مراقبت از اعتماد مهم‌ترین اصل در همکاری بانک کارآفرین و داتین
EN
EN
اختتامیه رویداد کداکد دانشگاه علم و صنعت

رویداد کداکد دانشگاه علم و صنعت با حمایت و همراهی داتین و مدرسه داتین برگزار شد

داتین و مدرسه داتین در اولین دوره مسابقه برنامه‌نویسی کداکد همراه دانشکده کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت شدند تا سهمی در ارتقای دانش و مهارت در حوزه برنامه‌نویسی داشته باشند.

انجمن علوم کامپیوتر دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت با همراهی داتین و مدرسه داتین، رویداد کداکد را در حوزه هوش مصنوعی و با تمرکز بر  prompt engineering برگزار کرد. این مسابقه دو مرحله آنلاین و حضوری داشت. در دور نخست، 140 نفر با یکدیگر به رقابت پرداختند و درنهایت 15 نفر، 27 اردیبهشت ماه به مرحله فینال رسیدند.

محمد رحمتی، تحلیل‌گر ارشد تیم راه‌حل‌های تشخیص تقلب داتین از جمله سخنرانان این رویداد بود که از اهمیت هوش مصنوعی گفت: «همان‌گونه که می‌توان طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها را بین شرکت‌کنندگان این چالش یافت، باید این موضوع را مورد توجه قرار داد که همه افرادی که به توسعه مسیر حرفه‌ای خود فکر می‌کنند، فارغ از رشته تحصیلی و حوزه کاری‌شان، باید به هوش مصنوعی و ترکیب آن با مسیر حرفه‌ای‌شان توجه کنند.»

او به شرح دلایل حمایت داتین از این رویداد پرداخت و گفت: «سرمایه‌گذاری روی چنین رویدادی از سوی شرکت داتین، به‌دلیل اهمیت آشنایی بیشتر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با حوزه هوش مصنوعی و برای ورود به بازار کار است. شاید در سال‌های گذشته استفاده از هوش مصنوعی در صنعت بانکداری لازم به نظر نمی‌رسید، درحالی که این روزها، چالش‌های بسیاری تنها به کمک هوش مصنوعی قابل حل هستند.»

به گفته رحمتی طبق تجربه‌ای که در حوزه کشف تقلب داشته، تنها راه‌حلی که منجر به حل مسئله سوء‌استفاده‌های مالی مانند قمار و پولشویی با دقت بالا می‌شود، استفاده از روش‌های هوش مصنوعی است.

این رویداد روز پنج‌شنبه 27 اردیبهشت ماه در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

«زنجیره ارزش؛ مشارکت‌ها و توسعه بازار» موضوع هشتمین شماره فصلنامه فناوری‌های مالی است و از این می‌گوید که شرکت‌ها چطور می‌توانند برای توسعه و گسترش حضور خود در محیط بازار، به تکمیل زنجیره ارزش بپردازند.
دانشگاه فردوسی مشهد روز 13 تیرماه، جشن دانش‌آموختگی دانشجویان مهندسی کامپیوتر را که ورودی سال 1399 بودند، با حمایت مدرسه داتین برگزار کرد. در این مراسم بیش از 100 دانشجوی فارغ‌التحصیل حضور داشتند؛ کسانی که به‌زودی کار خود را در اکوسیستم فناوری کشور آغاز خواهند کرد.
همکاری و مشارکت بیمه پاسارگاد و داتین با چشم‌انداز ریتون  
«ریتون» با هدف ارائه راهکارهای جامع، نوین و فناوری‌محور بیمه‌گری و با رویکرد پوشش خلاهای فعلی زیست‌بوم بیمه کشور در حوزه راهکارهای نرم‌افزاری و زیرساختی، فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت قصد دارد با ارائه معماری فنی به‌روز و استاندارد در کنار ساختاری چابک و جوان، بسترساز تغییر و تحول در حوزه فناوری صنعت بیمه شود. 
مدیر توسعه سرمایه‌های انسانی داتین در نشست نمایشگاه الکامپ:
نشست «منابع انسانی و سهم زنان در کسب‌وکارهای نوین» روز دوشنبه، یازدهم تیرماه در نمایشگاه الکامپ برگزار شد. حامد حسینی‌نژاد، مدیر توسعه سرمایه‌های انسانی داتین نیز به‌عنوان یکی از اعضا در این نشست حضور داشت.