همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس

همزمان با تصمیم بانک سپه برای حرکت به سوی کربنکینگ، ادغام پنج بانک در بانک سپه توسط بانک مرکزی اعلام و فرایند اجرایی ادغام از اواسط سال 1398 آغاز شد.

از زمان انحلال و ادغام رسمی هر کدام از آن بانک‌ها، با توجه به اهمیت تداوم ارائه خدمات بانکی به مشتریان و برای هماهنگی میان سامانه جامع بانکی داتین و پنج سامانه دیگر، مقرر شد تا با شناسایی ۲۰ سرویس اصلی مشتریان شعب در بانک‌های مختلف، سامانه واسط ادغام با عنوان سمتا توسط داتین تولید شود که در نهایت، هر کدام از بانک‌ها از طریق ESB این سامانه و با اتصال به core خود، 20 خدمت اصلی شعبه‌محور مشتریان را در اختیارشان قرار دادند.

سپس مقرر شد که هر کدام از سامانه‌های بانک‌های ادغامی در بانک سپه به سامانه داتین مهاجرت داده شده و یکپارچگی کامل خدمات‌دهی به مشتریان برقرار شود.

طبق برنامه مصوب مهاجرت حوزه منابع هر پنج بانک ادغامی در طول سال 1400 به اتمام رسیده و ارائه محصولات جدید و پرونده‌های جدید تسهیلاتی و… در سامانه‌های فعلی آن بانک‌ها متوقف شد.

به این ترتیب نرم‌افزار داتین در یک بانک با بیش از سه هزار شعبه به بهره‌برداری رسیده و بزرگترین بانک از بسته کامل نرم‌افزاری داتین شامل کربنکینگ، سوئیچ و کارت، بانکداری مدرن، سامانه‌های تحلیلی مبارزه با پولشویی، شناسایی ذی‌نفع واحد، کشف تقلب و تخلف، هوش تجاری، ریسک و…. استفاده می‌کند.

مهاجرت بانک‌های ادغامی به بانک سپه
خرداد 1400
شروع پروژه
زمان و نحوه مهاجرت بانک‌های ادغامی در بانک سپه به کُربنکینگ داتین تعیین شد.
1
خرداد 1400
مرداد 1400
مهاجرت موسسه اعتباری کوثر
2
مرداد 1400
مهر 1400
مهاجرت همزمان دو بانک سابق مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان
داتین با انجام مهاجرت داده‌های دو بانک سابق مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان به سامانه‌های بانک سپه، رتبه دوم پردازش تراکنش را بر اساس آمار تراکنش‌های شتابی در بین ارائه‌دهندگان کربنکینگ در کشور، به نام خود ثبت کرد.
3
مهر 1400
آذر 1400
مهاجرت بانک سابق قوامین
داده‌های بانک قوامین سابق به عنوان چهارمین واحد ادغامی در روزهای ۱۸ و ۱۹ آذرماه با موفقیت به بانک سپه مهاجرت داده شد.
4
آذر 1400
بهمن 1400
مهاجرت داده‌های حوزه منابع بانک انصار سابق
از چالش‌های این مهاجرت، می‌توان به حجم بالای داده‌های انتقالی این بانک سابق اشاره کرد که با سه بانکی که پیش از این مهاجرت داده شده بود، برابری می‌کرد.
5
بهمن 1400