سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

اهمیت فرایندهای تدارکات و زنجیره تامین از آنجا ناشی می‌شود که علاوه بر ارتباط مستمر و دائمی با تمامی بخش‌های سازمان از جمله خرید، مالی، انبارداری، پرسنلی، تولید، تعمیر و نگهداری، طراحی و تحقیق و توسعه و… رابطه کاری کم و بیش فعالی با تمامی ارکان سازمان دارد. سیستم مدیریت تدارکات و زنجیره تامین یک راه حل جامع، منظم و سیستماتیک است که به یکپارچه‌سازی، نظارت و کنترل دقیق‌تر فرایندهای تامین و نگهداری می‌انجامد.

در همین راستا سیستم مدیریت تدارکات و زنجیره‌تامین داتین دارای زیرسیستم‌های مختلفی همچون، تدارکات و خرید، انبار، اموال و دارایی‌ها، میز امداد (تعمیرات و نگهداری) است که کلیه این زیرسیستم‌ها در تعامل با یکدیگر فرایند تامین و پشتیبانی را از زمان ثبت سفارش درخواست کالا، توسط کاربران شعب یا ستاد تا زمان خرید کالا، ارسال آن به انبار و لحاظ کردن کالاهای اموالی در سامانه اموال و داریی ها و کنترل موجودی انبار و… را شکل می‌دهد.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

مدیریت یکپارچه فرایندهای تامین و پشتیبانی
یکپارچگی گردش اطلاعات در سامانه در زیرسیستم‌های مختلف
امکان ارتباط با سامانه Core Banking جهت صدور اسناد مالی تامین و پشتیبانی
امکان دسترسی در سطوح مختلف
پشتیبانی چند انباره
امکان انبار ریالی
امکان بودجه‌بندی واحدهای سازمانی
ارتباط با سامانه پورتال ERP
ارتباط با سامانه پیمانکاران
گزارشات ساده و پیچیده مدیریتی
مدیریت درخواست‌ها
امکان تعریف فرم ویزارد جهت پرسش و پاسخ‌ها در مدیریت درخواست‌ها

زیرسیستم

تامین‌کنندگان و خرید
انبار
اموال و دارایی‌ها
میز امداد
قرارداد
ناوگان خودرویی
املاک و ساختمان و املاک تملیکی

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.