سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

سامانه‌ متمرکز ارزی داتین دارای ویژگی‌های متعدد و قابل توجهی است که این امر قابلیت‌های فراوانی را در اختیار بانک‌ها قرار داده و در پیشبرد اهداف آنها مؤثر خواهد بود.

ساختار سامانه‌ بانکداری ارزی داتین بر اساس معماری مبتنی بر وب طراحی و پیاده‌سازی شده است. چندارزی‌بودن یک سامانه‌ بانکی معمولاً از دو منظر قابل بررسی است؛ یکی امکان تعریف محصولات به ارزهای مختلف و دیگری امکان تعریف محصولاتی که همزمان بتوانند با چند ارز مختلف، عملیات انجام دهند.

در سامانه‌ بانکداری متمرکز داتین، ارزها تفاوتی با یکدیگر ندارند و فقط یک ارز، به عنوان مثال ریال، ارز پایه‌ سیستم تعریف می‌شود و حتی این تعریف می‌تواند به ازای شعب مختلف، گوناگون باشد. به این ترتیب، شعبه‌ای که در کشور دیگری مشغول به فعالیت است می‌تواند از ارز رایج آن کشور به عنوان ارز پایه‌ خود بهره ببرد. در نتیجه هر دو بُعد چندارزی‌بودن سامانه‌های بانکی قابل رؤیت است و در کنار امکان ایجاد هر محصولی با ارزهای مختلف، امکان داشتن یک محصول با ارزهای مختلف نیز وجود دارد.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

ساختار متمرکز و مبتنی بر وب
پارامتریک بودن سامانه
رویداد محور بودن
ارتباط با سامانه‌های جانبی
استقلال نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از پایگاه داده
استقلال از پلتفرم
مقیاس‌پذیری
سفارشی‌سازی

زیرسیستم

اطلاعات پایه
مبادلات ارزی
اعتبارات اسنادی
فاینانس
چک‌ها
مدیریت حوالجات
سوئیفت
ضمانت‌نامه ارزی
سامانه‌های بانک مرکزی
گزارشات

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.