سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

از 1390 تاکنون

بانک قرض‌الحسنه رسالت، به عنوان اولین بانک قرض‌الحسنه خصوصی کشور با شعار «بانکی اجتماعی با خدماتی نوین»، از سال 1390 فعالیت خود را آغاز کرد. این بانک از همان ابتدا به جمع مشتریان داتین پیوست و راهکار جامع بانکی داتین در این بانک پیاده‌سازی شد.

سال 1393، طرح بانکداری اجتماعی بانک قرض‌الحسنه رسالت پیاده‌سازی شد و به بهره‌برداری رسید. چهار سال بعد نیز نسل دوم راهکارهای بانکداری باز در قالب سامانه ESB در این بانک مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

Rate this customer

محصولات ارائه‌شده

سامانه‌های بانکداری متمرکز
سامانه‌های پردازش تراکنش
سامانه‌های بانکداری مدرن
سامانه‌های تحلیلی
زیرساخت بانکداری دیجیتال

آخرین اخبار

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.