همراهی داتین در طرح آموزشی فناپ کمپس
unnamed (1)

رویداد CS50x Tehran از ۲۳ تیرماه در پژوهشکده علوم و فناوری دانشگاه شریف در حال برگزاری است و حامد حسینی‌نژاد، مدیر واحد توسعه‌ سرمایه‌های انسانی داتین در هفته چهارم این رویداد آموزشی، از مسیر کارآموزی در شرکت‌های فناور برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی گفت.

مدیر واحد توسعه‌ سرمایه‌های انسانی داتین در ابتدا به توضیحی درباره فعالیت داتین پرداخت و گفت: «این شرکت در ابتدا ذیل گروه فناپ فعالیت خود را آغاز کرد و پنج نفر جوان کم‌سن‌وسالی که قرار بود آن زمان پروژه کربنکینگ بانک پاسارگاد را بنویسند، کاری فوق‌العاده کردند. مهم‌ترین ویژگی آنها به اعتقاد من، کنجکاوی بود. این افراد در بسیاری موارد هیچ ایده‌ای درباره آن چیزهایی که می‌شنیدند، نداشتند. با این حال ایده را دریافت و پیاده‌سازی می‌کردند. از همه مهم‌تر اینکه، خیلی از امکانات فعلی را هم نداشتند اما هیچ چیز مانع انجام کار آنها نبود.»

حسینی‌نژاد در ادامه دو فاکتور مهم برای موفقیت را علم و تجربه عنوان کرد و گفت: «تجربه به‌‌مرور زمان به‌دست می‌آید. هیچ‌کس از روز اول تجربه ندارد اما فرصت‌های متعددی وجود دارد که یکی از آنها «کارآموزی» است. امسال تعدادی از دانشجویان، کارآموزی خود را در داتین شروع کردند. من به آنها این موضوع را متذکر شدم که خودشان می‌توانند انتخاب کنند که کارآموزی برایشان تنها یک دوره باشد که آن را بگذرانند یا یک شروع باشد برای ادامه مسیر شغلی.»

به اعتقاد او برای دانشجویان باید یک اتفاق مهم رخ دهد که آن «کنجکاوی» است و برای فرد و جامعه بسیار مفید است. حسینی‌نژاد در این‌باره گفت: «اطراف شما پر از اطلاعات است و این شما هستید که به خود کمک می‌کنید سرنخ‌ها را بگیرید و ادامه دهید یا ندهید.»

مدیر واحد توسعه سرمایه‌های انسانی داتین درباره مسیر شغلی افراد هم صحبت کرد و گفت: «ممکن است حتی ایده‌ای درباره شغل آینده خود نداشته باشید؛ چراکه گزینه‌های شغلی بسیار زیاد است و شما می‌توانید به هر یک از آنها علاقه‌مند شوید. واقعیت این است که از طریق کنجکاوی و تجربه‌کردن می‌توانید به علاقه خود نسبت به این عناوین شغلی پی ببرید. در این مسیر عجله نکنید، چراکه مسیر پیش روی شما پر از تنوع و یادگیری است.»

CS50x Tehran دوره آموزش مبانی علوم کامپیوتر و آشنایی با منطق و الفبای برنامه‌نویسی است که نخستین بار در دانشگاه‌های هاروارد و ییل ارائه شد. این دوره Open-License است و به تمام دنیا این اجازه را می‌دهد تا به‌صورت رایگان، محتوای آن را با زبان و فرهنگ خود هماهنگ و برگزار کنند.

داتین به‌عنوان یک شرکت فعال در حوزه تولید نرم‌افزارهای بانکی و بیمه‌ای در این رویداد، سمینارهای تخصصی، منتورینگ و طراحی چالش‌ها و مسائل مرتبط در هکاتون را برای دانش‌آموزان و دانشجویان شرکت‌کننده ترتیب داد و هدف داتین این بود که شرکت‌کنندگان با مسائل واقعی حوزه فناوری اطلاعات بیش از گذشته آشنا شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

داتین در اقدامی جدید، همراه طرح آموزشی فناپ کمپس با شعار «توانا بود هر که دانا بود» شده تا به افراد مستعد و توانمند برای مهارت‌آموزی و ورود به بازار کار فناوری اطلاعات کمک کند.
ویپاد، ترابانک پاسارگاد، از شیوه جدید تسهیلات‌دهی کاملا آنلاین و بدون ضامن و وثیقه تا سقف سی میلیون تومان به نام «تسهیلات برآیند» رونمایی کرد. در این شیوه جدید، کاربران در فرایندی کاملا آنلاین، براساس دریافت امتیاز در وی‌کلاب (باشگاه مشتریان ویپاد) می‌توانند وام سی میلیون تومانی دریافت کنند.
پروانه تحقیق و توسعه از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که شرایط مطلوب و لازم را از نظر ساختار سازمانی و تجهیزات و زیرساخت داشته باشند.
قسمتی از تجربه‌نگاری مسیر یازده ساله داتین در طراحی و توسعه نرم‌افزارهای بزرگ مقیاس، تحت‌نام «سکوی تجربه» و با پیام «بازخوانی تجربه‌های داتین» در سایت داتین به آدرس www.dotin.ir/experience-platform در دسترس قرار گرفت.