سواد مالی چیست و چرا مهم است؟/ روش‌هایی برای بهبود سواد مالی

آیا با روش نصب و استفاده از خدمات اپلیکیشن ویپاد به عنوان شعبه تمام دیجیتال پاسارگاد آشنایی دارید؟
روابط عمومی داتین

روابط عمومی داتین

بانک پاسارگاد، همگام با روندهای جدید جهانی و با هدف فراگیری خدمات مالی در سراسر ایران، ترابانک خود با نام «ویپاد» را طراحی و عرضه کرده است، ما در ادامه روش نصب و استفاده از خدمات اپلیکیشن ویپاد را بررسی می‌کنیم.

«ویپاد» یک شعبه تمام دیجیتال است که به پشتوانه بانک پاسارگاد و توسط داتین، طراحی و توسعه داده شده است تا به دور از محدودیت‌های زمانی و مکانی، دغدغه‏‌هایی مثل ترافیک، ریسک ابتلا به کرونا یا محدودیت دسترسی به شعبه‏‌های بانک پاسارگاد، بتوانید بصورت 7*24 از خدمات پایه بانک پاسارگاد و همچنین خدمات اختصاصی ویپاد، بهره‌مند شوید.

خدمات ویپاد

از خدمات ویپاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افتتاح حساب دیجیتال پاسارگاد به صورت آنلاین و رایگان
 • دریافت کارت فیزیکی بانک پاسارگاد در محل دلخواه و کاملا رایگان
 • انتقال وجه کارت به کارت و انتقال وجه پایا
 • تغییر رمز اول کارت، کاملا آنلاین
 • رمز دوم پویا، به طور پیش‌فرض فعال
 • درخواست مسدودسازی کارت و صدور کارت المثنی، کاملا آنلاین
 • پشتیبانی آنلاین و تلفنی، 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز
 • امکان خرید کارت هدیه‌ بانکی، در طرح‌های زیبا
 • امکان گزارش‏‌گیری از گردش حساب
 • امکان فعال‌سازی حساب در سامانه بانکداری مجازی بانک پاسارگاد برای سایر حساب‌های پاسارگادی
 • امکان درخواست کاپ کارت (کارت اعتباری ارزان‌‏قیمت بانک پاسارگاد)
 • دریافت وام خرد بدون ضامن

علاوه بر خدمات فوق باید به مزایای زیر در ویپاد اشاره کرد:

حساب پشتوانه: ویپاد در این طرح که بر ارایه تسهیلات خرد و تقویت توانمندی افراد جامعه تاکید دارد، مبالغی از ۱ میلیون تا سقف ۵ میلیون تومان را در قالب اعتبار در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و شما می‌توانید مبلغ اعتبار را در تمامی فروشگاه‌های تحت پوشش شبکه شتاب مصرف کنید و با تسویه به‌موقع آن در طول یک ماه پس ‌از پایان مهلت مصرف اعتبار، از اعتبار بیشتری برخوردار شوید.

بانکداری ویدئوی: این خدمت با هدف فراهم‌کردن زیرساخت لازم برای ارتباط ویدیویی مشتریان با بانکداران و کارشناسان بانک پاسارگاد ایجاد شده‌ است. همچنین شما می‌توانید در هر جغرافیایی پس ‌از ثبت درخواست با بانکدار/ کارشناس، ارتباط ویدیویی برقرار کنید و خدمات بانکی تعریف‌شده را دریافت کنید.

بانکداری مجازی: اگر کاربر به صورت مستقیم و به روشی غیر از ویپاد در بانک پاسارگاد افتتاح حساب کرده باشد، از طریق این صفحه به بانکداری مجازی بانک پاسارگاد دسترسی خواهد داشت.

خدمات بانکداری مجازی شامل  ورود به سامانه مدیریت چک صیادی، پرداخت قبض، خرید شارژ، کارت به کارت، مسدودی کارت، غیر فعال‌سازی رمز دوم است.

روش نصب و استفاده از خدمات اپلیکیشن ویپاد

پس از نصب اپلیکیشن ویپاد، کاربر باید شماره تلفن خود را وارد کند تا کد فعال‌سازی برای او ارسال شود.

برای استفاده از خدمات بانکی ویپاد، احراز هویت دیجیتال ضروری است.

تکمیل اطلاعات در سه مرحله انجام می‌شود که مرحله اول آن شامل واردکردن کد ملی و تاریخ تولد است.

مرحله دوم شامل واردکردن سریال کارت ملی است. در صورت نداشتن کارت ملی هوشمند کاربران می‌توانند کد رهگیری رسید کارت ملی خود را وارد کنند.

در مرحله سوم نیز باید فیلمی از چهره خود با توجه به راهنمایی که در صفحه مورد نظر انجام شده را بارگذاری و گزینه ادامه را انتخاب کند.

پس از انجام مراحل گفته‌شده اطلاعات کاربر بررسی شده و در صورت صحت، پیامک تاییدیه ارسال خواهد شد.  در صورتی که کاربر در بانک پاسارگاد حسابی داشته باشد پیامکی حاوی شماره شبای سپرده و لینک ورود به حساب نیز به شماره کاربر ارسال خواهد شد و کاربر می‌تواند از خدمات اپلیکیشن ویپاد استفاده کند.

در صورت نداشتن حساب قبلی در بانک پاسارگاد پس از احراز هویت گزینه ادامه را کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی اپلیکیشن شوید. بالای صفحه روی کارت حساب دیجیتال پاسارگاد کلیک کنید سپس درخواست صدور کارت را فشار دهید تا یک کارت بانکی برای حساب دیجیتال شما صادر شود. نتیجه استعلام بانکی یک ساعت تا ۷۲ ساعت زمان می‌برد.

روی گزینه فعال‌سازی کارت کلیک کنید تا کارت شما فعال شود. در ادامه کد ۷ رقمی که برای فعال‌سازی به شماره همراه شما پیامک شده را وارد کنید.

دراین مرحله شما باید درخواست ارسال فیزیکی کارت را انتخاب کنید. کد پستی خود را وارد کنید تا آدرس شما مطابق با کد پستی واردشده به شما نمایش داده شود. آدرس را چک کنید و اگر نیاز به ویرایش داشت در همان کادر اعمال کنید.

 

سپس برای ارسال کارت فیزیکی، مجددا باید آدرس ارسالی که در نظر دارید بسته به آن فرستاده شود را وارد کنید. کارت شما ثبت و طی ۳ تا ۷ روزکاری توسط پست تحویل شما در آدرس انتخابی می‌شود.

پس از اینکه کارت بانکی دریافت کردید، وارد اپلیکیشن ویپاد شوید سپس در قسمت حساب دیجیتال گزینه فعال‌سازی را انتخاب کنید تا برای شما یک کد هفت رقمی ارسال شود، در انتها کارت شما با موفقیت فعال می‌شود و رمزاول کارت برای شما پیامک می‌شود که در صورت تمایل می‌توانید آن را تغییر دهید.

منبع:

عصر بانک

Rate this post

مطالب مرتبط

 
داتین استراتژی خود را بالابردن سطح دسترس‌پذیری افراد جامعه به خدمات مالی و توانمندسازی آنان قرار داده و حالا در یازدهمین سال فعالیتش، بر اساس این استراتژی در بلوط سرمایه گذاری کرد تا پازل خدمات خود را با محوریت توسعه فراگیری مالی بهبود دهد.
 
خودکارسازی خدمات بانکداری سنتی یا همان بانکداری دیجیتال، عنصر اصلی تعامل با مشتری و سودآوری بهتر است. به‌ عبارت ‌دیگر، بانکداری دیجیتال ترکیبی از بانکداری آنلاین و همراه است. بانکداری آنلاین به معنای دسترسی به خدمات بانکی از طریق وب‌سایت بانک است.
 
هوش مالی یا همان Financial intelligence اصطلاح نسبتا جدیدی است که در میان صاحبان مشاغل و افراد جامعه محبوبیت روزافزونی به‌ دست آورده است. این هوش، مهارتی اکتسابی است که می‌توان با تمرین و تکرار آن را آموخت. به ‌عبارت دیگر هوش مالی توانایی درک و کسب دانش و مهارت در زمینه امور مالی در دنیای کسب‌وکار است.