مراقبت از اعتماد مهم‌ترین اصل در همکاری بانک کارآفرین و داتین
EN
EN
دبیرستان علامه حلی

همراهی داتین با چهلمین سمینار علوم و فنون دبیرستان علامه حلی

چهلمین سمینار علوم و فنون دبیرستان علامه حلی تهران، 17 و 18 اسفندماه با حمایت و همراهی شرکت داتین برگزار شد.

داتین در چهلمین سمینار علوم و فنون، همراه با دبیرستان علامه حلی تهران شد تا از تلاش‌های دانش‌آموزان پژوهشگر و نخبه این دبیرستان حمایت و بستری را برای انتقال اندوخته‌های علمی و پژوهشی بین دانش‌آموزان فراهم کند.

طبق روال هر ساله، این سمینار به همت ستاد دانش‌آموزی دبیرستان علامه حلی و با تعدادی کارگاه‌ و سخنرانی‌ برگزار شد. کارگاه‌های این رویداد شامل موضوعات مربوط به کیهان، بیوانفورماتیک، هوش مصنوعی، ریاضی، شیمی، نوروساینس، الکترونیک، مدیریت بحران و مکانیک بود. در بخش سخنرانی‌ها نیز میکروبیوم، خودروهای خودران، علم نانومواد، مدیریت پروژه و آمادگی تحصیلی از جمله سرفصل‌هایی بوده که توسط متخصصان و با هدف انتقال دانش و تجربه ارائه شده است.

داتین علاوه‌بر اینکه از این سمینار حمایت کرد، متخصصانش با هدف انتقال تجربه به دانش‌آموزان، در این رویداد حضور داشتند. محمد رحمتی، تحلیل‌گر ارشد تیم راه‌حل‌های تشخیص تقلب داتین از جمله افرادی بود که به موضوع دغدغه و موفقیت در مسیر شغلی و تحصیلی دانش‌آموزان پرداخت.

او صحبت‌های خود را این‌طور آغاز کرد: «وقتی فردی به داخل استخر دانشگاه شیرجه می‌زند، دیگران فرکانس موج‌های ایجادشده را اندازه‌گیری می‌کنند. اگرچه شوخی است، اما نمایی از این صحبت است که «انسان‌ها رنگ دغدغه‌هایشان می‌شوند.» اگر دغدغه شما علم است، کار شما، تفریحات شما و روزمره شما آگاهانه و ناآگاهانه در مسیر دغدغه شما پیش می‌رود. پس در انتخاب دغدغه‌ها باید دقت کرد.»

به اعتقاد او موفقیت کلمه‌ای نسبی است و تعاریف مختلفی دارد. او با طرح چند سوال، این گفته خود را ادامه داد: «آیا رسیدن به پرستیژ اجتماعی موفقیت محسوب می‌شود؟ آیا ثروت از مولفه‌های موفقیت است؟ تعریف اصلی موفقیت، ریشه در اهداف و دغدغه‌های شما دارد. موفقیت، رسیدن به هدفی است که شما آن را در سر می‌پرورانید. اینکه هدف شما جایزه نوبل باشد یا سمت بلندپایه دولتی، برای دستاوردهای شما برچسب موفقیت و عدم موفقیت ایجاد می‌کند. اما رسیدن به موفقیت در پایه‌ای‌ترین نگاه، ترکیبی از استعداد شما و تلاش برای آن است. پس مهم است که هدفتان را متناسب با استعدادتان انتخاب کنید. مهم است که بدانید هیچ‌گاه استعداد بدون تلاش، شما را به انتهای مسیر نمی‌رساند.»

رحمتی در پایان تصریح کرد: «شاید گاهی شانس هم یکی از معیارهای مهم در نظر گرفته شود اما یک نکته را هیچ‌گاه نباید فراموش کرد. «شانس برای افرادی که منتظرش نیستند، کاری نمی‌کند.» این انتظار نیز در انتخاب مسیر درست و تلاش برای رسیدن به آن تعریف می‌شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

معاون مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های داتین:
داتین از جمله مهم‌ترین شرکت‌های ایران در حوزه ارائه راهکارهای مالی به بانک‌هاست و طبق گفته هومن مسگری در 12 سال گذشته موفق به تولید 42 محصول متنوع شده و در جایگاه دومین شرکت عرضه‌کننده این نوع خدمات ایستاده است. عوامل متعددی در کسب این موفقیت نقش دارد که فرهنگ سازمانی و تخصص‌گرایی در صدر آن قرار می‌گیرد. مسگری در این گفت‌وگو علاوه‌بر معرفی شرکت داتین به جزئیات پروژه مهاجرت بانک کارآفرین نیز می‌پردازد.
فعالان صنایع مالی بر این باورند که با بلوغ نسل بومی عصر دیجیتال و تغییر زنجیره‌های ارزش خدمات مالی، امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان در سال‌های آینده توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد، اما توسعه آن در ایران احتمالاً درگیر چالش‌هایی خاص شود؛ ازجمله نحوه رویارویی رگولاتور با آن. در این مطلب به سراغ فاطمه حیدری، مدیر محصول منابع بانکداری متمرکز داتین رفتیم و با آنها درباره وضعیت امور مالی تعبیه‌شده در ایران و جهان، مزایا و معایب آن و آینده‌ای که در انتظارش است، صحبت کردیم.
با رویکرد سرمایه‌گذاری در توسعه سازمانی؛
داتین در پیروی از فرهنگ سازمانی فراگیر و با نگاه به سرمایه‌گذاری در جذب سرمایه‌های انسانی از سراسر ایران، دفاتر شیراز و قزوین را راه‌اندازی کرد و تعداد دفاتر استانی خود را به چهار رساند.
دانشگاه فردوسی مشهد روز 13 تیرماه، جشن دانش‌آموختگی دانشجویان مهندسی کامپیوتر را که ورودی سال 1399 بودند، با حمایت مدرسه داتین برگزار کرد. در این مراسم بیش از 100 دانشجوی فارغ‌التحصیل حضور داشتند؛ کسانی که به‌زودی کار خود را در اکوسیستم فناوری کشور آغاز خواهند کرد.