سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

تجمیع داده‌هاى سامانه‌هاى مختلف و آماده‌سازى آنها براى تولید اطلاعات و گزارش‌هاى تحلیلى وظیفه انباره داده است. انباره داده داتین به کمک سامانه واکشى داده به سهولت به سامانه‌هاى تولیدى این شرکت و سایر سامانه‌هاى مورد استفاده مشترى متصل شده و داده‌هاى آنها را دریافت و تجمیع مى‌کند.

انباره داده‌ها مخزنی جهت نگهداری داده به‌ صورت یکپارچه و موضوع‌گرا با قابلیت بازگشت به گذشته است و از آن به‌ عنوان بستری جهت پشتیبانی از فرایندهای تصمیم‌گیری کلان استفاده می‌شود. بر همین اساس در روند شکل‌گیری انباره داده‌ها اجزای مختلفی همچون منابع داده‌ای مختلف، نواحی مختلف انتقال داده و غیره درگیر هستند.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

پاکسازی داده‌ها
طراحی انباره داده اختصاصی
مدیریت جامع داده‌ها
Data dictionary (شناخت و درک دقیق فیلدهای اطلاعات)

زیرسیستم

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.