سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) که تحت عنوان سامانه مدیریت درگاه پرداخت اینترنتی نیز شناخته می‌شود، امکان تعریف و مدیریت عملیات مربوط به درگاه‌های پرداخت اینترنتی را که معمولا در فروشگاه‌های اینترنتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، فراهم می‌سازد.

همچنین یکی از مهم‌ترین اقدامات بانک‌ها در راه تبدیل‌شدن به یک بانک الکترونیکی، ایجاد زیرساخت‌هایی چون پرداخت الکترونیک است. درگاه پرداخت، نوعی سرویس مبتنی بر مشتری است که توسط نرم‌افزارهای ارائه‌دهنده خدمات تجارت الکترونیک، بانک‌ها یا شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت ارائه می‌شود و تسهیل‌کننده فرایند انتقال مالی از طریق تبادل اطلاعات به وسیله یک درگاه و بانک است.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

نیازمند ارتباط با سوئیچ بانک
اعمال کنترل‌های لازم بر روی اطلاعات ورودی به صورت Client side و Server side
وجود KEY Logger‌ها برای ممانعت از دستبرد افراد سودجو
راهنمایی بیشترکاربران از طریق help
ارتباط با سامانه پیوند بانک مرکزی
پیاده‌سازی امکان کارت مجازی
امکان عضویت در سایت و ذخیره اطلاعات كاربر عضو شده در تکرار تراکنشات
امکان پیگیری تمامی تراكنش‌ها برای اعضا

زیرسیستم

پرداخت اینترنتی
انتقال وجه
خرید اینترنتی
خرید شارژ
پرداخت قبض
پرداخت قبض گروهی
انتقال کارت به حساب
صدور کارت مجازی
صورت‌حساب
عملیات کارت و رمز
مانده حساب

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.