سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

روابط عمومی داتین

روابط عمومی داتین

داتکست، پادکستی است که قرار است از مسائل و مشکلات کاری و روش‌های بهبود تعاملات کاری حرف بزند.

تعریف رضایت از زندگی چیست؟ آیا می‌توانید رضایت از زندگی را از حس شادی تفکیک کنید؟ در واقع رضایت از زندگی یا از یک موضوع، به کلیت زندگی و تجربه‌های ما از آن موضوع ارتباط دارد و شادی آن حسی است که در لحظه تجربه می‌کنیم.

با وجود آنکه شادی یک حس لحظه‌ای است، اما امروزه در موضوع توسعه فردی از اهمیت بالایی برخوردار است. دلیل اهمیت شادی آن است که این حس می‌تواند روی جنبه‌های مختلف زندگی افراد تاثیرگذار باشد. مثلا تجربه شادی، باعث افزایش ایمنی بدن و سلامتی شده، احتمالا موفقیت زندگی مشترک را بالا برده، دوستی‌هایی سالم‌تر و در نتیجه آن حمایت اجتماعی بیشتر ایجاد می‌کند، بهره‌وری را افزایش داده و در نتیجه این موارد، باعث افزایش کیفیت خروجی‌های کاری و در ادامه آن، میزان درآمد می‌شود.

اهمیت تاثیرات ناشی از حس شادی باعث شده در چهاردهمین اپیزود داتکست، به سراغ این موضوع برویم. در این اپیزود درباره شادی صحبت می‌کنیم، با مفهوم آن بیشتر آشنا می‌شویم و چند تئوری درباره آن را مرور می‌کنیم.

شما می‌توانید در تمام پلتفرم‌های پادکستی با جست‌وجوی عبارت «DotCast – داتکست» یا از طریق سایت رسمی داتین، به اپیزودهای داتکست گوش بدهید.

Rate this post

مطالب مرتبط

 
مرکز رتبه‌بندی شرکت‌های برتر مانند ادوار گذشته در سال 1401 شرکت‌های برتر ایران را از نظر اطلاعات مالی آنها در سال قبل مورد ارزیابی قرار داد. امسال نیز این شرکت‌ها را در شاخص‌هایی نظیر فروش، ارتقای رتبه، رشد فروش، ارزش‌افزوده، دارایی، اشتغال‌زایی، سودآوری، بازده فروش، صادرات، ارزش بازار و... ارزیابی و معرفی کرد.
 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
دومین شماره از فصلنامه فناوری‌های مالی منتشر شد/ نخستین شماره از فصلنامه فناوری‌های مالی با محوریت تقلب و تخلف در صنعت بانکی، تابستان 1401 منتشر شد و حالا در دومین شماره موضوع فراگیری مالی و توانمندسازی اقتصادی افراد جامعه مورد توجه قرار گرفته است.
 
تحولاتی که در زمینه فناوری و صنعت نرم‌افزاری در دنیا و کشورمان رخ داده، بانک‌ها را به این سمت کشانده که به نیازهای مشتریان خود در کمترین زمان و هزینه ممکن پاسخ دهند. اتفاقی که کربنکینگ یا همان Centralized On Real Time Exchange به تسهیل آن کمک کرده است.