سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

سامانه مانیتورینگ رصد، نخستین نرم‌افزار جامع پایشگر بومى است که منطبق با استانداردهاى داخلى و با رعایت حداکثر امنیت، راه حلى کامل به مشتریان ارائه مى‌دهد.

رصد این امکان را فراهم می‌کند تا مدیران و کارشناسان فناورى اطلاعات بتوانند به صورت یکپارچه تمامى اطلاعات مرتبط با عملکرد زیرساخت (سخت‌افزار، شبکه ارتباطى و…) و سامانه‌ها را مشاهده کرده و در نهایت کاربر بتواند در یک نماى منسجم و یکپارچه به بررسى اطلاعات جمع‌آورى‌شده بپردازد.

ویژگى منحصربه‌فرد این سامانه توانایى دریافت و تحلیل اطلاعات تخصصى عملکرد سامانه‌هاى بانکى است. هدف غایی پایشگر رصد این است که با جمع‌آوری اطلاعات دقیق و تحلیلی از وضعیت عملکرد مجموعه‌ نرم‌افزارهای مورد استفاده در سازوکار فناوری اطلاعات سازمان‌ها، این امکان فراهم شود تا فرایند عیب‌یابی، تنظیم و بهبود، به سریع‌ترین شکل ممکن و با کمترین هزینه‌ انسانی صورت پذیرد.

بر این اساس پایشگر رصد این امکان را فراهم می‌کند تا مجموعه‌ وسیعی از اطلاعات از سطوح مختلف فناوری اطلاعات و با استفاده از روش‌های مختلف جمع‌آوری شده و در اختیار موتور تحلیل اطلاعات پایشگر رصد قرار گیرد.

پایشگر رصد این امکان را فراهم می‌کند که هر اطلاع خاص، به روش‌های مختلف و با سطوح جزئیات متفاوت، در نماهای گوناگون، برای کاربران و گروه‌های مختلف مخاطب این سیستم به نمایش درآید. به این ترتیب پایشگر رصد، این امکان را به کاربران خود می‌دهد که نمایی دقیق از لایه‌های مختلف و ارتباطات سیستم‌ها داشته و بر اساس گزارش وضعیت کنونی و تحلیل رفتار آنها، محل دقیق اشکال را تشخیص دهند.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

ارائه اطلاعات لحظه‌ای با حداکثر تأخیر ۱ دقیقه
ایجاد گزارش‌های تحلیلی بانک مرکزی
مانیتورینگ کامل ترمینال ها و پایگاه داده ها و BI
فارسی بودن
صرفه‌جویی در هزینه
دلخواه‌سازی
پشتیبانی 24 ساعته و شناسایی و ردیابی خطا
کاهش جریمه حاصل از تراکنش‌ها

زیرسیستم

مانیتورینگ شتاب
داشبوردهای عمومی
گزارشات انحصاری
مدیریت خرابی
سلامت بانک
امنیت عملیات
توان و عملکرد

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.