همراهی داتین و مدرسه داتین با رویداد برنامه‌نویسی کداکد دانشگاه علم و صنعت
همراهی داتین با دانشگاه فردوسی مشهد و تریگ‌آپ در رویداد Block&Fin Star

همراهی داتین با دانشگاه فردوسی مشهد و تریگ‌آپ در رویداد Block&Fin Stars

دانشگاه فردوسی و شتاب‌دهنده تریگ‌آپ با حمایت و همراهی داتین، رویداد Block&Fin Stars را برای دانشجویان و علاقه‌مندان به نوآوری و فناوری‌های مالی برگزار می‌کند. این رویداد، ویژه دانشجویان در هر سطح تحصیلی است که به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد و شتاب‌دهنده تریگ‌آپ و با همراهی داتین روز سیزدهم اسفندماه برگزار می‌شود. در این برنامه دانشجویان قرار است ایده‌های کسب‌وکاری خود را با محورهای فناوری‌های مالی، هوش مصنوعی و بلاکچین ‌درمعرض قضاوت داوران بگذارند.

چه کسانی مخاطب این رویداد هستند؟

Block&Fin Stars دو نوع شرکت‌کننده دارد؛ بخشی از شرکت‌کنندگان برای آشنایی بیشتر با مباحث فناوری‌های مالی، نوآوری و کسب‌وکاری و شنیدن تجربیات سخنران‌ها حضور دارند و برخی دیگر از شرکت‌کنندگان ثبت طرح انجام می‌دهند. در روز رویداد، هشت طرح منتخب می‌شود و اعضای طرح‌های انتحابی، ۱۰ دقیقه زمان دارند تا ایده خود را ارائه دهند. درنهایت، داوران برنامه که چهار فرد متخصص و باتجربه هستند، سه تیم برتر را انتخاب و به آنها تسهیلات ویژه و جوایز اهدا می‌کنند.

نقش داتین در این رویداد

داتین علاوه بر حمایت از این رویداد آموزشی، با حضور متخصصانش در بخش داوری و ارائه سخنرانی، همراه دانشجویان است و مارال میرزایی، مدیر امور مشتریان بانکداری نوین داتین به‌عنوان سخنران و داور در این رویداد یک روزه حضور دارد. او قرار است درباره «نوآوری، فناوری مالی و آینده» با دانشجویان گفت‌وگو و تجربیاتش را به آنها منتقل کند. همچنین، درکنار تیم داوری حضور دارد تا بتوانند درتعامل با یکدیگر، بهترین ایده‌های کسب‌وکاری دانشجویان را در محورهای رویداد برگزینند.

این رویداد ۱۳ اسفندما از ساعت ۱۶ الی ۲۰ در سالن خیام دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود. اطلاعات بیشتر درباره این رویداد را اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 داتین و مدرسه داتین، همراهان اولین دوره مسابقه برنامه‌نویسی کداکد دانشگاه علم و صنعت در حوزه هوش مصنوعی خواهند بود. مسابقه کداکد در حوزه هوش مصنوعی و با تمرکز بر موضوع prompt engineering است که در دو بخش حل سوالات الگوریتمی و دسته‌بندی متون با GPT4 برگزار می‌شود.
محمد نژادصداقت، مدیرعامل داتین تصریح کرد:
محمد نژادصداقت، مدیرعامل داتین در گفت‌وگو با ویژه‌برنامه نوروزی اقتصاد مدرن از برنامه‌های این شرکت در سالی که گذشت، گفت. او مسیر پیش روی داتین را به فراگیری مالی گره زد و آن را دستاوردی خواند که از طریق آن مردم می‌توانند همیشه و همه‌جا فارغ از محدودیت‌های زمانی و مکانی به خدمات مالی دسترسی داشته باشند
درحال حاضر، بانک‌های متعددی از خدمات بانکداری ساخت‌پذیر تمنوس استفاده می‌کنند که از جمله می‌توان به Garanti BBVA International اشاره کرد؛ بانک مذکور به لطف استفاده از این پلتفرم، موفق شده تا به یکی از نخستین‌ بانک‌های هلند تبدیل شود که از فضای ابری برای فرایندها و پایگاه‌های داده مشتریان استفاده می‌کند.
اصطلاح «بانکداری بدون Core» یا (Coreless Banking) از محدودیت‌های سیستم‌های Core سنتی پدید آمده و از معماری بانکی‌ای دفاع می‌کند که به یک Core واحد و یکپارچه وابسته نیست. درعوض، از پلتفرم‌های مبتنی‌بر پردازش و ذخیره‌سازی ابری، APIها (رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی) و معماری ریزخدمات (Microservices) برای ایجاد یک زیرساخت بانکی انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیر استفاده می‌کند.