همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس
مدیریت پایگاه داده بخشی از خدمات زیرساختی داتین برای توسعه و پشتیبانی سامانه های این شرکت است که امکان مدیریت و پشتیبانی از حجم عظیم داده‌های رابطه‌ای و کلان داده‌ها را فراهم می‌کند. طراحی ساختار استقرار پایگاه داده، تهیه نسخه پشتیبان،‌نظارت فعال بر پایگاه داده و امنیت و حفاظت از داده‌ها بخشی از فعالیت‌هایی است که در تیم پایگاه داده داتین انجام می‌شود.
طراحی ساختار استقرار پایگاه داده و تهیه نسخه پشتیبان

با توجه به نیازمندی مشتریان، ساختار مناسب برای استقرار پایگاه داده‌ها طراحی و به‌منظور پوشش کامل نیازمندی آنها از ابزارهای مختلف پایگاه داده و نسخه‌های متنوع استفاده می‌شود. همچنین، تیم پایگاه داده داتین برنامه جامعی برای تهیه نسخه‌های پشتیبانی از پایگاه داده‌ها ارائه می‌دهد تا تهیه نسخه کامل پشتیبان به‌صورت هفتگی و نسخه‌هایی از تغییرات به‌صورت روزانه و لحظه‌ای با استفاده از روش Hot Backup انجام شود. این فعالیت باعث می‌شود تا دلایل تاثیر روی سامانه را کاهش داده و بازخوانی اطلاعات را از نسخه‌های پشتیبان تا لحظه دلخواه فراهم کند.

نظارت فعال بر پایگاه داده و امنیت و حفاظت از داده‌ها

در ادامه، داتین با استفاده از آخرین فناوری‌های نرم‌افزاری و زیرساختی، فعالیت و سلامت پایگاه داده را لحظه‌ای در طول شبانه روز پایش می‌کند تا از ارایه خدمات بدون وقفه به مشتریان خود اطمینان حاصل کند. هر گونه پیام یا خطا در طول شبانه‌روز به‌صورت خودکار به تیم پایگاه داده اطلاع‌رسانی و اقدمات لازم برای رفع خطاها یا مشکلات انجام می‌شود که درصورت بروز رخداد در پایگاه داده اصلی، امکان انتقال خودکار به پایگاه داده استندبای فراهم شده است. همچنین برای جلوگیری از افت کارآیی پایگاه داده اصلی، کارهای حجیم به پایگاه داده استندبای منتقل می‌شود.