همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس
گرفتن تسهیلات آسان

ورود نئوبانک‌ها دریچه‌های جدیدی در زمینه‌های مختلف از جمله ارائه تسهیلات به روی مردم گشوده است؛ به‌طوری که متقاضی بدون اینکه وارد چالش‌های سنتی شود، می‌تواند بدون معرفی ضامن و مراجعه حضوری نسبت به گرفتن تسهیلات، اقدام کند.

گرفتن تسهیلات به شیوه سنتی، جان‌فرسا و نشدنی

گرفتن تسهیلات، همیشه یکی از روش‌های تامین مالی در زندگی افراد بوده که اخیرا برای مقابله با تورم مورد استقبال بیشتر قرار گرفته است. اما به نظر می‌رسد هرچه تقاضا برای تسهیلات بیشتر می‌شود، بانک‌ها تمایل کمتری برای ارائه آن از خود نشان می‌دهند؛ به‌طوری که حتی اگر یک‌بار هم برای اعتبار به شعبه‌های بانک‌های خصوصی یا دولتی مراجعه کرده باشید، متوجه جان‌فرسابودن این فرایند می‌شوید؛ از ساعت‌ها انتظار جلوی باجه مربوطه گرفته تا بهانه‌های واهی کارمندان بانک برای پیداکردن راهی که به شما تسهیلات ندهند!

در این میان شروط ارائه اعتبار از سمت بانک‌ها سخت‌تر شده است، به‌طوری که حتی اگر متقاضی بتواند از پس همه آنها بربیاید، احتمالا کار در مرحله پیداشدن ضامن رسمی متوقف خواهد شد. منظور از ضامن رسمی این است که فرد یا باید کارمند باشد و مدارک حقوقی ارائه کند یا باید جواز کسب داشته باشد و کارشناسی شود که کاسبی معتبر است. به همین دلیل، پیداکردن یک ضامن مورد تأیید برای اکثر متقاضیان کار سختی است. البته دولت سعی کرده با حذف ضامن در اخذ وام‌های خرد این مشکل را برطرف کند اما اخذ وام بدون ضامن نیز چالش‌های خود را دارد. چراکه در این روزها بسیاری از بانک‌ها همچنان از ارائه وام‌های خرد سرباز می‌زنند و درنهایت نیز اگر با آن موافقت کنند، متقاضی برای دریافت وام بدون ضامن از بانک باید سپرده بانکی داشته باشد و این سپرده هم تا آخرین روز تسویه وام در دسترس نخواهد بود. درواقع فرد باید بخشی از بودجه خود را به بانک بدهد تا بتواند وام بگیرد.

نئوبانک چیست و چگونه به تسهیل فرایند اخذ تسهیلات کمک می‌کند؟

در چنین شرایطی ظهور نئوبانک‌ها توانسته دریچه جدیدی در حوزه خدمات بانکی را رو به متقاضیان باز کند. اصطلاح نئوبانک برای نسل جدید مؤسسات مالی و بانکی به‌ کار برده می‌شود که سعی دارند مدل کسب‌وکار بانک را از پایه، مورد بازنگری و خلق مجدد قرار دهند. در این نوع بانک‌ها شعبه فیزیکی، معنا و کارکرد سابق خود را از دست می‌دهد و هر آنچه کاربران نیاز دارند، از افتتاح حساب و برداشت و پرداخت پول گرفته تا اخذ اعتبار و اعتبارسنجی همگی با مراجعه به اپلیکیشن نئوبانک‌ها انجام می‌شود.

ورود و گسترش نئوبانک‌ها تحول بزرگی را در عرصه بانکداری رقم زده و باعث شده،‌ طیف وسیعی از قابلیت‌ها و مزیت‌ها در دسترس مشتریان قرار گیرد؛ قابلیت‌هایی که تا پیش‌ از این به‌سختی و با هزینه زیادی به کاربران ارائه می‌شد و حالا به کمک نئوبانک‌ها ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر شده است. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌ها ارائه تسهیلات به متقاضیان است. همان‌طور که گفته شد، دریافت اعتبار معمولاً فرایند طاقت‌فرسایی است، اما با وجود نئوبانک‌ها بدون حتی نیاز به خروج از منزل یا ضامن و وثیقه می‌توان تسهیلات دریافت کرد.

ویپاد چیست و چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

در ایران پلتفرم‌ها و نئوبانک‌هایی درراستای ارائه تسهیلات آنلاین فعالیت می‌کنند که از جمله آنها می‌توان به ویپاد اشاره کرد. درواقع بانک پاسارگاد از طریق ویپاد امکان استفاده از خدمات متنوع بانکی، از افتتاح حساب گرفته تا دریافت تسهیلات، سپرده‌گذاری، انتقال وجه هوشمند و…  را به‌‌صورت کاملاً آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای مشتریان خود فراهم کرده است. بر این اساس، افراد بدون نیاز به ضامن، وثیقه، چک و سفته می‌توانند تسهیلات خرد را از این بانک دیجیتال دریافت کنند. در نئوبانک ویپاد اعطای تسهیلات آنلاین بر مبنای اعتبارسنجی شخص وام‌گیرنده بوده و اعتبارسنجی به‌ معنای سنجش رفتار مالی متقاضی در شبکه مالی کشور است.

ثبت‌نام و شروع کار با برنامه ویپاد

برای شروع استفاده از ویپاد، در ابتدا باید اقدام به نصب برنامه، ثبت‌نام و احراز هویت کرد. بنابراین در ابتدا باید برنامه را نصب کرد. برای نصب برنامه می‌توان به اپ استورها و وب‌سایت ویپاد مراجعه یا از نسخه تحت وب ویپاد استفاده کرد. مرحله دوم شامل ورود به برنامه و ثبت‌نام با شماره موبایلی که به نام خود فرد است، می‌شود. در مرحله سوم کد تأیید دریافت و در مرحله چهارم احراز هویت با واردکردن اطلاعات کارت ملی و بارگذاری فیلم از چهره فرد تکمیل می‌شود. در مرحله آخر نیز ثبت درخواست رایگان کارت صورت می‌گیرد.

امکانات و خدمات اپلیکیشن ویپاد

یکی از خدماتی که اپلیکیشن ویپاد ارائه می‌دهد، تسهیلات خرد است. گزینه «حساب پشتوانه» که هم در صفحه اصلی و هم در صفحه خدمات به ‌چشم می‌خورد، تسهیلات منحصربه‌فردی است که ویپاد برای کاربران خود در نظر گرفته است. متقاضی  به‌‌عنوان یکی از کاربران ویپاد، با استفاده از طرح پشتوانه می‌تواند بین یک تا 15 میلیون تومان تسهیلات دریافت کند. در این میان تنها اعتبار یک میلیون تومانی به‌صورت آنی قابل دریافت است. بقیه مبالغ نیز با توجه به مجموعه رفتارهای کاربر و به‌صورت پلکانی برای او فعال می‌شوند.

نحوه دریافت وام آنلاین از ویپاد

برای دریافت تسهیلات آنلاین از ویپاد تنها چند دقیقه لازم است و مشتری با فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری را دریافت می‌کند که با استفاده از آن می‌تواند بدون محدودیت، از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کند.

متقاضی برای بهره‌مندی از مزایای حساب پشتوانه ابتدا باید در ویپاد افتتاح حساب کند، کارت فیزیکی را دریافت کرده و آن را فعال کند. سپس در صفحه اصلی برنامه به گزینه «حساب پشتوانه» رفته و اعتبار مد‌نظر را انتخاب کند. در ادامه ۱۰ هزار تومان کارمزد برای اعتبارسنجی و همچنین کارمزدی برای خدمات دیجیتال دریافت می‌شود. درنهایت و پس از انجام اعتبارسنجی، درصورت عدم وجود بدهی در شبکه بانکی برای شخص، حساب پشتوانه فعال می‌شود و اعتبار مورد نظر در اختیار فرد قرار می‌گیرد.

پس از اعتبارسنجی موفق و فعال‌سازی حساب پشتوانه، مشتری وارد دوره مصرف اعتبار می‌شود. مهلت مصرف اعتبار برای تمامی مبالغ ۱۰روز است. دریافت‌کننده تسهیلات، از زمان پایان فرصت مصرف، ۲۰ روز مهلت خواهد داشت (تا روز 31 از زمان دریافت تسهیلات) تا تسویه‌حساب بدهی را به‌صورت «یک‌جا» انجام دهد یا با انتخاب گزینه «بازپرداخت مرحله‌ای»، امکان بازپرداخت را برای خود فراهم کند. برای تسهیلات یک تا 10 میلیون تومان، بازپرداخت یک تا 4 ماهه است. برای تسهیلات 15 میلیون تومانی، بازپرداخت یک تا 6 ماهه.

کارمزد خدمات دیجیتال برای اعتبارهای یک، دو، سه، چهار، پنج، هفت، ده و پانزده میلیون تومانی به‌ترتیب معادل ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۱، ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار تومان است. در اولین مرحله درخواست تسهیلات بدون ضامن و وثیقه، امکان دریافت اعتبار یک میلیون تومانی وجود دارد. درصورت دریافت و مصرف این اعتبار و بازپرداخت آن، امکان دریافت اعتبار ۲ تا ۱۵ میلیون تومانی به‌صورت خودکار، مبتنی بر رفتار مالی در اپلیکیشن ویپاد شامل سپرده‌گذاری، کارکرد حساب، تراکنش با اپلیکیشن، پرداخت به‌موقع بدهی تسهیلات دریافتی و… فراهم می‌شود.

پرسش و پاسخ

1- نئوبانک چیست؟

در این نوع بانک‌ها، شعبه فیزیکی معنا و کارکرد سابق خود را از دست می‌دهد و هر آنچه کاربران نیاز دارند، از افتتاح حساب و برداشت و پرداخت پول گرفته تا اخذ وام و اعتبارسنجی همگی با مراجعه به اپلیکیشن نئوبانک‌ها انجام می‌شود.

2- ویپاد چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

بانک پاسارگاد از طریق ویپاد به‌عنوان محصول داتین امکان استفاده از خدمات متنوع بانکی، از افتتاح حساب گرفته تا دریافت تسهیلات، سپرده‌گذاری، انتقال وجه هوشمند و… را به‌صورت کاملاً آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای مشتریان خود فراهم کرده است.

3- دریافت تسهیلات آنلاین از ویپاد چگونه است؟

برای دریافت تسهیلات آنلاین از ویپاد تنها چند دقیقه لازم است و مشتری با فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری را دریافت می‌کند که با استفاده از آن می‌تواند بدون محدودیت، از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

بانکداری دیجیتال امروزه دیگر از یک مفهوم فراتر رفته و تبدیل به گونه‌ای جدید از بانکداری شده است. اندازه‌ بازار بانکداری دیجیتال در سال 2020 به بیش از 8 تریلیون دلار افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود که در بازه‌ زمانی بین 2021 و 2027 با نرخ مرکب سالانه (CAGR) ۵ درصد رشد کند و در سال ۲۰۲۷ به ۱۰ تریلیون دلار برسد.
مهم‌ترین تاثیری که فرایندها در مدل کسب‌وکار دارند، این است که می‌توانند فرایند خلق ارزش را در لایه‌های مختلف سازمان پیچیده یا ساده، سریع یا کند، قانونی یا غیرقانونی کنند. بنابراین چابک‌سازی فرایندها به معنای ساده‌سازی در چارچوب قوانین است.
بانک‌های دیجیتال به مشتریان هم این امکان را می‌دهند که برای مثال در هر زمان و هر جا که بخواهند در عرض چند دقیقه با گوشی هوشمند خود حساب باز کنند و البته عبور از فرایندهای سنتی به دیجیتالی، هزینه‌های عملیاتی خود بانک‌ها را هم کاهش می‌دهد.
با ویپاد حساب بانکی خود را آنلاین ایجاد کنید و از خدمات بانکی اینترنتی بهره‌مند شوید، خدماتی مثل دریافت تسهیلات بدون وثیقه، کارت هدیه مجازی بدون کارمزد و پشتیبانی آنلاین و تلفنی 24 ساعته.