مراقبت از اعتماد مهم‌ترین اصل در همکاری بانک کارآفرین و داتین
EN
EN
فصلنامه فناوری های مالی

شماره جدید فصلنامه فناوری‌های مالی با موضوع «مدیریت منابع سازمانی» منتشر شد

چهارمین شماره از فصلنامه فناوری های مالی با نگاهی تخصصی به مفهوم مدیریت منابع سازمانی منتشر شد. در این شماره، صاحب‌نظران و مدیران ارشد سازمان‌ها، مفهوم و کارایی استفاده‌ از ERP را در سازمان‌ها مورد بررسی قرار داده‌اند.

شماره چهارم از فصلنامه تخصصی فناوری‌های مالی همانند شماره‌های پیشین، رنگ و بوی کتابی پژوهشی دارد و عموم مطالب آن با نگاهی پژوهشی سعی بر پاسخ به سوالات جاری سازمان‌ها و مدیران سازمان‌ها دارد و در آن تلاش شده تا علاوه بر تحلیل ترندهای مرتبط با ERP،‌ انواع چالش‌ها در پیاده‌سازی این راهکار نیز مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.

در شماره چهارم، نظر بیش از ۱۵ مدیر ارشد و متخصص درمورد سیستم نرم‌افزاریERP و چالش‌های پیاده‌سازی آن در سازمان‌ها، گردآوری و در اختیار خوانندگان قرار گرفته است. در دو عنوان «رابطه فرایندها و مدل‌های کسب‌وکار بانک و بیمه» و «فرایندکاوی در صنعت مالی» به مفهوم فرایند در سازمان پرداخته شده و سپس با نگاهی تطبیقی و براساس نیاز کسب‌وکار، این راهکار سازمانی مورد تحلیل و واکاوی قرار گرفته است.

در این فصلنامه، روزبه زند، مدیر واحد راهکارهای سازمانی داتین در مقاله‌ای سعی کرده به نقش ERP در افزایش بهره‌وری و هدفمندی فرایندهای مالی بپردازد و مزایای آن را در سازمانی که ERP در آن پیاده‌سازی شده، تصویر کند. او همچنین به این پرسش پاسخ داده که برای رسیدن به ERP مطلوب چه گام‌هایی باید برداشته شود.

نظرات مدیرانی از شرکت گسترش فناوری‌های نوین بانک کشاورزی، چارگون، بیمه دی و… در این شماره نیز منعکس شده تا فضای فصلنامه حال و هوای ارائه تجربه مستقیم نیز به خود بگیرد و سبب شود مفهوم ERP براساس واقعیت و به‌منظور استفاده کارشناسان و متخصصان این حوزه، تشریح و تبیین شود.

علاقه‌مندان می‌توانند آخرین شماره از فصلنامه فناوری مالی را از طریق این لینک دریافت کنند و نظرات و پیشنهادات خود را درمورد چهارمین شماره از فصلنامه‌ فناوری مالی با ما درمیان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین:
داتین از جمله مهم‌ترین شرکت‌های ایران در حوزه ارائه راهکارهای مالی به بانک‌هاست و طبق گفته هومن مسگری در 12 سال گذشته موفق به تولید 42 محصول متنوع شده و در جایگاه دومین شرکت عرضه‌کننده این نوع خدمات ایستاده است. عوامل متعددی در کسب این موفقیت نقش دارد که فرهنگ سازمانی و تخصص‌گرایی در صدر آن قرار می‌گیرد. مسگری در این گفت‌وگو علاوه‌بر معرفی شرکت داتین به جزئیات پروژه مهاجرت بانک کارآفرین نیز می‌پردازد.
«زنجیره ارزش؛ مشارکت‌ها و توسعه بازار» موضوع هشتمین شماره فصلنامه فناوری‌های مالی است و از این می‌گوید که شرکت‌ها چطور می‌توانند برای توسعه و گسترش حضور خود در محیط بازار، به تکمیل زنجیره ارزش بپردازند.
فعالان صنایع مالی بر این باورند که با بلوغ نسل بومی عصر دیجیتال و تغییر زنجیره‌های ارزش خدمات مالی، امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان در سال‌های آینده توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد، اما توسعه آن در ایران احتمالاً درگیر چالش‌هایی خاص شود؛ ازجمله نحوه رویارویی رگولاتور با آن. در این مطلب به سراغ فاطمه حیدری، مدیر محصول منابع بانکداری متمرکز داتین رفتیم و با آنها درباره وضعیت امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان، مزایا و معایب آن و آینده‌ای که در انتظارش است، صحبت کردیم.
با رویکرد سرمایه‌گذاری در توسعه سازمانی؛
داتین در پیروی از فرهنگ سازمانی فراگیر و با نگاه به سرمایه‌گذاری در جذب سرمایه‌های انسانی از سراسر ایران، دفاتر شیراز و قزوین را راه‌اندازی کرد و تعداد دفاتر استانی خود را به چهار رساند.