مراقبت از اعتماد مهم‌ترین اصل در همکاری بانک کارآفرین و داتین
EN
EN
هفت خان فناپ کمپس

همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس

آموزش و توانمندسازی افراد در حوزه تولید نرم‌افزار از سال‌ها پیش دغدغه داتین بوده و این مسیر را از راه‌های گوناگونی همچون پس از جذب افراد و در طول همکاری‌شان با داتین، ابتدای ورودشان و از طریق مدرسه داتین و قبل از ورود افراد به دنیای حرفه‌ای کار یعنی سال‌های دانشجویی دنبال می‌کند. حالا هم در اقدامی جدید، همراه طرح آموزشی فناپ کمپس با شعار «توانا بود هر که دانا بود» شده تا به افراد مستعد و توانمند برای مهارت‌آموزی و ورود به بازار کار فناوری اطلاعات کمک کند. کمپین هفت‌خان بخشی از این طرح آموزشی است که شرکت داتین با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود برای مهارت‌آموزی حوزه نرم‌افزار در آن با هفت دوره آموزشی، فعال است.

داتین با هفت دوره در کمپین آموزشی «هفت‌خان»

در کمپین هفت‌خان، هفت آزمون یا همان هفت‌خان برای شرکت‌کنندگان وجود دارد. آزمون هفت‌خان نشان می‌دهد که هر کاربر چه اندازه آمادگی ورود به مسیر یادگیری برای دسته‌بندی شغلی دلخواهش را دارد. هوش مصنوعی، مهندسی نرم‌افزار، محاسبات ابری و زیرساخت دسته‌بندی‌های شغلی هستند که داتین و دیگر شرکت‌های هلدینگ فناپ در این کمپین آنها را آموزش می‌دهند. داتین در این دوره با همراهی متخصصان خود، آموزش برنامه‌نویسی جاوا و دات‌نت، تست نفوذ، مدیریت گردش کار و دواپس را در برنامه خود دارد. پیش‌نیاز حضور در این دوره‌های آموزشی، شرکت و برنده‌شدن در مسابقه‌ای است که از طریق این لینک تا دهم آذرماه دردسترس است.

آموزش برنامه‌نویسی جاوا

برنامه‌نویسی جاوا در دو دوره آموزشی با ظرفیت ۶۰  و ۲۵ نفر برگزار می‌شود و طول دوره‌ها به ترتیب ۵۷ و ۳۴ ساعت است. محمدرضا متولیان، معمار ارشد تیم زیرساخت مدیریت کارت داتین به‌عنوان طراح دوره و علیرضا شکیبایی، راهبر فنی راهکارهای بیمه‌گری داتین، مانا خوش بطن، معمار ارشد تیم زیرساخت سامانه‌های احراز هویت داتین، کریم مجتهد، برنامه‌نویس سامانه‌های احراز هویت مرکز توسعه راهکار پرداخت داتین، نیما غافری، برنامه‌نویس ارشد مدیریت کارت مرکز توسعه راهکار پرداخت داتین، بهاره آشناگر، برنامه‌نویس ارشد سوییچ مرکز توسعه راهکار پرداخت داتین، مدرسین این دوره آموزشی هستند.

بوت‌کمپ تست نفوذ

تست نفوذ، یک بوت‌کمپ آموزشی ۱۸ ساعته با ظرفیت ۳۰ نفره است که سعیده زینالی، مدیر واحد معماری امن داتین، طراح و متخصصان تیم معمار امن امنیت داتین، مدرسان این دوره هستند.

بوت‌کمپ برنامه‌نویسی دات‌نت

برنامه‌نویسی دات‌نت در سطح مقدماتی و متوسطه، بوت‌کمپ آموزشی دیگری است که جابر برزویی، برنامه‌نویس بانکداری ویدئویی داتین و الیاس اثنی‌عشری، راهبر فنی بانکداری ویدئویی داتین، مدرسان آن هستند. جزییات دوره متعاقبا اعلام می‌شود.

دوره آموزشی مدیریت گردش کار

دوره آموزشی مدیریت گردش کار، در دو دوره ۸ و ۱۸ ساعته با ظرفیت ۲۰۰ و ۳۰ نفره برگزار می‌شود و حسین سعیدی‌نژاد، راهبر چابکی ارشد توسعه سرمایه‌های انسانی داتین مدرس آن است.

بوت‌کمپ آموزشی دواپس

بخش دیگری از آموزش در هفت‌خان، بوت‌کمپ آموزشی دواپس است که ۶۳ ساعت و با ظرفیت ۳۰ نفر است. فاطمه صیادی، سروش نوین و عرفان صدیق احسانی کارشناسان تحقیق و توسعه عملیات داتین و حمید ولی زاده، کارشناس عالی تحقیق و توسعه عملیات داتین، مدرسان این دوره آموزشی هستند.

دانشجویان در آستانه ورود به بازار کار، شاغلان جویای ارتقای شغلی، دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از مقطع متوسطه و تمام کسانی که می‌خواهند مسیر یادگیری را برای ورود به دسته‌بندی‌های شغلی گفته‌شده شروع کنند، مخاطبان این دسته‌بندی‌های شغلی داتین هستند. درنهایت افراد پس از آموزش، در آزمون‌های ریاضیات، خلاقیت، حل مساله، کمی‌اندیشی، آگاهی و الگوریتم، غربال می‌شوند تا سطح مشخصی از توانایی‌های ذهنی، مهارت‌ها و استعدادها را داشته باشند. کسانی که تا پایان این دوره همراهی کنند و پروژه‌های پایانی را تحویل دهند، متناسب با اعلام نیاز تیم‌های داتین وارد فرایند جذب می‌شوند.

همچنین ویپاد با هدف توزیع متناسب فرصت‌های توانمندسازی به اقشار مختلف جامعه، به افرادی که در این مسیر آموزشی ۱۰۰ روزه پذیرفته می‌شوند، وام‌های کوچک و بلندمدت با بهره کم پرداخت می‌کند.

کمپین «توانا بود، هرکه دانا بود!» فناپ کمپس یک تلاش مشترک برای آموزش مسیرهای شغلی‌های مورد نیاز برای جذب در شرکت‌های گروه فناپ است. خروجی این کمپین، آموزش مستقیم ۲۵۰۰ نفر است که قرار است نفرات برتر در ۲۵ موقعیت شغلی مختلف با ظرفیت ۴۰۰ نفر در داتین و دیگر شرکت‌های گروه فناپ جذب شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این کمپین آموزشی به این لینک بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین:
داتین از جمله مهم‌ترین شرکت‌های ایران در حوزه ارائه راهکارهای مالی به بانک‌هاست و طبق گفته هومن مسگری در 12 سال گذشته موفق به تولید 42 محصول متنوع شده و در جایگاه دومین شرکت عرضه‌کننده این نوع خدمات ایستاده است. عوامل متعددی در کسب این موفقیت نقش دارد که فرهنگ سازمانی و تخصص‌گرایی در صدر آن قرار می‌گیرد. مسگری در این گفت‌وگو علاوه‌بر معرفی شرکت داتین به جزئیات پروژه مهاجرت بانک کارآفرین نیز می‌پردازد.
فعالان صنایع مالی بر این باورند که با بلوغ نسل بومی عصر دیجیتال و تغییر زنجیره‌های ارزش خدمات مالی، امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان در سال‌های آینده توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد، اما توسعه آن در ایران احتمالاً درگیر چالش‌هایی خاص شود؛ ازجمله نحوه رویارویی رگولاتور با آن. در این مطلب به سراغ فاطمه حیدری، مدیر محصول منابع بانکداری متمرکز داتین رفتیم و با آنها درباره وضعیت امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان، مزایا و معایب آن و آینده‌ای که در انتظارش است، صحبت کردیم.
با رویکرد سرمایه‌گذاری در توسعه سازمانی؛
داتین در پیروی از فرهنگ سازمانی فراگیر و با نگاه به سرمایه‌گذاری در جذب سرمایه‌های انسانی از سراسر ایران، دفاتر شیراز و قزوین را راه‌اندازی کرد و تعداد دفاتر استانی خود را به چهار رساند.
دانشگاه فردوسی مشهد روز 13 تیرماه، جشن دانش‌آموختگی دانشجویان مهندسی کامپیوتر را که ورودی سال 1399 بودند، با حمایت مدرسه داتین برگزار کرد. در این مراسم بیش از 100 دانشجوی فارغ‌التحصیل حضور داشتند؛ کسانی که به‌زودی کار خود را در اکوسیستم فناوری کشور آغاز خواهند کرد.