برای ارائه اعتبار به کاربران ویپاد، رفتارسازی کردیم
EN
EN
مدیریت پایگاه داده بخشی از خدمات زیرساختی داتین برای توسعه و پشتیبانی سامانه‌های این شرکت است که امکان مدیریت و پشتیبانی از حجم عظیم داده‌های رابطه‌ای و کلان داده‌ها را فراهم می‌کند. طراحی ساختار استقرار پایگاه داده، تهیه نسخه پشتیبان،‌ نظارت فعال بر پایگاه داده و امنیت و حفاظت از داده‌ها بخشی از فعالیت‌هایی است که در تیم پایگاه داده داتین انجام می‌شود.
نظارت فعال بر پایگاه داده و امنیت و حفاظت از داده‌ها

در ادامه، داتین با استفاده از آخرین فناوری‌های نرم‌افزاری و زیرساختی، فعالیت و سلامت پایگاه داده را به‌صورت لحظه‌ای در طول شبانه روز پایش می‌کند تا از ارائه خدمات بدون وقفه به مشتریان خود اطمینان حاصل کند. هرگونه پیام یا خطا در طول شبانه‌روز به‌صورت خودکار به تیم پایگاه داده اطلاع‌رسانی و اقدامات لازم برای رفع خطاها یا مشکلات انجام می‌شود و درصورت بروز رخداد در پایگاه داده اصلی، امکان انتقال خودکار به پایگاه داده استندبای فراهم شده است. همچنین برای جلوگیری از افت کارایی پایگاه داده اصلی، کارهای حجیم به پایگاه داده استندبای منتقل می‌شود.

طراحی ساختار استقرار پایگاه داده و تهیه نسخه پشتیبان

برای استقرار پایگاه داده‌ها، ساختاری متناسب با نیازمندی مشتریان طراحی و به‌منظور پوشش کامل این نیازمندی‌ها، از ابزارهای مختلف پایگاه داده و نسخه‌های متنوع استفاده شده است. همچنین، تیم پایگاه داده داتین برنامه جامعی برای تهیه نسخه‌های پشتیبانی از پایگاه داده‌ها ارائه می‌دهد تا تهیه نسخه کامل پشتیبان به‌صورت هفتگی و نسخه‌هایی از تغییرات به‌صورت روزانه و لحظه‌ای با استفاده از روش Hot Backup انجام شود. این فعالیت باعث می‌شود تا دلایل تاثیر روی سامانه را کاهش داده و بازخوانی اطلاعات را از نسخه‌های پشتیبان تا لحظه دلخواه فراهم کند.