همراهی داتین با دانشگاه فردوسی مشهد و تریگ‌آپ در رویداد Block&Fin Stars
فرایند مهاجرت سپه

فرایند مهاجرت سپه به سامانه یکپارچه بانکی داتین از دی ماه آغاز می‌شود

فرایند مهاجرت بانک سپه به سامانه یکپارچه بانکی داتین از دی‌ماه آغاز می‌شود و تکمیل آن ۹ ماه به طول خواهد انجامید.

به گزارش پیوست، این بخش از پیاده‌سازی کربنکینگ بانک سپه طولانی‌ترین بخش از اجرای این پروژه در بانک سپه به شمار می‌آید.

مدیرفناوری اطلاعات بانک سپه در گفت‌وگو با پیوست در خصوص مراحل پیاده‌‌سازی سامانه یکپارچه بانکی امید، گفت: «توجه داشته باشید داده‌های طبقه‌بندی شده در سامانه‌های مختلف بانک سپه طی ۹۰ سال جمع‌آوری شده است و انتقال، یکپارچه‌سازی و پالایش این میزان داده‌‌ فرایند طولانی خواهد بود. از همین روست که مرحله مهاجرت یکی از طولانی‌ترین مراحل پیاده‌سازی کربنکینگ محسوب می‌شود.»

احمد سلمانی آرانی افزود: «مراحل راه‌اندازی و پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی بانک سپه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته پیش می‌رود. هم‌اکنون مرحله تحلیل شکاف به اتمام رسیده‌ است و در مرحله آمورزش و آماده‌سازی محیط عملیات قرار داریم.»

او با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در خصوص زمان اجرای طرح گفت: «آماده‌سازی محیط عملیات برای پیاده‌سازی طرح تقریبا هشت ماه به‌طول خواهد انجامید.»

پروژه پیاده‌سازی کر داتین در بانک سپه به صورت رسمی از ۲۸ فروردین ماه امسال آغاز شده‌ است. طبق قرار داد منعقد شده میان بانک سپه و هلدینگ فناپ پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی داتین در شعب بانک سپه در یک دوره زمانی ۱۸ ماهه صورت خواهد گرفت و پس از آن در ۱۸ ماه باقی مانده نیز پشتیبانی از این سرویس آغاز می‌شود.

آرانی در پاسخ به این سوال که در مسیر پیاده‌سازی سامانه یکپارچه بانکی چگونه با بانک‌هایی که قرار است در بانک سپه ادغام شوند همکاری خواهید کرد گفت: «پروسه ادغام یک پروسه دو مرحله کوتاه‌مدت و بلندمدت است.»

او ادامه داد: «پیاده‌سازی کربنکینگ در مرحله بلند مدت قرار می‌گیرد اما در مرحله کوتاه‌مدت قرار شده با ایجاد سامانه‌ای مشترک با عنوان گذرگاه سامانه‌های مختلف هر شش بانک به یکدیگر متصل شوند و بیش از ۲۰ خدمت از سوی این شش بانک انتخاب شده و به صورت متمرکز از طریق این سامانه واحد به مشتریان بانک‌ها ارائه شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

می‌خواهیم به افق‌های جدیدی فکر کنیم تا فراتر از ارائه راهکارهای جامع بانکی و بیمه‌گری، نقش‌آفرینی بیشتری در توسعه اقتصادی کشورمان داشته باشیم. «فراگیری مالی» آن ‌چیزی‌ است که به آن فکر می‌کنیم تا همه افراد جامعه بتوانند به خدمات مالی هوشمند دسترسی آسان پیدا کنند.
ششمین شماره از فصلنامه فناوری‌های مالی منتشر شد
ششمین شماره از فصلنامه فناوری‌های مالی با عنوان «هم‌افزایی صنعت بیمه و فناوری اطلاعات» منتشر شد. این بار صاحب‌نظران صنعت بیمه کشور، چالش‌هایی را مطرح کرده‌اند که رفع آنها جز با فناوری میسر نیست.
امروز 12 سال از تاسیس داتین می‌گذرد؛ شرکتی که از دل واحد راهکارهای بانکی فناپ با فلسفه وجودی فراگیری مالی متولد شد و در این سال‌ها توانسته با رویکرد توسعه‌گرایی و نگرش مقیاس‌‌پذیری، ۴۲ محصول و خدمت را درجهت حل مسائل فناورانه بانکی و بیمه طراحی کند.
مهاجرت بانک کارآفرین به راهکارهای جامع بانکی داتین به‌صورت یک‌باره و با انجام مهاجرت توامان داده‌های حوزه‌های منابع، مصارف و ارزی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 21 و 22 دی ماه و در کمتر از یک‌سال انجام شد.