چهارمین مسابقه برنامه‌نویسی کدناک دانشگاه شریف با حمایت داتین برگزار می‌شود

ما خود را در قبال رشد، شکوفایی و کمک به جامعه متعهد می‌دانیم و در این مسیر توانسته‌ایم قدم‌هایی را هر چند کوچک برداریم. تلاش می‌کنیم موثر باشیم و به سهم خود، نقشی را در مراقبت از جامعه ایفا کنیم. از این رو، داتین در این راه مسیولیت‌هایی را برای خود تعریف کرده که در حوزه‌های گوناگونی چون حفاظت از محیط زیست، حمایت‌های اجتماعی و توانمندسازی، ارتقا مهارت‌ها و ایجاد فرصت‌های شغلی برای دانشجویان دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

download

حمایت از مردم زلزله‌زده خوی و روستاهای اطراف آن

داتین در همراهی و همدلی با مردم زلزله‌زده خوی و روستاهای اطراف آن، بخشی از اقلام مورد نیاز آنها را با همکاری موسسه خیریه و نیکوکاری مهر هوشمند (آگاپه) تهیه و در اختیار هموطنان خود قرار داد.
این زلزله، شنبه شب هشتم بهمن ماه ۱۴۰۱ شهرستان خوی و روستاهای اطراف آن را لرزاند و خسارات‌های مالی و جانی را به دنبال داشت.

49bb1d10-8448-4d4a-833c-f9ec00ed34a1
download
logi-300x300

حمایت از چهارمین دوره مسابقات کدنویسی مبهم

چهارمین دوره مسابقات کدنویسی مبهم شریف، پنج‌شنبه ۱۳ بهمن ماه برگزار شد و داتین با هدف جذب و حمایت از دانشجویان مستعد و همچنین ارتباط بیشتر صنعت فناوری اطلاعات، بازار و دانشگاه از این دوره از مسابقات حمایت کرد.
مسابقه کدنویسی مبهم رویدادی است که مخاطبان آن، دانشجویان و برنامه‌نویسان است و هدف از برگزاری این مسابقه، افزایش دانش و مهارت برنامه‌نویسی شرکت‌کنندگان به‌منظور استفاده در صنعت فناوری اطلاعات کشور است. در این راستا، متخصصان داتینی در بخش‌های سخنرانی، کارگاه آموزشی و منتورینگ در حوزC++ حاضر شدند و تجربیات خود را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دادند.

karyar-logo

حمایت از استارت‌آپ کاریار برای توانمندسازی مهارت‌آموزان حوزه برنامه‌نویسی

توسعه و توانمندسازی افراد همواره از دغدغه‌های داتین در طول سال‌ها فعالیتش بوده است. این شرکت با تعریف اقداماتی همچون راه‌اندازی مدرسه داتین، تامین هزینه آموزش و توانمندسازی کودکان و نوجوانان مناطق محروم کشور و… تلاش داشته امکان دسترسی به فرصت‌های برابر اجتماعی را برای افراد علاقه‌مند و مستعد فراهم کند.

حالا داتین با هدف حمایت از آموزش، توانمندسازی و رشد حرفه‌ای مهارت‌آموزانی که در ابتدای مسیر یادگیری برنامه‌نویسی هستند، با استارت‌آپ کاریار همکاری کرده و متهعد شده از برنامه‌های مشترک تعریف‌شده این استارت‌آپ تا پایان سال جاری حمایت کند.
کاریار یک استارت‌آپ اجتماعی غیرانتفاعی است که آموزش‌های معطوف به اشتغال در حوزه کدنویسی ارائه می‌دهد و ضمن توانمندسازی افراد علاقه‌مند به این حوزه، امکان اشتغال یا دورکاری را برای آنها فراهم می‌کند.

1
سیزدهمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی حلی نت

سیزدهمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی حلی نت

هفتم مردادماه 1401، سیزدهمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی حلی‌نت برگزار شد و داتین نیز با هدف توسعه دانش برنامه‌نویسی و توانمندسازی دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد به عنوان حامی در این رویداد شرکت کرد.

در این مسابقه حدود ۲۰۰ دانش‌آموز و دانشجو از مدارس سمپاد کل کشور در دو رده اول و دوم متوسطه، اعضای باشگاه دانش‌پژوهان جوان و دانشجویان دانشگاه‌های مطرح کشور همچون دانشگاه شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر، صنعتی اصفهان و… شرکت کردند و با حضور در چالش برنامه‌نویسی پایتون و ++C با یکدیگر به رقابت پرداختند.

mofid-hospital
مشارکت در تامین تجهیزات بیمارستان کودکان مفید

بیمارستان فوق تخصصی نوزادان و کودکان مفید پرمراجعه‌ترین بیمارستان کودکان کشور و پذیرای پیچیده‌ترین موارد بیماری در این رده سنی است. یکی از خدمات درمانی برای بیمارانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند، ارائه خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی است و بیمارستان کودکان مفید از معدود مراکز ارائه این دسته از خدمات در استان تهران است.

با اعلام نیاز بیمارستان کودکان مفید برای تجهیز بخش خدمات دندانپزشکی کودکان و بهبود استاندارد آنها، داتین در تامین این تجهیزات درمانی مشارکت کرد.

بیمارستان مفید
پارک پردیس
roostagol
درختکاری در دشت ارژن فارس

اسفندماه 1400 داتین در همکاری با موسسه فرهنگی و محیط زیستی روستاگل، به تعداد سرمایه‌های انسانی خود، حامی کاشت و نگهداری از ۱۲۰۰ نهال بلوط در دشت ارژن فارس، به مساحت ۱۲ هزار متر مربع شد.

همچنین همزمان با ۱۰ سالگی داتین، ۱۰ نهال در پارک علم و فناوری پردیس به‌ عنوان نمادی از سال‌های فعالیت داتین کاشته شد.

nehzat-sabz-zagros

مشارکت در احیای جنگل‌های زاگرس

خردادماه 1399 با شعله‌ور شدن آتش در جنگل‌های گچساران، سریال آتش‌سوزی در جنگل‌های زاگرس شروع شد. در ادامه این آتش‌سوزی‌ها، منطقه خائیز در استان کهگیلویه‌وبویراحمد و برخی مناطق دیگر کشور هم طمعه آتش شدند. اگرچه بخش‌هایی از این آتش با کمک دلسوزان طبیعت و دوستداران محیط‌زیست خاموش شد اما بسیاری از درختان این منطقه از بین رفتند.

با توجه به اینکه بخش زیادی از جنگل‌های زاگرس به‌دلیل آتش‌سوزی از بین رفت، شرکت داتین، به‌عنوان یک مسئولیت اجتماعی با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و دوست‌داران محیط‌زیست در طرح احیای جنگل‌های زاگرس مشارکت کرد. داتین به مناسبت روز درختکاری وظیفه کاشت، حفاظت و مراقبت از ۵۰۰ نهال بلوط در جنگل‌های زاگرس را برعهده گرفت.

دشت ارژن فارس

اخبار مرتبط

 
داتین در راستای مسئولیت اجتماعی خود و با هدف حمایت از آموزش، توانمندسازی و رشد حرفه‌ای مهارت‌آموزان برنامه‌نویسی، با استارت‌آپ کاریار تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
 
سیزدهمین دوره مسابقات برنامه‌نویسی حلی نت با حمایت داتین برگزار می‌شود. برترین دانش‌آموزان کشور در حوزه برنامه‌نویسی و کامپیوتر در قالب مسابقه برنامه‌نویسی حلی نت با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
همزمان با روز درخت‌کاری
امسال نیز در همکاری با موسسه فرهنگی و محیط زیستی روستاگل، به تعداد سرمایه‌های انسانی خود، حامی کاشت و نگهداری از ۱۲۰۰ نهال بلوط در دشت ارژن فارس، به مساحت ۱۲ هزار متر مربع شد. همچنین همزمان با ۱۰ سالگی داتین، ۱۰ نهال در پارک علم و فناوری پردیس به‌ عنوان نمادی از سال‌های فعالیت داتین کاشته شد.
 
داتین در راستای مسئولیت اجتماعی خود و با اعلام نیاز بیمارستان کودکان مفید برای تجهیز بخش خدمات دندانپزشکی کودکان و بهبود استاندارد آنها، در تامین این تجهیزات درمانی مشارکت کرد و با این کار، قدمی کوچک در این راه انسان‌دوستانه برداشت.
 
با توجه به اینکه امسال بخش زیادی از جنگل‌های زاگرس به‌دلیل آتش‌سوزی از بین رفت، شرکت داتین، به‌عنوان یک مسئولیت اجتماعی با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و دوست‌داران محیط‌زیست در طرح احیای جنگل‌های زاگرس مشارکت کرد.