سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

شرکت داتین با تجهیز چندین سرور در نقاط مختلف دنیا اما به شکل مجتمع و مرتبط، فضایی ایجاد کرده که تحت عنوان CDN بانکی شناخته می‌شود. این سامانه مدیریت دسترسی کاربران متقاضی دسترسی به وب‌سایت بانک یا شرکت پرداخت را بر عهده دارد.

پس از فراخوانی وب‌سایت توسط کاربر، سامانه CDN بانکی با تشخیص موقعیت جغرافیایی کاربر، او را به نزدیک‌ترین سروری که امکان پاسخگویی به درخواست او را دارد هدایت می‌کند. در نتیجه کاربر بدون تشخیص هیچ تغییری، امکان دسترسی به محتوای مورد درخواست خود را خواهد داشت و اصلا در انتظار خلوت‌شدن سرور نخواهد ماند.

بدیهی است در صورت شلوغ‌بودن سرور نزدیک به کاربر (از نظر جغرافیایی)، سامانه کاربر را به سرور دیگری که امکان پاسخگویی سریع‌تر و مطلوب‌تر داشته باشد هدایت می‌کند و در این صورت کاربر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب خود خواهد رسید. این سامانه با اهداف مختلفی طراحی شده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به جلوگیری از دسترس‌ خارج‌‌شدن وب‌سایت بانک در نتیجه حملات سایبری DDOS (تحمیل درخواست کاذب به تعداد بیشتر از توان پاسخگویی سرور و از دسترس خارج‌شدن آن) اشاره کرد. یکی دیگر از کاربردهای این سامانه سفارشی‌سازی صفحه وب‌سایت متناسب با مناطق جغرافیایی گوناگون است.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

معماری کاملا بومی قابل شخصی‌سازی و پیکربندی اختصاصی
ارائه Cache Hit Ratio حداقل 80%
امکانInline نبودن لایه پخش محتوا
مطابقت با افزایش روز‌افزون ترافیک
ارائه SLA
هماهنگی با RFC 3466 و RFC3568
مدیریت محتوای ورودی
ارائه خدمات مربوط به OSS/BSS و CAS/DRM
پشتیبانی از SSL و Secure Token و Encryption
قابلیت ارائه خدمات بر بستر IPv6
مانیتورینگ حرفه‌ای زیرساخت CDN

زیرسیستم

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.