سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

تصمیم‌گیری در حوزه منابع انسانی، نیازمند اطلاعات دقیقی از ابعاد مختلف فعالیت‌های دپارتمان منابع انسانی سازمان است. بنابراین هر چه اطلاعات دقیق‌تری در این حوزه در اختیار ساختارهای مدیریتی یک سازمان قرار گیرد، تصمیماتی که در آن سازمان اتخاذ میشود موثرتر و بهینه‌تر خواهد بود.

سامانه مدیریت منابع انسانی که به عنوان مهم‌ترین محصول راهکار جامع سازمانی (ERP) داتین در حوزه عملکردی بانک‌ها به شمار می‌آید یک راه ­حل مدیریتی مبتنی بر فناوری اطلاعات است و هدف آن یکپارچگی و گردش اطلاعات بین بخش‌های مختلف دپارتمان منابع انسانی از جمله جذب و استخدام، آموزش و ارزشیابی، حقوق و دستمزد، رفاه و… است.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

کنترل و مدیریت تردد پرسنل و امکان ثبت درخواست‌های حضور و غیاب به صورت کاملا مکانیزه و سیستمی
قابلیت ارتباط با دستگاه کارت ساعت و امکان ثبت ورود و خروج از دستگاه
انجام کلیه فرایندهای محاسباتی حقوق و دستمزد پرسنل مطابق با آیین‌نامه سازمان
واریز حقوق و صدور اسناد حسابداری به صورت اتوماتیک از طریق ارتباط با سامانه بانکداری متمرکز
مدیریت فرایندهای آموزشی پرسنل مطابق با استانداردهای تعیین شده و برگزاری دوره‌های آموزش از راه دور
ارزیابی عملکرد پرسنل مطابق با اهداف شغلی تعیین شده در سازمان
مدیریت خدمات رفاهی پرسنل از جمله صندوق و تسهیلات بیمه‌های مکمل، اماکن رفاهی، پوشاک، تغذیه و …

زیرسیستم

جذب و استخدام
تشکیلات و ساختار سازمانی
پرسنلی و احکام
حقوق و دستمزد
حضور و غیاب
بیمه‌های تکمیلی
تسهیلات و صندوق
آموزش و LMS
ارزیابی عملکرد
اماکن رفاهی

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.