داتین از چهارمین دوره مسابقه کدنویسی مبهم حمایت می‌کند

مفهوم بانکداری باز که در سال‌های اخیر بسیار مرکز توجه بانک‌ها و شرکت‌های استارت‌آپی واقع شده به بستری نیاز دارد که امکان ارائه سرویس‌های بانکی در قالب وب‌سرویس‌های استاندارد و مدیریت آن را فراهم کند. این موضوع توسط سامانه ESB شرکت داتین تأمین می‌شود.

به عبارت دیگر، سامانه ESB این امکان را در اختیار هر بانک بهره‌بردار قرار می‌دهد که خدمات جاری در بانک را در قالب وب‌سرویس‌های استاندارد مورد بهره‌برداری و مدیریت قرارداد دهد. این سامانه گام ابتدایی جهت ورود به فضای بانکداری باز خواهد بود.

از سوی دیگر با بهره‌گیری از این سامانه، امکان ترکیب محصولات بانکی با محصولات و خدمات سایر حوزه‌ها و تولید محصولات جدید فراهم می‌شود. از این رو این محصول در ادوار اخیر بسیار مورد توجه بانک‌ها قرار گرفته است.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

مدیریت احراز هویت سرویس‌ها
کش کردن اطلاعات و بهبود پرفورمنس
امکان مدیریت صف درخواست‌ها و اولویت‌بندی
مدیریت قوانین کسب‌وکاری
توزیع درخواست‌ها توسط Load Balancer
بهره‌مندی از صفحه کاربری و داشبورد گزارشات
محدودیت IP
پشتیبانی از SOAP و REST
دارا بودن امکان مدیاتور به منظور کاهش عملیات برنامه‌نویسان

زیرسیستم

تعریف مشتری
تعریف کاربر
مدیریت ماژول‌ها
مدیریت دسترسی
قیمت‌گذاری
صورت‌حساب
وضعیت سیستم

آخرین اخبار

 
داتین از چهارمین دوره مسابقه کدنویسی مبهم با هدف حمایت از دانشجویان مستعد کشور حمایت می‌کند. سیزدهم بهمن ماه داتین درحالی از رویداد کدنویسی مبهم با حضور دانشجویان برنامه‌نویس حمایت می‌کند که چند سالی است از ایده تاسیس مدرسه داتین می‌گذرد.
 
 برخی بانک‌ها محصول آماده کربنکینگ را خریداری و بعضی دیگر خود این سامانه متمرکز را تولید می‌کنند. شرکت نرم‌افزاری داتین از جمله تولیدکنندگان کربنکینگ  در ایران است که می‌تواند خدمات مختلفی را در قالب کر خود به بانک‌ها ارائه دهد.
 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.