برگزاری بوت کمپ آموزشی Administration مدرسه داتین در روزهای آغازین 1402

سامانه مدیریت کارت و کارت اعتباری مسئولیت مدیریت کارت‌های بانکی در انواع نقدی، اعتباری، هدیه و بن‌کارت را بر عهده دارد. اموری نظیر صدور، رمزگذاری، صدور المثنی، تطبیق و صحت‌سنجی، تناظر شماره کارت و شماره سپرده و ابطال کارت‌های بانکی توسط این سامانه انجام می‌شود.

همچنین مدیریت اتصال یک شماره کارت به یک یا چند شماره سپرده توسط این سامانه انجام‌پذیر است. یکی دیگر از امکاناتی که به واسطه این سامانه در اختیار بانک قرار می‌گیرد، امکان صدور و فروش کارت‌های هدیه و بن‌کارت با مبالغ مختلف و تعریف کارمزد برای صدور آن است که مبلغ ثابت و مشخصی در یک کارت ثبت می‌شود.

مبلغ ثبت‌شده در کارت‌های هدیه امکان افزایش از طریق واریز وجه به شماره کارت را نخواهد داشت و پس از اتمام مبلغ موجودی کارت هدیه، قابلیت شارژ مجدد آن نیست. بن‌کارت‌ها نیز امکان تخصیص امتیازات خاص و دوره‌ای به کارکنان سازمان‌ها را برای نهادهای سازمانی فراهم می‌سازد.

همچنین سامانه مدیریت کارت و کارت اعتباری شرکت داتین با قابلیت ایجاد کارت‌های اعتباری مبتنی بر عقود تسهیلاتی نظیر مرابحه که در بازار بانکی کشور مورد استفاده است، امکان صدور کارت‌های اعتباری و مدیریت بازپرداخت آن را برای بهره‌بردار محصول میسر می‌سازد.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

طراحی کاملا مستقل و بدون نیاز به سیستم‌های دیگر
امکان اتصال به چند سوئیچ بانکی به صورت همزمان
امکان صدور کارت برای بانک‌ها و موسسات صادرکننده کارت اعتباری مختلف به صورت همزمان
امکان صدور انواع کارت‌های اعتباری مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی
دارا بودن زیرسیستم حسابداری و GL مستقل
دارا بودن زیرسیستم تسهیلات مستقل
امکان انتقال اسناد حسابداری به صورت برخط یا به صورت تجمیعی به سامانه حسابداری بانک
قابلیت دریافت مشتریان از CIF و یا تعریف مشتریان به تعداد نامحدود
توانایی سرویس‌دهی به شبکه شتاب و سایر شبکه‌ها براساس استاندارد ISO8583 و استاندارد شتاب
پشتیبانی از استانداردهای VSDC (ویزا) و MChip (مسترکارت)
قابلیت اخذ گزارشات مختلف بسته به نظر بانک با استفاده از امکانات پایگاه اطلاعاتی

زیرسیستم

مدیریت
مشتری
کارت خام
کارت
کارت پیش پرداخته
پرونده اعتباری
صورت‌حساب
پرداخت
گزارشات
سامانه پل
مدیریت مجازی شماری و ریسک
پردازش تراکنش
پایان روز کاری
امنیت

آخرین اخبار

 
با توسعه فناوری‌های مالی در دهه‌های اخیر، انواع روش‌های پرداخت نیز دچار تغییر و تحول شده و صورت‌های جدیدی به خود گرفته‌اند. یکی از این روش‌ها، ‌BNPL است که از زیرمجموعه‌های روش پرداخت اعتباری است.
 
سومین شماره از فصلنامه فناوری‌های مالی با نگاهی پرونده‌ای به موضوع «اقتصاد صنعت فناوری اطلاعات» و پرداختن به عناوینی همچون ارزش‌گذاری و قیمت‌گذاری نرم‌افزار، ملاحظات شرکت در مناقصات نرم‌افزارها و... منتشر شد.
 
بانکداری اجتماعی رویکردی متفاوت برای بانکداری و منفعت ناشی از عملیات بانکداری اراِئه می‌کند. طبق این تعریف، مسئولیت اصلی بانک‌ها افزایش تعامل و شراکت در توسعه‌ جامعه و موفقیت در حفظ محیط زیست در امروز و آینده است. بنابراین بانک‌های اجتماعی بر منافع مشترک و همگانی جامعه متمرکز می‌شوند و در فعالیت آنها خود پول و سود مالی صرفا هدف نهایی نیست.