پرسرعت‌ترین‌ها بخشیده‌ است. حال در این میدان بازیگرانی حضور دارند که بازوی این سرعت‌بخشی می‌شوند و به پیش‌بینی حرکات رقیب در میدان می‌پردازند. میدانی که متنوع است و دایره وسیعی از محصولات، خدمات و راه‌حل‌ها در سبد دارد و به‌ وقت نیاز از یکایک آنها بهره می‌جوید. «داتین» یکی از همان بازوهای نیرودهنده است؛ شرکتی که سرعت و کیفیت را در یک مجموعه گردهم آورده است.

  ...بیشتر
 • تحول دیجیتال بانک‌ها – بایدها و نبایدها

  مهدیه نوروزیان

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه داتین

  خوشبختانه با توجه به روندهای تکنولوژیک و اجتماعی صورت‌پذیرفته در جهان و ایران، «تحول دیجیتال» به‌عنوان یک امر بدیهی و الزام از سوی نقش‌آفرینان صنعت بانکی پذیرفته شده است و تمامی بانک‌ها، سعی دارند نسبت به برنامه‌ریزی برای این تحول اقدام کنند. در این گزارش سعی می‌شود به برخی از بایدها و نبایدهایی که شبکه بانکی کشور برای تحقق بانکداری دیجیتال به آن توجه کنند، پرداخته شود:

  ...بیشتر
 • برنامه‌ریزی منابع سازمانی(ERP) پیش‌نیاز بانک‌ها برای تحقق بانکداری دیجیتال

  برنامه‌ریزی منابع سازمانی (Enterprise Resource Planning) که به اختصار ERP نامیده می‌شود، عنوانی برای سیستم‌ جامع تشکیل شده از ماژول‌های مدیریت فرایندهای تجاری سازمان‌ها و شرکت‌ها از جمله بانک‌ها به شمار می‌رود و تمامی منابع از جمله مالی، تدارکات و پشتیبانی، سرمایه انسانی، فروش و مدیریت ارتباط با مشتری و ... را به‌صورت یکپارچه و فرایندمحور مدیریت می‌کند.

  ...بیشتر
 • مسیری برای مهاجرت کارآمد داده‌ها در Core banking

  برهم زنندگان دیجیتالی امروزی تاثیر زیادی بر بسیاری از شرکت‌ها و صنایع، باز تعریف انتظارات مشتریان و شکل دادن مجدد مرزهای صنعت داشته اند. صنعت بانکداری هم از این امر مجزا نیست و در حال تغییر منابع درآمدی موجود و پیدا کردن منابع درآمدی جدید است‌. در حالی که دیجیتالی سازی یک هنجار جدید و بخشی از استراتژی بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارها است، بعضی بانک‌ها هنوز در حال استفاده از سیستم‌های قدیمی‌شان هستند. این سیستم‌ها فاقد انعطاف‌پذیری در معماری و ناتوان در ایجاد تجربه‌ی دیجیتالی هستند که شرکت‌هایی مانند گوگل یا آمازون فراهم می‌کنند.

  ...بیشتر
 • توانمندسازی بانک‌ها در مسیر تحول دیجیتال / داتین برای پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال در ایران، چه کمکی به بانک‌ها می‌‌کند؟

  تحول دیجیتال و بانکداری دیجیتال از موضوعات داغ این روزهای صنعت بانکداری کشور هستند و تعداد قابل‌توجهی از بانک‌های کشور با جهت‌دهی وزارت اقتصاد در حال برنامه‌ریزی برای ترسیم نقشه راه بانکداری دیجیتال خود هستند. اما با توجه به نوظهور بودن این مفاهیم در کشور و در دنیا، این نگرانی وجود دارد که عدم درک درست از آنها منجر به هدر رفتن سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این حوزه شود. با مهدیه نوروزیان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه داتین درباره مفهوم تحول دیجیتال، بانک دیجیتال و لزوم حرکت بانک‌ها در این مسیر گفت‌وگو کردیم. همچنین با او درباره نگاه داتین به بانک دیجیتال به عنوان یکی از شرکت‌های ایرانی فعال در تولید نرم‌افزار و ارائه راهکارهای بانکی و مالی نیز صحبت کردیم و برنامه‌های این شرکت در راستای کمک به بانک‌ها در مسیر دیجیتالی شدن را جویا شدیم.

  ...بیشتر
 • بانک‌ها پس از گذار از کربنکینگ چه دغدغه‌هایی دارند؟

  فرهنگ فرزان؛ معاون فروش و امور مشتریان شرکت داتین، درباره محصولات بانکداری دیجیتال این شرکت و دغدغه‌های روز بانک‌ها توضیحاتی ارائه داد. شرکت داتین به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در تولید نرم‌افزار و ارائه راهکارهای جامع بانکی و مالی شناخته می‌شود که اخیراً در پروژه‌های ملی متفاوتی نیز حضور پیدا کرده است. به همین بهانه با فرهنگ فرزان، معاون فروش و امور مشتریان شرکت داتین به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید:

  ...بیشتر
 • مرتضی سرلک؛ مدیر امور امنیت داتین: چرخه کاملی از راهکارها و سرویس‌های امنیتی را ارایه می‌دهیم

  امنیت یکی از موضوعات کلیدی در جهان سایبری به شمار می‌رود و با توجه به توسعه بانکداری الکترونیک ضرورت تامین امنیت، ایجاد پایداری و محافظت از سیستم‌های بانکداری و اطلاعات مشتریان در برابر حملات نفوذ و اختلال از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بانک مرکزی، پلیس فتا و مرکز افتای ریاست جمهوری همواره به شبکه بانکی تاکید کرده‌اند تا امنیت را جدی‌بگیرند و در راستای تحقق اهداف پدافند غیرعامل از محصولات بومی قدرتمند استفاده کنند.

  ...بیشتر
 • رییس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی از شرکت داتین بازدید کرد

  رییس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی روز سه‌شنبه پنج آذر ماه ضمن بازدید از محل شرکت داتین، از نزدیک در جریان روند فعالیت‌های این شرکت در صنعت بیمه قرار گرفت.

  ...بیشتر
 • داتین در 11 عنوان شغلی استخدام می‌کند

  شرکت داتین، تولیدکننده نرم‌افزار و ارائه‌دهنده راهکارهای جامع بانکی و مالی در کشور، برنامه‌نویس اندروید، کارشناس برنامه‌ریزی و کنترل پروژه، پشتیبان سیستم، برنامه‌نویس جاوا، کارشناس تست و تحلیل نرم‌‍‌افزار، اسکرام مستر، کارشناس سیستم‌ها و روش‌ها، برنامه‌نویس .NET، کارشناس پشتیبان مشتریان، کارشناس Service Desk و SQL Server استخدام می‌کند.

  ...بیشتر
 • گزارش تصویری از غرفه داتین در روز دوم نمایشگاه تراکنش

  شرکت داتین با تمرکز بر سه حوزه امنیت، تحول دیجیتال و راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی(ERP) در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تراکنش حضور پیدا کرد و مدیران و متخصصان صنعت بانکی و پراخت از غرفه این شرکت بازدید به‌عمل آوردند.

  ...بیشتر
 • معاون راهکارهای بیمه‌گری داتین:

  بازیگران صنعت بیمه باید الزام به تغییر را بپذیرند

  نشست بیمه‌ها و فین‌تک‌ها با محوریت بررسی کسب‌وکار اینشورتک‌ در صنعت بیمه برگزار شد؛ در این نشست حمیدرضا اکبری، معاون راهکارهای بیمه‌گری شرکت داتین، سید قاسم نعمتی؛ رییس مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی، حامد پیرولی؛ مدیرعامل شرکت‌ بیمیتو، مدلی ملکی؛ معاون مرکز فناوری اطلاعات بیمه مرکزی و شاهین فتاحیانی؛ مدیرکل فناوری اطلاعات بیمه ایران به عنوان اعضای این نشست حضور داشتند.

  ...بیشتر
 • در پنل شهر هوشمند و صنعت پرداخت؛ شهر هوشمند و مولفه‌های توسعه آن مورد بررسی قرار گرفت

  نشست تخصصی شهر هوشمند و صنعت پرداخت؛ از جدایی تا همگرایی روز پنجشنبه، 30 آبان ماه با حضور صاحب‌نظران و علاقه‌مندان در حاشیه نمایشگاه تراکنش برگزار شد. در این نشست تخصصی که محمد نژادصداقت، مدیرعامل شرکت داتین، شهریار آل شیخ، معاون برنامه‌ریزی شهردای مشهد، نیما نامداری، معاون توسعه و نوآوری شرکت ارتباط فردا و صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت فرابوم به عنوان دبیر علمی حضور داشتند، چالش‌های شهر هوشمند و نقاط اشتراک شهرداری‌ها و فعالان صنعت بانکداری و پرداخت مورد بررسی قرار گرفت.

  ...بیشتر
 • گزارش تصویری از غرفه داتین در روز اول نمایشگاه تراکنش

  شرکت داتین با تمرکز بر سه حوزه امنیت، تحول دیجیتال و راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی(ERP) در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تراکنش حضور پیدا کرد و مدیران و متخصصان صنعت بانکی و پراخت از غرفه این شرکت بازدید به‌عمل آوردند. دکتر سید مهدی حسینی؛ عضو هیئت مدیره بانک سپه، احمد سلمانی آرانی؛ مدیرعامل شرکت رایانه خدمات امید سپه، زهرا میرحسینی؛ معاون فناوری اطلاعات بانک پاسارگاد، علی یکتا؛ مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه تعاون، مهرداد حداد؛ رئیس اداره انفورماتیک بانک پاسارگاد، محمد علی بخشی زاده؛ معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی و ... از جمله کسانی بودند که از غرفه داتین در روز اول نمایشگاه تراکنش بازدید کردند.

  ...بیشتر
 • سبد محصولات و خدمات داتین در نمایشگاه تراکنش

  شرکت داتین به‌عنوان یکی از شرکت‌های نرم‌افزاری ارائه‌دهنده راهکارهای نوین بانکداری الکترونیک و پرداخت در راستای معرفی محصولات و خدمات خود در سه حوزه راهکارهای جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP)، تحول دیجیتال و امنیت در پنجمین نمایشگاه بین‌‍‌المللی تراکنش ایران حضور پیدا کرد.

  ...بیشتر
 • حضور داتین در پنجمین نمایشگاه تراکنش

  شرکت داتین با تمرکز بر سه حوزه امنیت، تحول دیجیتال و راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تراکنش که از ۲۸ تا ۲۹ آبان ماه در بوستان گفتگو دایر است، مشارکت دارد.

  ...بیشتر
 • نقش دولت در توسعه اقتصاد دیجیتالی

  مهدیه نوروزیان؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه داتین

  ...بیشتر
 • مدیر امور توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت داتین: توانمندسازی و توسعه افراد بزرگترین دغدغه ما در بلندمدت است

  در لایه مدیران کسب‌وکارها مدام می‌شنویم که می‌گویند: «نیروی کار حرفه‌ای و متخصص نیست» و از طرف دیگر از بخش زیادی از نیروهای بیکار ولی تحصیل‌کرده کشور می‌شنویم که می‌گویند: «کار نیست.» این‌ها تکه‌هایی از یک پازل هستند که مهاجرت آن را تکمیل کرده و شرایط را از قبل پیچیده‌تر کرده است. همسو نبودن خروجی دانشگاه‌ها با نیاز کسب‌وکارها فضای خالی بزرگی بین فارغ‌التحصیلان و فرصت‌های شغلی موجود ایجاد کرده است و آن دسته از متخصصانی هم که با سرمایه‌گذاری شخصی یا کسب‌وکارها دانش و تخصصشان را از طریق بسترهای دیگری به جز دانشگاه ارتقا داده‌اند تا بتوانند باری از دوش کسب‌وکارها بردارند، حالا گوشه ذهنشان به گزینه‌های خوش رنگ و لعاب رفتن هم فکر می‌کنند و این موضوع را به یک چالش جدی برای شرکت‌ها تبدیل کرده است. تقریبا تمام شرکت‌هایی که در حوزه فناوری مشغول به فعالیت هستند بیش از همه با این مسائل دست‌وپنجه نرم می‌کنند، چراکه دقت، سرعت و کیفیت برای آنها آنقدر مهم است که اگر دست نجنبانند از بازار رقابت حذف می‌شوند. بنابراین به نظر می‌رسد بخش منابع انسانی این شرکت‌ها این روزها باید دقیق‌ترین برنامه‌ها را داشته باشد تا بتواند نیروهای خود را حفظ و رضایت شغلی آنها را بالا ببرد.

  ...بیشتر
 • معاون فناوری اطلاعات بانک قوامین(وابسته به بانک سپه) از همکاری این بانک و شرکت داتین می‌گوید

  صنعت بانکداری با استفاده از فناوری اطلاعات توانسته محصولات جدیدی مانند اینترنت بانک و موبایل بانک را تحت عنوان بانکداری الکترونیکی عرضه کند؛ اما امروزه مفاهیمی مانند بلاکچین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی سیستم‌های بانکی را تحت تأثیر قرار داده‌اند و یکی از مباحثی که امروزه در صنعت بانکی کشور به‌شدت پر اهمیت است، حرکت به سمت بانکداری دیجیتال است. درواقع صنعت فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر تغییر کرده و متناسب با آن لازم است سایر صنایع که از آن بهره برده‌اند به‌روزرسانی شوند. با بهزاد صفری معاون فناوری اطلاعات بانک قوامین (وابسته به بانک سپه) علاوه بر اینکه درباره بانکداری دیجیتال و حرکت بانک‌های کشور به سمت تکنولوژی‌های جدید گفت‌وگو کردیم، به موضوعاتی مانند ریسک فناوری اطلاعات در بانک‌ها و چرایی توقف توسعه خدمات جدید در بانک‌ها نیز پرداختیم.

  ...بیشتر
 • معاون راهکارهای بیمه‌گری داتین: باید فناوری اطلاعات در صنعت بیمه از هزینه به سرمایه‌گذاری تبدیل شود

  دومین همایش بیمه‌های عمر و تأمین آتیه توسط بیمه پاسارگاد در هتل المپیک چهارشنبه، 24 مهرماه برگزار شد. در این همایش که فعالان و پیشکسوتان صنعت بیمه حضور داشتند سخنرانی‌هایی متفاوتی درباره نقش بیمه‌های زندگی و ضرورت آن انجام شد. همچنین به اهمیت حوزه فناوری اطلاعات و انتظاراتی که صنعت بیمه از این حوزه در قالب یک راهکار دارد، اشاره شد.

  ...بیشتر
 • بازدید مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت و هیئت همراه از شرکت داتین

  شرکت داتین دیروز دوشنبه ۲۲ مهرماه، میزبان محمدحسین حسین زاده، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت و هیئت همراه بود.

  ...بیشتر
 • از راهکارهای سازمانی بانکی تا مدیریت اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت اقتصاد و دارائی در داتین

  با توجه به روند رو به گسترش جهاني شدن و افزايش رقابت در بازارهاي جهاني، بانک‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها ناگزير به پيوستن به بازارهاي جهاني هستند و وجود آمادگي لازم از جهات مختلف امر ضروري به نظر می‌رسد. یکی از ابزارهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات كه نقش مهمي در آمادگی و يكپارچگي اطلاعات مؤسسات دارد و نهایتاً با استفاده از امكانات خاص زمينه را براي پيوستن به بازارهاي جهاني فراهم می‌سازد، راهکارهای جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی يا ERP است. اين سیستم‌ها كه در حال حاضر به عنوان يكي از ابزارهاي برنامه‌ریزی و مديريت در جهان مطرح هستند، می‌توانند سیستم‌ها، فرآیندها و عمليات سازمان‌ها را يكپارچه کنند و در قالب يك راهکار واحد در دسترس کاربران قرار دهند. داتین به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه راهکارهای جامع بانکی و مالی، راهکار جامع برنامه‌ریزی منابع سازمانی خود را به منظور یکپارچگی و ...

  ...بیشتر
 • وقتی با صنعت پُرپولی مثل صنعت بانکی مواجه هستیم؛ چه مواردی را باید در تجربه کاربری مد نظر قرار دهیم؟

  پنل سیاست‌گذاری کلان در طراحی تجربه کاربری با حضور محمد نژادصداقت، مدیرعامل داتین، پیمان منعم طبری، مدیرعامل ایران‌کیش و نیما نامداری، معاون توسعه و نوآوری شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا برگزار شد. رویکرد این پنل که مدیریت آن برعهده علیرضا نیکوکار، استراتژیست تجربه کاربری بود، به تجربه کاربری در خدمات مالی اختصاص داشت.

  ...بیشتر
 • داتین عضو کمیسیون بانکداری دیجیتال سازمان نصر تهران شد

  انتخابات اعضای کمیسیون بانکداری دیجیتال سازمان صنفی رایانه‌ای استان تهران شنبه شش مهرماه برگزار شد و دراین انتخابات، داتین عضوکمیسیون بانکداری دیجیتال تعیین شد.

  ...بیشتر
 • اعلام اسامی گروه دوم از اعضای کمیته علمی ITE 2019

  محمد نژادصداقت راهبر علمی نمایشگاه تراکنش ایران شد

  اسامی گروه دوم از اعضای کمیته علمی پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2019) اعلام و محمد نژادصداقت؛ مدیرعامل داتین به عنوان عضوی از این کمیته معرفی شد.

  ...بیشتر
 • داتین، به دنبال ایفای نقش تجمیع‌کنندگی بانکداری باز / مشاور بانکداری باز شرکت داتین از مزیت‌های بانکداری باز برای بانک‌ها و فین‌تک‌ها می‌گوید

  داتین با ارائه پلتفرم تجمیع‌کننده بانکداری باز به بانک‌ها و فین‌تک‌ها این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به تعامل با شرکت‌های مختلف، APIهای بانکی را درون یک پلتفرم واحد ارائه و یا دریافت کنند. پلتفرم بانکداری باز، ضمن کاهش هزینه‌های بانک‌ها و ایجاد امکان رشد برای فین‌تک‌ها، به خلق محصولات جذاب‌تر برای مشتریان منجر می‌شود.

  ...بیشتر
 • فرایند مهاجرت سپه به سامانه یکپارچه بانکی داتین از دی ماه آغاز می‌شود

  فرایند مهاجرت بانک سپه به سامانه یکپارچه بانکی داتین از دی‌ماه آغاز می‌شود و تکمیل آن ۹ ماه به طول خواهد انجامید.

  ...بیشتر
 • ضرورت وجود سامانه تشخیص تخلف و تقلب بومی در صنعت بانکداری و پرداخت کشور در گفت‌وگو با مدیر واحد خدمات داده‌ها در داتین

  به همان نسبت که فناوری اطلاعات و توسعه آن در نظام بانکداری و پرداخت فرصت ایجاد کرده، احتمالا به همان نسبت چالش و مسئله نیز ایجاد کرده است؛ با پیچیده‌تر شدن شیوه‌های تخلف و تقلب، صنعت فناوری اطلاعات نیازمند طراحی سیستم‌هایی بادقت و عملکرد بالاتر است.

  ...بیشتر
 • فتح بلند ترین کوه ایران توسط داتینی‌ها

  عزیزالله نگهدار، از همکاران داتین موفق به فتح بلندترین قله آتشفشانی آسیا شد.

  ...بیشتر
 • کسب رتبه دوم ICT Challenge توسط داتینی‌ها

  همکاران داتین در سومین دوره مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف رتبه دوم را کسب کردند.

  ...بیشتر
 • داتین با پروژه مهاجرت کربنکینگ بانک سپه، بار دیگر نگاه‌ها را به خود جلب کرد / این روزها در داتین چه خبر است؟

  داتین یا همان شرکت نرم‌افزاری داتیس آرین قشم که روزی هسته اولیه شرکت فناپ بود و تا مدت‌ها با نام فناپ فعالیت می‌کرد، با جدی شدن فعالیت‌هایش به یک شرکت مستقل تبدیل شد. این روزها نام داتین با پروژه سامانه کربنکینگ بانک سپه یک بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاده و جنب و جوش این شرکت نیز چندین برابر شده است، تا جایی که به گفته یکی از مدیران ارشد این شرکت، این روزها از صبح اول وقت تا شب آخر وقت در شرکت حضور دارند تا این پروژه را بدون کمترین تاثیری در کنار پروژه‌های قبلی‌شان مدیریت کنند.

  ...بیشتر
 • مدیر امور امنیت اطلاعات شرکت داتین بررسی کرد؛

  جایگاه امنیت در نظام بانکداری الکترونیک در کشور

  با گسترش استفاده از اینترنت و فضای مجازی در سال‌های اخیر، نیاز به افزایش امنیت اطلاعات، دانش بومی و بهبود زیرساخت‌های لازم برای ایجاد امنیت و اطمینان‌خاطر در محیط سایبری روزبه‌روز بیشتر احساس می‌شود.

  ...بیشتر
 • تجربیات و چالش‌های ادغام هشت تعاونی‌ مالی و مهاجرت به کربنکینگ جدید از زبان معاون فناوری اطلاعات وقت موسسه فردوسی

  مهاجرت از یک سامانه کربنکینگ به یک سامانه کربنکینگ دیگر در بانکی واحد، به خودی خود موضوع سخت، چالشی و پیچیده‌ای است. حالا اگر این موضوع با ادغام چند مجموعه در یک مجموعه نیز همراه باشد، به همان نسبت طرفین، به پیچیدگی این کار افزوده می‌شود. این روزها که صحبت از ادغام پنج بانک نظامی کشور در بانک سپه و مهاجرت همزمان این بانک به یک سامانه یکپارچه بانکی جدید است.

  ...بیشتر
 • وزارت امور اقتصادی و دارایی به جمع مشتریان داتین پیوست

  قرارداد همکاری میان داتین و وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور پیادهسازی سامانه مديريت اموال و دارايی‌ها منعقد شد و به موجب آن، این وزارتخانه به جمع مشتریان داتین پیوست.

  ...بیشتر
 • از الکترونیکی تا دیجیتالی شدن خدمات بانکی / تا رسیدن به بانکداری دیجیتال در ایران چقدر راه باقی است؟

  مدیر بازاریابی داتین، در رابطه با چالش‌های بانک‌ها برای جلب اعتماد کاربران در راستای ایجاد بسترهای پیاده‌سازی بانکداری دیجیتال، به مثبت شدن دید مردم نسبت به جایگاه بانکداری دیجیتال در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: «اگر مردم بدانند تا چه اندازه بانکداری دیجیتال مسیر ارائه خدمات به آنها را ساده و سریع می‌کند، قطعاً در این راه با بانک‌ها همکاری خواهند کرد.»

  ...بیشتر
 • بخش اول؛

  نگاهی بر فعالیت‌های شرکت «داتین»/ از ارائه راهکارهای جامع بانکی و بیمه­‌گری تا تهدیدها و فرصت‌های تحریم برای داتین

  ساختمانی آرام در انتهای خیابان ناهید شرقی در جردن، محل انجام مصاحبه با یکی از شرکت‌های برتر در حوزه فناوری­های بانکی بود، شرکتی که توانست در روندی طولانی، حرفه ای و کاملا تخصصی مسئولیت تامین سامانه کربنکینگ بزرگترین بانک کشور یعنی «سپه» را بر عهده بگیرد و طبق یک برنامه زمان­بندی شده، مقدمات پیوستن به این بانک را فراهم کند. به گزارش فابانیوز، خدیجه غبیشاوی، سارا اسلامی: بر همین اساس به سراغ «هومن مسگری» دستیار ارشد مدیرعامل داتین در حوزه کسب‌وکار و مدیر طرح استقرار و توسعه بانکداری متمرکز در بانک سپه و «فرهنگ فرزان»، معاون فروش و امور مشتریان داتین رفتیم و درباره موضوعات مختلف از جمله نحوه شکل­گیری داتین، محصولات و خدمات و همکاری‌های این شرکت با بانک‌ها و موسسات مالی و غیرمالی با آنها به گفت‌وگو نشستیم.

  ...بیشتر
 • مقام بانك سپه: استقرار سامانه کربنکینگ داتین تا پایان سال ۹۸

  سلمانی در گفت و گو با فابا نیوز درباره پروژه انتخاب داتین و شایعاتی که پیرامون آن اخیرا عنوان شده بود گفت: انتخاب پیمانکار پروژه کربنکینگ سپه پروسه‌ای چند ساله، چندلایه، علمی و بر اساس استانداردهای به روز دنیا بود و لذا این موضوع دیگر قابل بحث نیست؛ بر اساس انتخابی که انجام دادیم با سرعت تمام در حال کار هستیم و با جزئیات پیش‌بینی شده مسیر را دنبال می‌کنیم و هیچ تردیدی نیز در این باره نداریم...

  ...بیشتر