همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس

شرکت داتین با تجهیز چندین سرور در نقاط مختلف دنیا اما به شکل مجتمع و مرتبط، فضایی ایجاد کرده که تحت عنوان CDN بانکی شناخته می‌شود. این سامانه مدیریت دسترسی کاربران متقاضی دسترسی به وب‌سایت بانک یا شرکت پرداخت را بر عهده دارد.

پس از فراخوانی وب‌سایت توسط کاربر، سامانه CDN بانکی با تشخیص موقعیت جغرافیایی کاربر، او را به نزدیک‌ترین سروری که امکان پاسخگویی به درخواست او را دارد هدایت می‌کند. در نتیجه کاربر بدون تشخیص هیچ تغییری، امکان دسترسی به محتوای مورد درخواست خود را خواهد داشت و اصلا در انتظار خلوت‌شدن سرور نخواهد ماند.

بدیهی است در صورت شلوغ‌بودن سرور نزدیک به کاربر (از نظر جغرافیایی)، سامانه کاربر را به سرور دیگری که امکان پاسخگویی سریع‌تر و مطلوب‌تر داشته باشد هدایت می‌کند و در این صورت کاربر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب خود خواهد رسید. این سامانه با اهداف مختلفی طراحی شده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به جلوگیری از دسترس‌ خارج‌‌شدن وب‌سایت بانک در نتیجه حملات سایبری DDOS (تحمیل درخواست کاذب به تعداد بیشتر از توان پاسخگویی سرور و از دسترس خارج‌شدن آن) اشاره کرد. یکی دیگر از کاربردهای این سامانه سفارشی‌سازی صفحه وب‌سایت متناسب با مناطق جغرافیایی گوناگون است.

ویژگی

معماری کاملا بومی قابل شخصی‌سازی و پیکربندی اختصاصی
ارائه Cache Hit Ratio حداقل 80%
امکانInline نبودن لایه پخش محتوا
مطابقت با افزایش روز‌افزون ترافیک
ارائه SLA
هماهنگی با RFC 3466 و RFC3568
مدیریت محتوای ورودی
ارائه خدمات مربوط به OSS/BSS و CAS/DRM
پشتیبانی از SSL و Secure Token و Encryption
قابلیت ارائه خدمات بر بستر IPv6
مانیتورینگ حرفه‌ای زیرساخت CDN