مراقبت از اعتماد مهم‌ترین اصل در همکاری بانک کارآفرین و داتین
EN
EN
روزبه زند (1)
ERP؛ گامی ضروری برای حرکت بانک‌ها و سازمان‌ها به‌سوی تحول دیجیتال

چابک‌سازی و کاهش هزینه‌های بانک‌ها در گرو برنامه‌ریزی منابع سازمانی

کارشناسان فناوری اطلاعات در سیستم بانکی معتقدند که برای حرکت به‌سوی دیجیتالی‌شدن و تحقق بانکداری دیجیتال باید تمامی بانک‌ها به ERP مجهز شوند تا فرایندهای خود را به‌صورت یکپارچه و شفاف مدیریت کنند و درعین حال هزینه‌ها را کاهش داده و کارآیی را افزایش دهند.

ERP یا برنامه‌ریزی منابع سازمانی، یک مفهوم کلی است که تمام فرایندهای یک سازمان در بخش غیرفنی را به‌صورت یکپارچه دربرمی‌گیرد. ERP به‌عنوان مجموعه‌ای از فرایندها که حاصل همکاری بخش‌های مختلف یک سازمان است، درصورت اجرای درست، منجر به افزایش راندمان یک سازمان، بهبود بهره‌وری سرمایه انسانی، مدیریت یکپارچه تمامی منابع و نظام‌مندکردن فرایندهای سازمان و درنهایت صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ می‌شود. در این میان مدیریت اثربخش فرایندها و داده‌های سازمانی برای بانک‌ها و بیمه‌ها نسبت به سایر ارگان‌ها از اهمیت دو چندانی برخوردار است.

بانک‌ها و بیمه‌ها همانند هر سازمان و شرکت دیگری نیازمند مدیریت اثربخش فرایندها و داده‌های سازمانی در کل سازمان خود (فراتر از عملیات تخصصی بانکی و بیمه‌گری) برای بهبود بهره‌وری عملیات خود هستند. برای بانک‌ها و بیمه‌ها به‌عنوان سازمان‌هایی که با حجم بسیار زیادی از مشتریان خرد و کلان در ارتباط‌اند و مدیریت تراکنش‌های سنگین مالی را برعهده دارند، نیاز به استفاده از نرم‌افزارهای جامع مدیریت در سطح کل بخش‌های سازمان و نه ‌فقط بخش‌های عملیات تخصصی بانکداری و بیمه‌گری بسیار حیاتی است و حتی می‌تواند موجب تحولات بزرگی درزمینه‌ ارائه‌ محصولات و خدمات نوآورانه شود.

تحقق تحول دیجیتال در حوزه بانکداری

سیستم مدیریت منابع سازمانی در شبکه بانکی همواره یکی از مهم‌ترین موضوعات بر سر کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری بوده است. باتوجه‌به ضرورت تحول دیجیتال و آغاز حرکت سیستم بانکی به‌سوی بانکداری دیجیتال، سیستم مدیریت منابع سازمانی در این بخش نقش مهمی را می‌تواند ایفا کند.

روزبه زند، مدیر واحد راهکارهای سازمانی شرکت داتین معتقد است که راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی با مکانیزه و شفاف‌کردن فرایندها تاثیری مستقیم در افزایش کارآمدی و ایجاد صرفه‌جویی در بانک‌ها و سازمان‌ها دارد. این یک اصل و نکته اساسی است که برای تحقق تحول دیجیتال در حوزه بانکداری باید یک‌سری از فرایندها به‌صورت خودکار مکانیزه شوند، به هر میزان که فرایندها شفاف شود، تصمیم‌گیری در حوزه تحول سازمانی، تحول دیجیتال و تحول سرویس یا خدمات بهتر انجام خواهد شد.

افزایش انعطاف‌پذیری و نوآوری در سازمان

روزبه زند با اشاره به مهم‌ترین اصلی که باعث جذابیت ERP برای سازمان‌ها می‌شود گفت: «استفاده از راهکارهای سازمانی یا نرم‌افزار یکپارچه ERP در موسسات مالی باعث افزایش قابلیت انعطاف‌پذیری و نوآوری در سازمان می‌شود، بینش لازم را برای پیش‌بینی‌های بادقت فراهم می‌کند، زیربنای ارائه‌ تجربه‌های مورد انتظار مشتری را می‌سازد و سرانجام اینکه موجب بهبود فرایندهای کسب‌و‌کار درجهت دستیابی به تعالی عملکردی می‌شود. بدین ترتیب به‌کارگیری این راهکار می‌تواند به سودآوری، افزایش رضایت مشتریان و ذی‌نفعان، مدیریت ریسک‌ها و تطبیق با قوانین و مقررات و درنهایت بهبود نتایج مالی موسسه‌ مالی منجر شود.»

او ادامه داد: «شرکت‌های خدماتی در سراسر جهان به این نتیجه رسیده‌اند که راهکارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی بخشی از حیات روزمره‌ تجارت آنهاست. این راهکار در صنعت‌های مالی و بانکداری کاملا جاافتاده است، چون آورده‌های بسیاری دارد و به این شرکت‌‌ها در بهبود عملکردشان کمک می‌کند. حدود ۱۴ درصد از کل ERP انجام‌شده در کشور، سهم بانک‌ها است و این سهم تقریبا با متوسط جهانی سهم بانک‌ها برابر است. بالاترین درصد استفاده از ERP نیز در دنیا، که ۵۰ درصد آن است، سهم صنایع مختلف است. بنابراین در ایران و جهان ERP هنوز در صنعت وزنه سنگین‌تری دارد تا در شرکت‌های خدماتی مثل بانک و بیمه.»

زند با اشاره به ویژگی‌های راهکارهای سازمانی داتین توضیح داد: «راهکارهای سازمانی داتین با تکیه بر توان متخصصان داخلی تولید شده که قابلیت رقابت با برترین محصولات خارجی را دارد؛ در حوزه پرداخت حقوق و مالیات، قوانین کشور در آن در نظر گرفته شده که پیاده‌سازی این الزامات در راهکارهای خارجی علاوه‌بر هزینه‌بری نیاز به زمان دارد اما در راهکار تولیدشده از سوی داتین، تمامی نیازهای سازمان‌های بزرگ و بانک‌ها پوشش داده شده است. همچنین راهکارهای سازمانی داتین با توجه به نیاز هر مشتری، راهکاری منحصربه‌فرد و مختص همان مشتری ارائه می‌دهد. در بین مشتریان داتین، هیچ دو بانک یا بیمه‌ای را نمی‌بینیم که راهکار یکسانی از داتین دریافت کرده باشند. سرعت توسعه بالا به‌دلیل وجود فریم ورک بیگ‌بنگ و قابلیت اتصال به بانکداری متمرکز (Core Banking) از دیگر مزیت‌های راهکارهای سازمانی داتین است. ارتباط تنگاتنگ راهکارهای جامع سازمانی داتین با سیستم‌های بانکی، خصوصا کربنکینگ (Core Banking) سبب شده‌ مباحث مربوط به خواندن اقساط و تسهیلات، تسهیلات کارکنان، سندهای حسابداری و… به‌راحتی قابل تحلیل، نیازسنجی و ساختاریابی باشد.»

منبع: راه پرداخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین:
داتین از جمله مهم‌ترین شرکت‌های ایران در حوزه ارائه راهکارهای مالی به بانک‌هاست و طبق گفته هومن مسگری در 12 سال گذشته موفق به تولید 42 محصول متنوع شده و در جایگاه دومین شرکت عرضه‌کننده این نوع خدمات ایستاده است. عوامل متعددی در کسب این موفقیت نقش دارد که فرهنگ سازمانی و تخصص‌گرایی در صدر آن قرار می‌گیرد. مسگری در این گفت‌وگو علاوه‌بر معرفی شرکت داتین به جزئیات پروژه مهاجرت بانک کارآفرین نیز می‌پردازد.
فعالان صنایع مالی بر این باورند که با بلوغ نسل بومی عصر دیجیتال و تغییر زنجیره‌های ارزش خدمات مالی، امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان در سال‌های آینده توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد، اما توسعه آن در ایران احتمالاً درگیر چالش‌هایی خاص شود؛ ازجمله نحوه رویارویی رگولاتور با آن. در این مطلب به سراغ فاطمه حیدری، مدیر محصول منابع بانکداری متمرکز داتین رفتیم و با آنها درباره وضعیت امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان، مزایا و معایب آن و آینده‌ای که در انتظارش است، صحبت کردیم.
با رویکرد سرمایه‌گذاری در توسعه سازمانی؛
داتین در پیروی از فرهنگ سازمانی فراگیر و با نگاه به سرمایه‌گذاری در جذب سرمایه‌های انسانی از سراسر ایران، دفاتر شیراز و قزوین را راه‌اندازی کرد و تعداد دفاتر استانی خود را به چهار رساند.
دانشگاه فردوسی مشهد روز 13 تیرماه، جشن دانش‌آموختگی دانشجویان مهندسی کامپیوتر را که ورودی سال 1399 بودند، با حمایت مدرسه داتین برگزار کرد. در این مراسم بیش از 100 دانشجوی فارغ‌التحصیل حضور داشتند؛ کسانی که به‌زودی کار خود را در اکوسیستم فناوری کشور آغاز خواهند کرد.