داتین از چهارمین دوره مسابقه کدنویسی مبهم حمایت می‌کند

به منظور کاهش ریسک بانک در هنگام اعطاى تسهیلات و تعهدات به ویژه تسهیلات و تعهدات کلان به مشتریان لازم است تا ذی‌نفع‌هاى واحد دریافت‌کننده، شناسایى شوند. سامانه ذی‌نفع واحد با شناخت روابط بین مشترى‌ها و همچنین بر اساس آیین‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان ابلاغى بانک مرکزى، مصادیق ذی‌نفع‌هاى واحد را شناسایى کرده و سابقه آنها را نگهدارى می‌کند.

ذی‌نفع واحد، یک یا چند شخص حقیقی یا حقوقی است که به طور مستقل و به واسطه برخورداری از روابط مالکیتی، مدیریتی، مالی و کنترلی یا به هر نحو دیگری می‌توانند موسسه اعتباری را در معرض ریسک قرار دهند؛ به این ترتیب که مشکلات یکی از آنها بتواند به دیگری تسری یابد، و منجر به عدم بازپرداخت یا ایفای به موقع تسهیلات یا تعهدات آنها شود. پایه‌ محاسبه‌ ذی‌نفع واحد، روابط مشتریان با یکدیگر بوده و سیستم بر اساس آن اقدام به شناسایی ذی‌نفع واحد می‌کند.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

پایش مستمر روابط بین مشتریان
داشبورد مدیریتی بانک
خروجی اکسل روابط
نمایش ماتریسی روابط و سقف اعتبار و تعهدات
نمایش گراف برای درک سریع و راحت روابط
پایش خودکار اطلاعات و گزارش هوشمند روابط معیوب
نمایش روابط منقضی

زیرسیستم

اطلاعات پایه
داشبورد
مشتری‌ها
روابط
ذی‌نفع‌های واحد مشتری
واحدهای تابعه مشتری
نمایش گرافی روابط مشتری
فرم‌های ذی‌نفع واحد
نمایش داده‌های معیوب

آخرین اخبار

 
داتین از چهارمین دوره مسابقه کدنویسی مبهم با هدف حمایت از دانشجویان مستعد کشور حمایت می‌کند. سیزدهم بهمن ماه داتین درحالی از رویداد کدنویسی مبهم با حضور دانشجویان برنامه‌نویس حمایت می‌کند که چند سالی است از ایده تاسیس مدرسه داتین می‌گذرد.
 
 برخی بانک‌ها محصول آماده کربنکینگ را خریداری و بعضی دیگر خود این سامانه متمرکز را تولید می‌کنند. شرکت نرم‌افزاری داتین از جمله تولیدکنندگان کربنکینگ  در ایران است که می‌تواند خدمات مختلفی را در قالب کر خود به بانک‌ها ارائه دهد.
 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.