سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

سامانه بازرسی و حسابرسی با ایجاد بستر مناسب جهت تعریف، هدایت و گزارش‌گیری فرایند های بازرسی و حسابرسی شعب، به واحد نظارتی بانک‌ها امکان می‌دهد فرایند های اجرایی و مالی شعب خود را بر اساس ضوابط اجرایی و رهنمودهای مراتب مختلف مدیریتی هدایت کرده و از بروز عدم انطباق در امور اجرایی و مالی جلوگیری کنند.

Rate this software-systems
ویژگی‌ها

قابلیت تعریف بازرس، سربازرس، احکام بازرسی، اوراق ملاحظات، بندهای اوراق ملاحظات، ضوابط اوراق ملاحظات، ریسک‌های اوراق ملاحظات، قالب رهنمود ها، چک لیست احکام، انواع احکام بازرسی و گیرندگان رونوشت در فرایند بازرسی
قابلیت تعریف قالب های متنوع جهت انواع احکام در راستای تسریع در فرایند ایجاد بند های اوراق ملاحظات در احکام
قابلیت استفاده از گزارشات سامانه های ERP و هوش تجاری (BI) جهت ایجاد بندهای اوراق ملاحظات
هدایت فرایند بازرسی و ارزیابی واحدها با قابلیت پرسش و پاسخ مبتنی بر اوراق ملاحظات بین بازرسین و مسئولین شعب
بازبینی و ارزیابی پاسخ‌های مسئولین شعب بر اوراق ملاحظات توسط سربازرسین احکام
ایجاد گزارش فرایند بازرسی مبتنی بر بندهای اوراق ملاحظات توسط واحد فنی و بازرسین فنی
قابلیت پیوست ها متنوع به تمامی مستندات در تمامی فرایندها برای سهولت انتقال اطلاعات

زیرسیستم

زیرسیستم بازرسی
زیرسیستم حسابرسی

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.