همراهی داتین و مدرسه داتین با رویداد برنامه‌نویسی کداکد دانشگاه علم و صنعت
14_Happiness

اپیزود شماره 14 داتکست؛ شادی 1

داتکست، پادکستی است که قرار است از مسائل و مشکلات کاری و روش‌های بهبود تعاملات کاری حرف بزند.

تعریف رضایت از زندگی چیست؟ آیا می‌توانید رضایت از زندگی را از حس شادی تفکیک کنید؟ در واقع رضایت از زندگی یا از یک موضوع، به کلیت زندگی و تجربه‌های ما از آن موضوع ارتباط دارد و شادی آن حسی است که در لحظه تجربه می‌کنیم.

با وجود آنکه شادی یک حس لحظه‌ای است، اما امروزه در موضوع توسعه فردی از اهمیت بالایی برخوردار است. دلیل اهمیت شادی آن است که این حس می‌تواند روی جنبه‌های مختلف زندگی افراد تاثیرگذار باشد. مثلا تجربه شادی، باعث افزایش ایمنی بدن و سلامتی شده، احتمالا موفقیت زندگی مشترک را بالا برده، دوستی‌هایی سالم‌تر و در نتیجه آن حمایت اجتماعی بیشتر ایجاد می‌کند، بهره‌وری را افزایش داده و در نتیجه این موارد، باعث افزایش کیفیت خروجی‌های کاری و در ادامه آن، میزان درآمد می‌شود.

اهمیت تاثیرات ناشی از حس شادی باعث شده در چهاردهمین اپیزود داتکست، به سراغ این موضوع برویم. در این اپیزود درباره شادی صحبت می‌کنیم، با مفهوم آن بیشتر آشنا می‌شویم و چند تئوری درباره آن را مرور می‌کنیم.

شما می‌توانید در تمام پلتفرم‌های پادکستی با جست‌وجوی عبارت «DotCast – داتکست» یا از طریق سایت رسمی داتین، به اپیزودهای داتکست گوش بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

رویداد معرفی دستاوردهای شبکه بانکی در تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان، هفتم بهمن ماه با حضور داتین به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه بانکی برگزار شد.
داتین در اقدامی جدید، همراه طرح آموزشی فناپ کمپس با شعار «توانا بود هر که دانا بود» شده تا به افراد مستعد و توانمند برای مهارت‌آموزی و ورود به بازار کار فناوری اطلاعات کمک کند.
در آیین آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه غیرانتفاعی خاتم مطرح شد
در آیین آغاز سال تحصیلی جدید که برای دانشجویان ورودی سال 1402 دانشگاه غیرانتفاعی خاتم، اول آبان ماه برگزار شده، موضوعاتی مثل چگونگی فرایند بورسیه داتین و فناپ، اهداف آن و مزایایی که برای دانشجویان درپی خواهد داشت، توسط مدیران ارشد داتین و دیگر مدیران هلدینگ فناپ مطرح شد.
قسمتی از تجربه‌نگاری مسیر یازده ساله داتین در طراحی و توسعه نرم‌افزارهای بزرگ مقیاس، تحت‌نام «سکوی تجربه» و با پیام «بازخوانی تجربه‌های داتین» در سایت داتین به آدرس www.dotin.ir/experience-platform در دسترس قرار گرفت.