همراهی داتین با دانشگاه فردوسی مشهد و تریگ‌آپ در رویداد Block&Fin Stars
هفت خان فناپ کمپس

همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس

آموزش و توانمندسازی افراد در حوزه تولید نرم‌افزار از سال‌ها پیش دغدغه داتین بوده و این مسیر را از راه‌های گوناگونی همچون پس از جذب افراد و در طول همکاری‌شان با داتین، ابتدای ورودشان و از طریق مدرسه داتین و قبل از ورود افراد به دنیای حرفه‌ای کار یعنی سال‌های دانشجویی دنبال می‌کند. حالا هم در اقدامی جدید، همراه طرح آموزشی فناپ کمپس با شعار «توانا بود هر که دانا بود» شده تا به افراد مستعد و توانمند برای مهارت‌آموزی و ورود به بازار کار فناوری اطلاعات کمک کند. کمپین هفت‌خان بخشی از این طرح آموزشی است که شرکت داتین با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود برای مهارت‌آموزی حوزه نرم‌افزار در آن با هفت دوره آموزشی، فعال است.

داتین با هفت دوره در کمپین آموزشی «هفت‌خان»

در کمپین هفت‌خان، هفت آزمون یا همان هفت‌خان برای شرکت‌کنندگان وجود دارد. آزمون هفت‌خان نشان می‌دهد که هر کاربر چه اندازه آمادگی ورود به مسیر یادگیری برای دسته‌بندی شغلی دلخواهش را دارد. هوش مصنوعی، مهندسی نرم‌افزار، محاسبات ابری و زیرساخت دسته‌بندی‌های شغلی هستند که داتین و دیگر شرکت‌های هلدینگ فناپ در این کمپین آنها را آموزش می‌دهند. داتین در این دوره با همراهی متخصصان خود، آموزش برنامه‌نویسی جاوا و دات‌نت، تست نفوذ، مدیریت گردش کار و دواپس را در برنامه خود دارد. پیش‌نیاز حضور در این دوره‌های آموزشی، شرکت و برنده‌شدن در مسابقه‌ای است که از طریق این لینک تا دهم آذرماه دردسترس است.

آموزش برنامه‌نویسی جاوا

برنامه‌نویسی جاوا در دو دوره آموزشی با ظرفیت ۶۰  و ۲۵ نفر برگزار می‌شود و طول دوره‌ها به ترتیب ۵۷ و ۳۴ ساعت است. محمدرضا متولیان، معمار ارشد تیم زیرساخت مدیریت کارت داتین به‌عنوان طراح دوره و علیرضا شکیبایی، راهبر فنی راهکارهای بیمه‌گری داتین، مانا خوش بطن، معمار ارشد تیم زیرساخت سامانه‌های احراز هویت داتین، کریم مجتهد، برنامه‌نویس سامانه‌های احراز هویت مرکز توسعه راهکار پرداخت داتین، نیما غافری، برنامه‌نویس ارشد مدیریت کارت مرکز توسعه راهکار پرداخت داتین، بهاره آشناگر، برنامه‌نویس ارشد سوییچ مرکز توسعه راهکار پرداخت داتین، مدرسین این دوره آموزشی هستند.

بوت‌کمپ تست نفوذ

تست نفوذ، یک بوت‌کمپ آموزشی ۱۸ ساعته با ظرفیت ۳۰ نفره است که سعیده زینالی، مدیر واحد معماری امن داتین، طراح و متخصصان تیم معمار امن امنیت داتین، مدرسان این دوره هستند.

بوت‌کمپ برنامه‌نویسی دات‌نت

برنامه‌نویسی دات‌نت در سطح مقدماتی و متوسطه، بوت‌کمپ آموزشی دیگری است که جابر برزویی، برنامه‌نویس بانکداری ویدئویی داتین و الیاس اثنی‌عشری، راهبر فنی بانکداری ویدئویی داتین، مدرسان آن هستند. جزییات دوره متعاقبا اعلام می‌شود.

دوره آموزشی مدیریت گردش کار

دوره آموزشی مدیریت گردش کار، در دو دوره ۸ و ۱۸ ساعته با ظرفیت ۲۰۰ و ۳۰ نفره برگزار می‌شود و حسین سعیدی‌نژاد، راهبر چابکی ارشد توسعه سرمایه‌های انسانی داتین مدرس آن است.

بوت‌کمپ آموزشی دواپس

بخش دیگری از آموزش در هفت‌خان، بوت‌کمپ آموزشی دواپس است که ۶۳ ساعت و با ظرفیت ۳۰ نفر است. فاطمه صیادی، سروش نوین و عرفان صدیق احسانی کارشناسان تحقیق و توسعه عملیات داتین و حمید ولی زاده، کارشناس عالی تحقیق و توسعه عملیات داتین، مدرسان این دوره آموزشی هستند.

دانشجویان در آستانه ورود به بازار کار، شاغلان جویای ارتقای شغلی، دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از مقطع متوسطه و تمام کسانی که می‌خواهند مسیر یادگیری را برای ورود به دسته‌بندی‌های شغلی گفته‌شده شروع کنند، مخاطبان این دسته‌بندی‌های شغلی داتین هستند. درنهایت افراد پس از آموزش، در آزمون‌های ریاضیات، خلاقیت، حل مساله، کمی‌اندیشی، آگاهی و الگوریتم، غربال می‌شوند تا سطح مشخصی از توانایی‌های ذهنی، مهارت‌ها و استعدادها را داشته باشند. کسانی که تا پایان این دوره همراهی کنند و پروژه‌های پایانی را تحویل دهند، متناسب با اعلام نیاز تیم‌های داتین وارد فرایند جذب می‌شوند.

همچنین ویپاد با هدف توزیع متناسب فرصت‌های توانمندسازی به اقشار مختلف جامعه، به افرادی که در این مسیر آموزشی ۱۰۰ روزه پذیرفته می‌شوند، وام‌های کوچک و بلندمدت با بهره کم پرداخت می‌کند.

کمپین «توانا بود، هرکه دانا بود!» فناپ کمپس یک تلاش مشترک برای آموزش مسیرهای شغلی‌های مورد نیاز برای جذب در شرکت‌های گروه فناپ است. خروجی این کمپین، آموزش مستقیم ۲۵۰۰ نفر است که قرار است نفرات برتر در ۲۵ موقعیت شغلی مختلف با ظرفیت ۴۰۰ نفر در داتین و دیگر شرکت‌های گروه فناپ جذب شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این کمپین آموزشی به این لینک بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

دانشگاه فردوسی و شتاب‌دهنده تریگ‌آپ با حمایت و همراهی داتین، رویداد Block&Fin Stars را برای دانشجویان و علاقه‌مندان به نوآوری و فناوری‌های مالی برگزار می‌کند. رویداد Block&fin Stars در ۱۳ اسفندما از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در سالن خیام دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود.
هر سازمان، برای انجام فعالیت‌های روزمره و تصمیم‌گیری‌های متعدد، نیازمند روش‌ها و سیستم‌هایی است که به کمک آنها بتواند فعالیت‌هایش را با عملکرد بالاتری مدیریت کند. با توجه به بلوغ سازمانی، هر یک از سازمان‌ها نیازهای متفاوتی نسبت به اجرا و پیاده‌سازی روش‌ها و سیستم‌ها در درون خود احساس می‌کنند.
معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین در آی‌تی ویکند شریف:
هومن مسگری، معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین در ارائه‌ای با موضوع «برخوردی نزدیک با واژه «مشکل»» در دهمین رویداد آی‌تی ویکند شریف، به تشریح واژه مشکل و چگونگی برخورد با آن در فضای کاری پرداخت.
مدرسه داتین از هفت تا هفدهم اسفندماه جاری، میزبان اولین تور فناوری با حضور دانشجویان خراسانی با نام «سفر فناورانه» است که با هدف تسهیل مسیر یادگیری، توسعه شغلی و حرفه‌ای دانشجویان و علاقه‌مندان به فناوری برگزار خواهد شد.